Kde najdu ten papír k úřednímu podepsání, kvůli roamingu?

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
lamalamalama
Příspěvky: 18
Registrován: stř 24. črc 2013 15:02:56

Kde najdu ten papír k úřednímu podepsání, kvůli roamingu?

Příspěvek od lamalamalama »

Dobrý den,

máte někde na webu ke stažení to prohlášení, které je potřeba podepsat, úředně ověřit, a odeslat Vám kvůli zprovoznění plnohodnotného roamingu? Pokud to tam není uvedené, na jakou poštovní adresu to máme zaslat?

Předem děkuji za radu.
lamalamalama
Příspěvky: 18
Registrován: stř 24. črc 2013 15:02:56

Re: Kde najdu ten papír k úřednímu podepsání, kvůli roamingu

Příspěvek od lamalamalama »

Díky moc, to je přesně ono :-)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Kde najdu ten papír k úřednímu podepsání, kvůli roamingu

Příspěvek od mobilemanic »

Možná by stálo za to tu Wiki nějak více zpropagovat, na první pohled ani není jasné, že vůbec existuje. A přitom je udělaná použitelně, ty odpovědi tam jsou..

Otázka k Odoriku: Proč to není na homepage nahoře v menu s titulkem něco jako "Nápověda"? Dole v patičce s popiskem "Wiki" je to na nic, dost lidí asi ani neví co to znamená.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Kde najdu ten papír k úřednímu podepsání, kvůli roamingu

Příspěvek od Hafi »

Apropó, narazil jsem v rámci zahraniční cesty na hypotetický problém. Vzhledem k cernám hovorů se hovorům ze zóny 3 samozřejmě raději vyhnu, nicméně může nastat situace, kdy člověk nějakých pár stovek či tisíc neřeší a pak by bylo dost na nic, kdyby došel kredit. Před cestou jsem si tam dobil více kreditu než obvykle, ale zas tam nechci mít nabito zbytečně na pár let dopředu a při tom v případě nouze je to cca hodina hovoru. Nešlo by nějak v rámci dodatku ošetřit, aby se člověk mohl dostat do mínusu (např na omezený čas...zajistit dobití kreditu v horizontu dní by asi neměl být problém). Stejně jsem v něm slíbil, že případný mínus vzniklý z důvodu, že se o tom odorik dověděl pozdě, uhradím.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde najdu ten papír k úřednímu podepsání, kvůli roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

Hafi píše:Apropó, narazil jsem v rámci zahraniční cesty na hypotetický problém. Vzhledem k cernám hovorů se hovorům ze zóny 3 samozřejmě raději vyhnu, nicméně může nastat situace, kdy člověk nějakých pár stovek či tisíc neřeší a pak by bylo dost na nic, kdyby došel kredit. Před cestou jsem si tam dobil více kreditu než obvykle, ale zas tam nechci mít nabito zbytečně na pár let dopředu a při tom v případě nouze je to cca hodina hovoru. Nešlo by nějak v rámci dodatku ošetřit, aby se člověk mohl dostat do mínusu (např na omezený čas...zajistit dobití kreditu v horizontu dní by asi neměl být problém). Stejně jsem v něm slíbil, že případný mínus vzniklý z důvodu, že se o tom odorik dověděl pozdě, uhradím.
Myslím, že blokujeme, až když jste v mínusu něco jako 300 Kč a zablokování vždy trvá alespoň hodinu. Pokud bychom neblokovali, riskujeme, že to zneužije někdo třetí. Tedy asi žádné dobré řešení to nemá.
Kam cestujete? Není lepší si pořídit místní SIM, hlavně kvůli datům? http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/ ... _with_data
Pokud byste jiné řešení nenašel, můžete si dobít, a až se vrátíte si nechat část kreditu vrátit.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Kde najdu ten papír k úřednímu podepsání, kvůli roamingu

Příspěvek od Hafi »

Šlo o Nepál. Místní SIM je nepohodlné řešení. Sehnat jí a to ve vhodné velikosti do mého telefonu, ne ve všech zemích jde koupit prepaid SIM bez obstrukcí, přendavat SIM v telefonu (pokud nemám dualSIM, nechci tahat dva telefony a chci mít příchozí SMS na českou SIM), je omezení pokrytím té dané sítě, zatímco v roamingu jich bývá více, navíc a především to opět naráží na (ne)dostatek kreditu v momentě, kdy třeba potřebuji něco řešit např. s asistenční službou pojišťovny v ČR (nemluvě o tom, že ne vždy jsou default povolené hovory do zahraničí a pamatuji, že třeba kdysi v Řecku jsem nebyl schopen si sám dobít kredit, musel jsem poprosit kolemjdoucí, nevím, jak bych v Nepálu volal na infolinku operátora a vysvětloval, že potřebuji povolit mezinárodní hovory).
Zneužití bych asi byl ochoten vzít na sebe, tj. dostatečně si zabezpečit samotný telefon i SIM. Koneckonců už takto podepsaným dodatkem se k tomu zavazuju. Alternativně bych mohl vám před cestou umožnit blokaci na kreditce, kterou byste stáhli v momentě, kdy bych se dostal do mínusu (ale to je furt na úrovni slibu, že případný debet uhradím, jen by to možná bylo důvěryhodnější).

Kredit nabít a nechat si vrátit je řešení. Teď už jsem zpět, napadlo mi to po cestě, když jsem se kvůli krákému hovoru dostal skoro na nulu (byl začátek měsíce, tedy ještě neproběhlo inkaso a i můj extra převod ještě neproběhl, protože víkend). Tedy se to během pár dní dobilo a nakonec žádný problém nebyl...jen mne to donutilo se zamyslet nad nevýhodou toho, že mám telefon na kredit. Pro příště se případně ozvu s tím dobít+vrátit, pokud nevymyslím nějaké jiné funkční řešení.
Naposledy upravil(a) Hafi dne čtv 29. bře 2018 9:53:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: Kde najdu ten papír k úřednímu podepsání, kvůli roamingu

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Hafi píše:Šlo o Nepál. Místní SIM je nepohodlné řešení. Sehnat jí, ne ve všech zemích jde koupit prepaid SIM bez obstrukcí, přendavat SIM v telefonu (pokud nemám dualSIM, nechci tahat dva telefony a chci mít příchozí SMS na českou SIM), je omezení pokrytím té dané sítě, zatímco v roamingu jich bývá více, navíc a především to opět naráží na (ne)dostatek kreditu v momentě, kdy třeba potřebuji něco řešit např. s asistenční službou pojišťovny v ČR (nemluvě o tom, že ne vždy jsou default povolené hovory do zahraničí a pamatuji, že třeba kdysi v Řecku jsem nebyl schopen si sám dobít kredit, musel jsem poprosit kolemjdoucí, nevím, jak bych v Nepálu volal na infolinku operátora a vysvětloval, že potřebuji povolit mezinárodní hovory).
Zneužití bych asi byl ochoten vzít na sebe, tj. dostatečně si zabezpečit samotný telefon i SIM. Koneckonců už takto podepsaným dodatkem se k tomu zavazuju. Alternativně bych mohl vám před cestou umožnit blokaci na kreditce, kterou byste stáhli v momentě, kdy bych se dostal do mínusu (ale to je furt na úrovni slibu, že případný debet uhradím, jen by to možná bylo důvěryhodnější).

Kredit nabít a nechat si vrátit je řešení. Teď už jsem zpět, napadlo mi to po cestě, když jsem se kvůli krákému hovoru dostal skoro na nulu (byl začátek měsíce, tedy ještě neproběhlo inkaso a i můj extra převod ještě neproběhl, protože víkend). Tedy se to během pár dní dobilo a nakonec žádný problém nebyl...jen mne to donutilo se zamyslet nad nevýhodou toho, že mám telefon na kredit. Pro příště se případně ozvu s tím dobít+vrátit, pokud nevymyslím nějaké jiné funkční řešení.
I u nás v Česku jsou praktiky některých operátorů, zejména malých virtuálů, že nepovolují standartně mezinárodní hovory. Například u předplacenek GoMobil vyžaduje plnou neanonymní registraci SIM karty na občanský průkaz a dále vyžaduje mít minimální kredit 300,- Kč. Další virtuálové jdou podobným krokem. Mezinárodní hovory totiž dávají do stejného šuflíku jako Roaming.
Odpovědět