Spatny signal - starsi typ SIM? - řešení vypnout VoLTE

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
radim
Příspěvky: 8
Registrován: sob 28. pro 2013 2:07:18

Spatny signal - starsi typ SIM? - řešení vypnout VoLTE

Příspěvek od radim »

Dobry den,

mam dotaz ohledne typu SIM karty. Po prechodu od "operatora" mobil.cz ktery funguje v siti T-mobile mam problem se signalem i na mistech, kde bylo drive vse v poradku. Stejne tak rychlost pripojeni kolisa. Vecne vidim pouze Edge. Zvlast uvnitr budovy. Podobny problem jsem mel i se starsim typem SIM od zmineneho operatora. Po vymene za novy typ bylo vse v poradku. Otazka tedy je, jestli Odorik nabizi i nejakou novejsi SIM? Popripade jestli neni nejaky postup jak signal zlepsit. LTE nemam na uctu aktivni a pouzivam nano verzi SIM v telefonu iPhone SE. Predem diky za pomoc.

RK
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatny signal - starsi typ SIM?

Příspěvek od xsouku04 »

O tom, že by stáří SIM ovlivňovalo sílu signálu, jsem nikdy neslyšel. Na rychlost dat může mít zásadní vliv, jestli používáte LTE nebo nikoli. LTE má dnes podobné pokrytí jako 2G síť. 2G síť je pro přenos dat nevhodná, data jsou velmi pomalá a datové spojení může dokonce na některých místech s horším signálem úplně selhávat, i když běžný hovor jde ještě bez potíží.
3G pokrytí je mimo města mizerné a lepší už nikdy nebude.

Všechny SIM, co máme, LTE podporují, ale musí se to zapnout a platit 10 Kč/měsíc. Některé starší SIM LTE nepodporují, tedy mohlo by to být ono.
radim
Příspěvky: 8
Registrován: sob 28. pro 2013 2:07:18

Re: Spatny signal - starsi typ SIM?

Příspěvek od radim »

Trochu jsem s tim laboroval a prisel na to, ze staci nasledujici. V telefonu u LTE nastavit, ze se ma pouzivat jen na data. LTE na SIM nemam aktivni, ale presto tam probiha neco jako ze se telefon snazi prenaset hlas pomoci datovych sluzeb a prepina se to mezi LTE, 3G a 2G. Vypadky signalu mi uplne odpadly a dovolam se dokonce i z garazi, kde byl drive velmi spatny signal.

V menu iPhone: Settings > Mobile Data > Mobile Data Options > Enable LTE > Data Only
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spatny signal - starsi typ SIM?

Příspěvek od xsouku04 »

radim píše:Trochu jsem s tim laboroval a prisel na to, ze staci nasledujici. V telefonu u LTE nastavit, ze se ma pouzivat jen na data. LTE na SIM nemam aktivni, ale presto tam probiha neco jako ze se telefon snazi prenaset hlas pomoci datovych sluzeb a prepina se to mezi LTE, 3G a 2G. Vypadky signalu mi uplne odpadly a dovolam se dokonce i z garazi, kde byl drive velmi spatny signal.

V menu iPhone: Settings > Mobile Data > Mobile Data Options > Enable LTE > Data Only
Děkujeme za zpětnou vazbu. Vím minimálně o jednom člověku, který si stěžoval, že má jeho iPhone horší signál v práci než jakýkoli jiný telefon. Možná to bylo též ono, možná ne, protože měl starší model, který VoLTE ještě neuměl,jen měl možná horší anténu než hloupý telefon.
Tedy telefon se snažil volat přes VoLTE a tím si způsoboval potíže? S tím VoLTE si ještě užijeme problémů, tohle je teprve začátek.
Odpovědět