Zpětné volání pomocí *0 nefunguje

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Zpětné volání pomocí *0 nefunguje

Příspěvek od osmdesát »

S oblibou jsem využíval zjednodušeného zpětného volání ze SIM karty Odoriku - zadat volané číslo s příponou *0. V posledních měsících mi to ale nefunguje, ozývá se té-mobilská hlášká "volaný účastník není dostupný..." Co se stalo? Zakázal té-mobil přenos nestandardních číslic do rozhraní virtuála (aby co nejvíce zamezil obcházení mateřského operátora, a tak si nenechal ucházet zisky), nebo se Odoriku něco porouchalo?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné volání pomocí *0 nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

Testovali jsme to nyní s kolegou a nám to funguje. Jednu dobu to opravdu nešlo, ale bylo to jen krátce a už je to déle. Kdyžtak popište konkrétní případ jako v kolik hodin z jakého čísla na jaké číslo, zkusíme se podívat, jestli k nám něco došlo. Teoreticky by to mohl nově zadržovat snad i telefon.
speedy
Příspěvky: 26
Registrován: úte 08. led 2013 11:34:05

Re: Zpětné volání pomocí *0 nefunguje

Příspěvek od speedy »

Jak to zpětné volání funguje o co přesně jde? Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné volání pomocí *0 nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

Je to málo dokumentovaná funkcinalita, která funguje ze SIM Odorik. Pokud chcete objednat zpětné volání, stačí, když vytočíte číslo, s kterým chcete spojit a přidáte *0 na konec čísla. Naše ústředna hovor odmítne, ale následně spojí pomocí zpětného volání levněji. Vyplatí se to hlavně např. při hovoru na pevnou linku nebo do zahraničí, kdy cena hovoru může být i menší než poloviční.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Zpětné volání pomocí *0 nefunguje

Příspěvek od osmdesát »

Teď už to funguje! Naposledy jsem to zkoušel včera, než jsem napsal příspěvek, tj. 3.3. ve 20:48 - z čísla 799 797 xxx jsem pokusně vytočil 488588xxx*0 a nefungovalo to - ozvala se t-mobilská hláška (ženský hlas) "volaný účastník není dostupný".
Naposledy upravil(a) osmdesát dne úte 27. bře 2018 10:45:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné volání pomocí *0 nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

No vypadá to, že nejspíš v T-mobile něco v noci ze soboty na neděli šmudlali, protože v neděli ráno měli problém i úplně obyčejné hovory. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=17&t=4408
Samo se to spravilo po deváté hodině, urgovat trouble ticket budu v pondělí, aby mi mohli problém objasnit a zabránit opakování v budoucnosti.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Zpětné volání pomocí *0 nefunguje

Příspěvek od kovik »

osmdesát píše:Teď už to funguje! Naposledy jsem to zkoušel včera, než jsem napsal příspěvek, tj. 3.3. ve 20:48 - z čísla 799 797 544 jsem pokusně vytočil 488588640*0 a nefungovalo to - ozvala se t-mobilská hláška (ženský hlas) "volaný účastník není dostupný".
Dobry den,
hovor prisel dobre s *0, ale callback se nepovedl, protoze T-mobile tam chybne cetl hlasku, a Vas mobilni telefon vratil obsazeno.
Odpovědět