Speciální datová SIM, co by v ČR byla v roamingu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Speciální datová SIM, co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

Máme možnost přeprodávat datovou SIM zahraničního operátora s účtováním za přenesená data po MB s platností kreditu rok. MB by stál cca 0,30 Kč s účtováním po 100 KB.

Tedy cena SIM by byla něco cca 380 Kč vč DPH, s kreditem dostatečným na 1 GB přenášených dat, který lze využívat rok v celé EU i ČR.

Nabídka je velmi podobná nabídce T-mobile https://www.t-mobile.cz/predplaceny-internet, prvotní cena za SIM je sice vyšší, ale následná cena za data, pokud byste dobíjeli kredit, naopak trochu nižší.
Ale s jednou podstatnou výhodou.

Výhoda je, že lze využít signál všech tří mobilních operátorů v ČR, tedy bezkonkurenčně nejlepší pokrytí.


Byl by o to zájem?
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Speciální datová SIM co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od mymartin »

xsouku04 píše:Máme možnost přeprodávat datovou SIM zahraničního operátora s účtováním za přenesená data po MB s platností kreditu rok. MB by stál cca 0,30 Kč s účtováním po 100 KB.

Tedy cena SIM by byla něco cca 380 Kč vč DPH, s kreditem dostatečným na 1 GB přenášených dat, který lze využívat rok v celé EU i ČR.

Nabídka je velmi podobná nabídce T-mobile https://www.t-mobile.cz/predplaceny-internet, Prvotní cena za SIM je sice vyšší, ale následná cena za data pokud by jste dobíjeli kredit naopak trochu nižší.
Ale s jednou podstatnou výhodou.

Výhoda je, že lze využít signál všech tří mobilních operátorů v ČR, tedy bezkonkurenčně nejlepší pokrytí.


Byl by o to zájem?
Co je to za operátora a co je to za tarif?
Z jaké země je operátor?
Kolik stojí rooming mimo EU?
Nejedná se náhodou o Mundo SIM Go Europe nebo GigSky ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speciální datová SIM co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

Je to od té stejné firmy co provozuje https://travelsim.com/

Jestli máte nějaké zkušenosti, prosím napište.


Příchozí hovory zdarma v půlce světa, volající platí hovor do Estonska - potvrzeno.
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Speciální datová SIM co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od mymartin »

xsouku04 píše:Je to od té stejné firmy co provozuje https://travelsim.com/

Jestli máte nějaké zkušenosti, prosím napište.


Příchozí hovory zdarma v půlce světa, volající platí hovor do Estonska - potvrzeno.
Raději bych uvítal číslo z těchto zemí
Austrálie, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie a Vatikán, Izrael, Kanada, Kypr, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy americké, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie kde mám volné minuty.
fohat
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07. črc 2014 20:26:35

Re: Speciální datová SIM co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od fohat »

Mám dotaz,jak platit dobíjení,jestli je možné v českých korunách..Jestli je dobíjení jednou za rok a nutně těch 200 kaček,co používám u Twist on line...Odorik používám právě JEDINĚ tak,že přes Twist on line a Zoiper iax ve 4G Perfektně volám z paušálu O tarif Vodafone,kam mi jdou příchozí hovory.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speciální datová SIM co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

mymartin píše:
xsouku04 píše:Je to od té stejné firmy co provozuje https://travelsim.com/

Jestli máte nějaké zkušenosti, prosím napište.


Příchozí hovory zdarma v půlce světa, volající platí hovor do Estonska - potvrzeno.
Raději bych uvítal číslo z těchto zemí
Austrálie, Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie a Vatikán, Izrael, Kanada, Kypr, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy americké, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie kde mám volné minuty.
Zvláštní, že máte volné minuty do jinak velmi drahého Švýcarska ale do Estonska nikoli. Co je to za tarif?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speciální datová SIM co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

fohat píše:Mám dotaz,jak platit dobíjení,jestli je možné v českých korunách..Jestli je dobíjení jednou za rok a nutně těch 200 kaček,co používám u Twist on line...Odorik používám právě JEDINĚ tak,že přes Twist on line a Zoiper iax ve 4G Perfektně volám z paušálu O tarif Vodafone,kam mi jdou příchozí hovory.
Kredit bude nejspíše v EUR, tedy minimální dobití by mohlo být 10 EUR. Ale to až tak velký rozdíl není.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Speciální datová SIM co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:Je to od té stejné firmy co provozuje https://travelsim.com/

Jestli máte nějaké zkušenosti, prosím napište.


Příchozí hovory zdarma v půlce světa, volající platí hovor do Estonska - potvrzeno.
Má to cenu ? Se slovenskými Kyslíkáři je 1 GB za 5 € ,ano - jen měsíc,ale taky po Unii.A příchozí hovory zdarma - většinou volající mzn hovory odmítají , při těch CZ cenách.Jen to pokrytí se snad hodí,slovenský Kyslík jde jen v O2.

Z Ukrajiny 0,5 € /minuta , 0,85 € SMS , a to je opravdu hodně, a 0,39 € za MB . A volali by mi za 7,26 Kč min. , ne li za víc :(
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speciální datová SIM co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:
xsouku04 píše:Je to od té stejné firmy co provozuje https://travelsim.com/

Jestli máte nějaké zkušenosti, prosím napište.


Příchozí hovory zdarma v půlce světa, volající platí hovor do Estonska - potvrzeno.
Má to cenu ? Se slovenskými Kyslíkáři je 1 GB za 5 € ,ano - jen měsíc,ale taky po Unii.A příchozí hovory zdarma - většinou volající mzn hovory odmítají , při těch CZ cenách.Jen to pokrytí se snad hodí,slovenský Kyslík jde jen v O2.

Z Ukrajiny 0,5 € /minuta , 0,85 € SMS , a to je opravdu hodně, a 0,39 € za MB . A volali by mi za 7,26 Kč min. , ne li za víc :(
On je to to ale zásadní rozdíl, jestli to GB, co si koupíte, je jen na měsíc nebo na rok.
cizo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 03. zář 2015 17:45:45

Re: Speciální datová SIM, co by v ČR byla v roamingu

Příspěvek od cizo »

Pro ilustraci pár zkušeností s kartou TravelSim (při vědomí, že jde o jinou SIM než nabízenou datovou):
Tuto SIM už mám od roku 2010, kdy jsem ji koupil s počátečním kreditem 15€ (cenu si už nepamatuji). Má estonské číslo.

Výhody: Příchozí roaming v půlce světa zdarma, odchozí roaming moc výhodný není, ale v některých státech se jako nouzovka může hodit. Odchozí volání se provádí callbackem. Za celou dobu jsem kartu nedobíjel, dnes mám ještě kredit cca 4€ a karta je stále živá.

Nevýhody: Data jsou drahá, nevyužíval jsem. Podle hesla "Každý oběd někdo zaplatí", je výhodný nulový příchozí roaming vykoupen vysokou cenou volání na estonské číslo pro volajícího - např. Odorik účtuje voipovou cenu 7,92 Kč/min., betamaxí klony od cca 8 Kč/min., lépe vychází Ha-loo za 4 Kč/min. Zdánlivě nejnižší cenu udává O2 z pevné linky (2,99 Kč), leč nenechte se mýlit - volající se ve skutečnosti nikam nedovolá a dostane kouzelnou hlášku "Volané číslo je dočasně nedostupné z důvodu možného zneužití".

Závěr: Karta je při rozumném užívání velmi užitečná. Fajnšnekři mohou zkusit náhradu odchozího roamingu příchozím roamingem pomocí prozvonění a callbacku (je to vlastně callback na druhou, odchozí volání vyvolá callback TravelSim, který teprve vyvolá callback třeba z Odoriku). Bacha ale na ceny za volání na to estonské číslo.
Odpovědět