Podíl jednotlivých virtuálních operátorů na trhu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Podíl jednotlivých virtuálních operátorů na trhu

Příspěvek od xsouku04 »

Viz obrázek.

Rozdělení je na základě obratu, nikoli počtu simkaret. Odorik.cz je tam jako miniTEL s.r.o. s podílem v ČR 0,04%. Kdyby to byl podíl na základě aktivních SIM, byli bychom na tom předpokládám trochu lépe.
Terms je Gomobil.cz.

Zdroj: https://www.ctu.cz/sites/default/files/ ... erejna.pdf

O2 family je údajně vlastněn přímo O2, tedy zjevně by zde neměl být vůbec uveden.


Tesco mobile vlastní z 50% O2 a o všem rozhoduje, tedy je to též virtuál jen napůl.
Přílohy
virtuálové.png
virtuálové.png (63.87 KiB) Zobrazeno 5951 x
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Podíl jednotlivých virtuálních operátorů na trhu

Příspěvek od Pitomec »

KAKTUS nikde? :shock:
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podíl jednotlivých virtuálních operátorů na trhu

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:KAKTUS nikde? :shock:
Kaktus není virtuál, ale další značka T-mobile. Jako virtuál se jen tváří, aby lidi měli pocit, že je zde velká konkurence.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Podíl jednotlivých virtuálních operátorů na trhu

Příspěvek od xtonda »

U O2 Family je slouva s O2 Family, s.r.o. (původně Bonerix), která je vlastněná ze 100% O2 Czech Republic a.s. čili to není jako Kaktus, Blesk, které jsou jen značka a smlouva je přímo s operátorem (T-Mobile Czech Republic
a.s., O2 Czech Republic, a.s.). Tedy pokud ten graf ukazuje podíly firem poskytující maloobchodně mobilní služby, tak je O2 Family logicky uvedena.
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: Podíl jednotlivých virtuálních operátorů na trhu

Příspěvek od watslaw »

Ten dokument je zajímavý. Znamená to, že zjistili, že ta tři kritéria jsou splněna, že se už s těmi velkoobchodními podmínkami něco pohne?

Kromě toho hlavního mě zaujalo, že údajně je sítí LTE pokryto 99,8% obyvatelstva a 96,3% území.
Já musím mít asi hodně velké štěstí, že dost často navštěvuji ta zbylá 0,2% obyvatelstva a dost často se vyskytuju na těch 3,7% území, kde to LTE není.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podíl jednotlivých virtuálních operátorů na trhu

Příspěvek od xsouku04 »

watslaw píše:Ten dokument je zajímavý. Znamená to, že zjistili, že ta tři kritéria jsou splněna, že se už s těmi velkoobchodními podmínkami něco pohne?

Kromě toho hlavního mě zaujalo, že údajně je sítí LTE pokryto 99,8% obyvatelstva a 96,3% území.
Já musím mít asi hodně velké štěstí, že dost často navštěvuji ta zbylá 0,2% obyvatelstva a dost často se vyskytuju na těch 3,7% území, kde to LTE není.
Podle toho, co se píše zde https://www.ctu.cz/vyzva-k-uplatneni-pr ... ich-sluzeb , cituji
velkoobchodní trh přístupu k mobilním službám je trhem vhodným pro ex ante regulaci
Tedy ceny, za které nakupují virtuálové, je dobré regulovat. Samotný názor ČTÚ, že je třeba regulovat, nejspíš hlavní operátory vystraší natolik, že dobrovolně trochu sleví, aby se opravdové a dost možná velmi nepříjemné regulaci vyhnuli. (tak to bylo minule)

Také mi přijde, že pokrytí je podstatně horší, než se všeobecně uvádí, není to tak dlouho, co mi odeslání obyčejné MMS trvalo několik hodin při chůzi Českým rájem na otevřeném prostranství. A takový vodafone spíše signál neměl než měl. Údajná mapa pokrytí T-mobile je zde https://www.t-mobile.cz/podpora/mapa-pokryti .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podíl jednotlivých virtuálních operátorů na trhu

Příspěvek od xsouku04 »

Kromě toho hlavního mě zaujalo, že údajně je sítí LTE pokryto 99,8% obyvatelstva a 96,3% území.
Já musím mít asi hodně velké štěstí, že dost často navštěvuji ta zbylá 0,2% obyvatelstva a dost často se vyskytuju na těch 3,7% území, kde to LTE není.
Ono ono kolikrát i zavolat si je problém, a i když jde ještě volat, často nejdou data vůbec. MMS odesílám i hodinu ...

Dnes jsem byl na cca 15 km dlouhé procházce údolím. A celou cestu - celé dopoledne bez signálu - ani jeden mobilní operátor po celou cestu neměl signál ani na hovor. (na dvou místech na SMS).
Jedná se v podstatě o celé nepokryté údolí s cca čtyřmi železničními zastávkami/nádražími, některé mají stálý personál a více kolejí. Je tam spousta chat, rekreačních zařízení, chatových táborů, bobové centrum a vesnice Hrubá Voda úplně bez signálu. Jezdí tam vlak každou hodinu z Olomouce, ale mobilní signál tam ještě nemají. Netušil jsem, že taková místa stále existují a jsou tak moc obydlená a rozsáhlá (20 km dlouhá oblast?). V Hrubé Vodě mají na nádraží telefonní budku, kterou jsem byl nucen využít.
Podle wiki je v hrubé vodě cca 300 stálých obyvatel + v sezóně počítám několik set chatařů.
Přílohy
pokryti_t_mobile.png
pokryti_t_mobile.png (621.96 KiB) Zobrazeno 5596 x
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Podíl jednotlivých virtuálních operátorů na trhu

Příspěvek od luky »

Hrubá Voda Ski centrum je fenomén. Opravdu žádný signál. Jen pevné linky. Zaměstnanci areálu mají přenosné Panasonic s mizerným signálem a dosahem. Nejdříve mi to vadilo, pak si člověk uvědomí, že to takto bylo odjakživa. Ono i dojet do Ski centra znamená jet pomalu po cestě připomínající pomalu polňačku, nádraží je brutální. Celý ten podnikatelský podnik na mě i po těch létech působí jako nedořešený. Zvláštní, že tam žádný operátor nepostavil vysílač. Ale nakonec proč ne, je to dobrodružství
Odpovědět