Speciální datová SIM, co by v ČR byla v roamingu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Speciální datová SIM, co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od Kristovec »

cizo píše:Pro ilustraci pár zkušeností s kartou TravelSim (při vědomí, že jde o jinou SIM než nabízenou datovou):
Tuto SIM už mám od roku 2010, kdy jsem ji koupil s počátečním kreditem 15€ (cenu si už nepamatuji). Má estonské číslo.

Výhody: Příchozí roaming v půlce světa zdarma, odchozí roaming moc výhodný není, ale v některých státech se jako nouzovka může hodit. Odchozí volání se provádí callbackem. Za celou dobu jsem kartu nedobíjel, dnes mám ještě kredit cca 4€ a karta je stále živá.

Nevýhody: Data jsou drahá, nevyužíval jsem. Podle hesla "Každý oběd někdo zaplatí", je výhodný nulový příchozí roaming vykoupen vysokou cenou volání na estonské číslo pro volajícího - např. Odorik účtuje voipovou cenu 7,92 Kč/min., betamaxí klony od cca 8 Kč/min., lépe vychází Ha-loo za 4 Kč/min. Zdánlivě nejnižší cenu udává O2 z pevné linky (2,99 Kč), leč nenechte se mýlit - volající se ve skutečnosti nikam nedovolá a dostane kouzelnou hlášku "Volané číslo je dočasně nedostupné z důvodu možného zneužití".

Závěr: Karta je při rozumném užívání velmi užitečná. Fajnšnekři mohou zkusit náhradu odchozího roamingu příchozím roamingem pomocí prozvonění a callbacku (je to vlastně callback na druhou, odchozí volání vyvolá callback TravelSim, který teprve vyvolá callback třeba z Odoriku). Bacha ale na ceny za volání na to estonské číslo.
Podíval jsem se na cenu Odorik VoIP do toho Estonska,jedna 2,70 a na druhého OPa těch 7,90 - jak to ? Zvýšená tarifikace ?
Jinak , náš Vodafone by měl nabízet mimounijní data 7 Kč/MB , ale přesněji co a jak nevím.V UA a v SK mám místní SIM a jinam nejezdím,tak ani nemám přehled.
Taky měl , VF.CZ , z unijního roamu minutu kamkoli po světě za 7,49 Kč , ale jak teď taky nevím.
azrael
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. říj 2017 22:17:57

Re: Speciální datová SIM, co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od azrael »

Jak by to za ty love fakčilo i ve Švýcarsku, tak by to byla pecka.
jarous
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07. led 2017 13:40:35

Re: Speciální datová SIM, co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od jarous »

Při mé spotřebě dat v mobilu kolem 150MB za měsíc mi ten rozdíl nepřipadá důležitý...a tady se to pod tím tlakem snad ještě trochu pohne dolů :-). Jsem moc spokojený s Odorikem.
Odpovědět