Denni limit kreditu pro SIM

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
tuxmartin
Příspěvky: 40
Registrován: sob 02. srp 2014 1:51:52

Denni limit kreditu pro SIM

Příspěvek od tuxmartin »

Dobry den,

rad bych si do Raspberry Pi, ktere mi resi domaci automatizaci poridil Odorik SIM, jako zalozni internet.

I kdyz se to snazim co nejlepe nastavit, muze se neco zblaznit a zacit hodne stahovat - napr. kdyby se mi pres mobilni internet zacalo stahovat 500MB aktualizaci...

Da se nejak pro SIM nastavit maximalni denni utrata? S tim, ze kdyz by byla prekrocena, proste by SIM az treba do pulnoci prestala fungovat.
Rad bych si totiz casem poridil vice SIM a nerad bych, aby jedna "vyzrala" kredit ze spolecneho poolu pro ostatni.

Dekuji za radu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Denni limit kreditu pro SIM

Příspěvek od xsouku04 »

Nyní je to jištěno tak, že je uměle omezená rychlost na 128 kbit s tím, že když se začnete dostávat do mínusu, data bychom měli vypnout. Problém ale je, že to může ovlivnit jiné SIM a vypnutí může být se zpožděním zvláště v době odstávky nebo problémů u T-mobile.
O možnost omezit rychlost přijdeme od 1.4.2018, kdy T-mobile převede vše na novou platformu. Tam bude ale možnost tato data omezit "balíčkem", který nebude sloužit k účtování, ale jen jako strop pro data.
Takových balíčků bude více jako 50 MB, 100 MB ... až 500 MB, aby si každý mohl nastavit omezení podle zvážení.
Po vyčerpání se data úplně vypnou.

Nyní nemusí být špatná možnost si koupit balíček 25 MB za 20 Kč. Po vyčerpání balíčku data běží hodně pomalu 16 kbit, ale pro přenos pár dat jako zapnuto/vypnuto/teplota by to mělo stačit neomezeně.
Kurt
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. kvě 2017 13:57:29

Re: Denni limit kreditu pro SIM

Příspěvek od Kurt »

O možnost omezit rychlost přijdeme od 1.4.2018, kdy T-mobile převede vše na novou platformu. Tam bude ale možnost tato data omezit "balíčkem", který nebude sloužit k účtování, ale jen jako strop pro data.
Takových balíčků bude více jako 50 MB, 100 MB ... až 500 MB, aby si každý mohl nastavit omezení podle zvážení.
Chápu tedy správně, že bude pro ty, kteří si nekoupí balíček dat a preferují účtování dle objemu přenesených dat, možno nastavit si "strop", po jehož dosažení se jim data vypnou?
tuxmartin
Příspěvky: 40
Registrován: sob 02. srp 2014 1:51:52

Re: Denni limit kreditu pro SIM

Příspěvek od tuxmartin »

Dekuji za odpoved. Na SIM nespecham, bude mi stacit az po 1.4.2018, takze me zajimaji budouci podminky. Muzete mi prosim upresnit, jestli jsem vse spravne pochopil?

SIM bude jako zalozni konektivita. V idealnim pripade bude datova spotreba 0 za mesic (realne do max 5MB, nejake udrzovani VPN spojeni atd.).
Rychlost me netrapi, i 128kbps by mi stacilo (i kdyz rychlejsi, by bylo lepsi).
Mam to tedy chapat tak, ze kdyz budu potrebovat limit napr, 10MB/mesic, budu si muset koupit datovy balicek (nejblizsi 50MB) a nebudu moct pouzit standardni uctovani 1MB/1Kc a u nej nastavit omezeni?
Kolik MB bude obsahovat nejmensi datovy balicek a kolik priblizne bude stat?
Udrzovaci popaltek za SIM 0,7Kc/den prepokladam stale zustava.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Denni limit kreditu pro SIM

Příspěvek od Pitomec »

Pochopil jsem to tak, že cena 1MB/1Kč zůstane, pouze si uživatel zvolí strop, po jehož dosažení se data zastaví. Tedy např. limit těch 50MB (cena se bude účtovat dle skutečné spotřeby, max. 50Kč).
Obrázek
tuxmartin
Příspěvky: 40
Registrován: sob 02. srp 2014 1:51:52

Re: Denni limit kreditu pro SIM

Příspěvek od tuxmartin »

Pitomec píše:Pochopil jsem to tak, že cena 1MB/1Kč zůstane, pouze si uživatel zvolí strop, po jehož dosažení se data zastaví. Tedy např. limit těch 50MB (cena se bude účtovat dle skutečné spotřeby, max. 50Kč).
To by bylo naprosto skvele.
Odpovědět