kompletní překopání internetových balíčků

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Freeman
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. lis 2014 19:05:09

kompletní překopání internetových balíčků

Příspěvek od Freeman »

Právě mi přišel e-mail z adresy kontakt@odorik.cz a popravdě ani nemohu uvěřit, že se nejedná o phishing. Zrušit balíčky, které používám bez adekvátní náhrady s tím, že mě varujete méně než týden předem, plus zrušení FUP a tím pádem blokování přístupu k internetu, hned, jak mi nějaká pitomá stránka stáhne pár obrázku nebo půl minuty videa.
Pokud má někdo tip na operátora, kde mohu stále za málo peněz mít non-stop přístup k pomalému internetu, dejte mi prosím vědět, protože toho času na hledání náhrady jsem dostal tedy sakra málo.
Chápu, že vás t-mobile tlačí, ale pokud se vám změní podmínky tak razantně za tak krátkou dobu, vaše smluvní ujednání je buďto zcela jednostranné, nebo jste nám to prostě oznámili velmi pozdě.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: kompletní překopání internetových balíčků

Příspěvek od Pitomec »

Operátoři s pomalým, neomezeným a neúčtovaným internetem jsou definitivně minulostí. Tady bych Odorik nevinil, když mu to T-Mobile už takto neprodá, tak to Odorik nemůže nabízet dál lidem (info o tom už tady bylo dříve). Jediná, byť cenově ne zrovna levná, služba bez FUP je http://www.eri.cz/mobilni-pripojeni-lte
Obrázek
Freeman
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. lis 2014 19:05:09

Re: kompletní překopání internetových balíčků

Příspěvek od Freeman »

Pitomec píše:Operátoři s pomalým, neomezeným a neúčtovaným internetem jsou definitivně minulostí. Tady bych Odorik nevinil, když mu to T-Mobile už takto neprodá, tak to Odorik nemůže nabízet dál lidem (info o tom už tady bylo dříve). Jediná, byť cenově ne zrovna levná, služba bez FUP je http://www.eri.cz/mobilni-pripojeni-lte
Nevím, jestli dostali ostatní varování dříve, ale my jsme u odoriku 3 a všichni jsme dostali e-mail až dnes.
Pokud by nikdo nenabízel FUP, tak ti moc děkuji za ten odkaz na eri-mobil, je to sice více minut i dat než potřebuju, ale lepší, než aby se mi to prostě utnulo a já měl smůlu. Třeba se v budoucnu ukáže alespoň náznak otevřeného trhu a konkurenčního boje a velká 3ka začne zase nabízet virtuálům tarify s FUP a já se k odoriku vrátím.
e: Tak jsem našel u Tesco mobil tarif "Na dosah" za 50kč/měsíc 16kb/s (odorik má 6kb/s po FUP) bez limitu na objem dat.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: kompletní překopání internetových balíčků

Příspěvek od Pitomec »

Možná nějaký operátor (virtuál) tu neomezenou rychlost po vyčerpání FUP ještě má, ale je to každopádně labutí píseň. Spíš počkat, až se začnou objevovat tarify bez FUP jako takového (což ale na CZ trhu může trvat ještě dost let). Ono je možná otázkou, jestli nejít cestou nějakého Kaktusu nebo emtéčka, kde se dají data získat relativně zalevno a navíc s tím, že když se nespotřebují, tak se převedou do dalších období...
Obrázek
Freeman
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. lis 2014 19:05:09

Re: kompletní překopání internetových balíčků

Příspěvek od Freeman »

Pitomec píše:Možná nějaký operátor (virtuál) tu neomezenou rychlost po vyčerpání FUP ještě má, ale je to každopádně labutí píseň. Spíš počkat, až se začnou objevovat tarify bez FUP jako takového (což ale na CZ trhu může trvat ještě dost let). Ono je možná otázkou, jestli nejít cestou nějakého Kaktusu nebo emtéčka, kde se dají data získat relativně zalevno a navíc s tím, že když se nespotřebují, tak se převedou do dalších období...
Poslal jsem dotaz na Coop, což je poměrně velká firma, tak možná FUP stále mají, ceny tam jsou super. Pokud nemají, tak to tesco je stále velmi výhodné. Dobiju jednou za čas za 300 kč a v tu chvíli si měsíc voláme mezi sebou zdarma, jinak 2.50Kč/minutu není žádná hitparáda, ale mám 16kb/s, což na všechno, co dělám, stačí a stojí mě to jen 50kč na měsíc, vzhledem k tomu, že neprovolám ani 10 minut, tak bych se pohyboval s útratou kolem 60kč/měsíc s tím že 2* za půl roku můžu volat neomezeně v naší 3 členné skupině, takže v celku pohoda.
Jen mě trochu mrzí, že se přesouvám od malé firmy s osobním přístupem ke "korporaci", absenci levných dat bych i oželel, ale ztráta FUP je pro mě stěžejní...
Každopádně doufám, že se zase situace obrátí, sakra, už jen existence tohoto fóra a otevřenost odoriku jsou obrovské výhody.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: kompletní překopání internetových balíčků

Příspěvek od alfi »

Pitomec píše:Možná nějaký operátor (virtuál) tu neomezenou rychlost po vyčerpání FUP ještě má, ale je to každopádně labutí píseň. Spíš počkat, až se začnou objevovat tarify bez FUP jako takového (což ale na CZ trhu může trvat ještě dost let).
Jj, vzhledem k tomu, že data po vyčerpání FUP zastaví velká trojka už všude, je jen otázkou času, kdy do toho natlačí i všechny virtuály :-( Snad jedině nějaká stará a velká firemní smlouva, ale dříve nebo později je do nového tarifu převedou i tam. A nebo teda něco roamujícího v EU :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletní překopání internetových balíčků

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Operátoři s pomalým, neomezeným a neúčtovaným internetem jsou definitivně minulostí. Tady bych Odorik nevinil, když mu to T-Mobile už takto neprodá, tak to Odorik nemůže nabízet dál lidem (info o tom už tady bylo dříve). Jediná, byť cenově ne zrovna levná, služba bez FUP je http://www.eri.cz/mobilni-pripojeni-lte
T-mobile tvrdí, že virtuálové ala Odorik jsou poslední, komu přenášení dat po vyčerpání balíčku velká trojka ruší. Prý není jiná nabídka, kde by data běžela i nadále po vyčerpání balíčku. Eri je zjevně výjimka, protože data kupuje po MB a přiškrcuje si je až na svém zařízení. A velké stahovače dá patrně do agregace k sobě, aby se škrtili navzájem. Vypadá to, že to má nevýhodu v tom, že nenabízí menší data/balíčky, protože jinak by se nedostal na rozumnou cenu za MB.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kompletní překopání internetových balíčků

Příspěvek od xsouku04 »

Freeman píše: Chápu, že vás t-mobile tlačí, ale pokud se vám změní podmínky tak razantně za tak krátkou dobu, vaše smluvní ujednání je buďto zcela jednostranné, nebo jste nám to prostě oznámili velmi pozdě.
Informace o změnách byla oznámena v listopadu spolu se snížením cen většiny datových balíčků: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=4352 dále bylo upřesněno zde http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=4402
Největší zásah je ono zrušení FUP, které nastane za necelé dva měsíce. Bez FUP ztrácí balíček 25 MB smysl, protože 25 MB vyjde levněji s účtováním po MB bez horzby propadnutí a zablokování.
Cca polovina lidí balíček 25 MB výrazně přečerpávala, pro ně je změna nejbolestivější. Bohužel nemáme co nabídnout jako plnohodnotnou náhradu a patrně nic podobného neexistuje ani jinde. U jiných balíčků je zablokování dat ve FUP také bolestivé, ale není tak zásadní, většina dat se spotřebuje v rámci FUP.
Freeman
Příspěvky: 31
Registrován: pon 24. lis 2014 19:05:09

Re: kompletní překopání internetových balíčků

Příspěvek od Freeman »

xsouku04 píše:
Freeman píše: Chápu, že vás t-mobile tlačí, ale pokud se vám změní podmínky tak razantně za tak krátkou dobu, vaše smluvní ujednání je buďto zcela jednostranné, nebo jste nám to prostě oznámili velmi pozdě.
Informace o změnách byla oznámena v listopadu spolu se snížením cen většiny datových balíčků: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=4352 dále bylo upřesněno zde http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=4402
Největší zásah je ono zrušení FUP, které nastane za necelé dva měsíce. Bez FUP ztrácí balíček 25 MB smysl, protože 25 MB vyjde levněji s účtováním po MB bez horzby propadnutí a zablokování.
Cca polovina lidí balíčkem 25 MB výrazně přečerpávala, pro ně je změna nejbolestivější. Bohužel nemáme co nabídnout jako plnohodnotnou náhradu a patrně nic podobného neexistuje ani jinde. U jiných balíčků je zablokování dat ve FUP také bolestivé, ale není tak zásadní, většina dat se spotřebuje v rámci FUP.
Já jsem byl právě v té přečerpávající polovině a tak mě to zasáhne bohužel hodně. Fórum bohužel nečtu, takže jsem se o tom dozvěděl až dnes. Doufám, že se komunikační trh zase někdy uvolní, kde jsou časy, kdy jsem měl za 50Kč 150MB dat a 64kb/s po vyčerpání FUP, chjo...
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: kompletní překopání internetových balíčků

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Pokud vím, tak ČTU samo doporučilo operátorům rušit pomalý 16Kb/s internet po vyčerpání FUPu a doporočil nabízet větší datové objemy. Proto třeba O2 už nenabízí 75 Mb, 400 MB, ale základ je 500 Mb, pak 1,5 GB a 5 GB. Toto doporučení dal ČTÚ právě proto, že lidé si pořizovali malé objemné balíčky a brzy jej díky LTE vyčerpali a pak jim internet šel šnecí rychlostí, lidé se pak neprávem zlobili na operátory, že jejich internet je nefunkční, zlobivý, a často zákazníci dávali toto za vinu operátorům, že rychlost je na úrovni dial-upu ale už si neuvědomovali, že na černo surfují, tedy že mají vyčerpaný balíček ( většina lidi ani nevěděla, že už vyčerpali balíčky a dál surfovali na černo ) a uplatnila se poFUPová rychlost 16 Kb/s. Nakonec operátoři začali rušit malé balíčky až do 499 MB a teď nabízejí jen ty velké balíčky, aby lidem to vystačilo na delší období a taky nakonec museli operátoři zavést automatické obnovování balíčku, které bylo pro operátory výhodnější a výnosnější neboť za dokupy se platilo 50 % jinak internet byl zablokován. :idea: 8-)

Co jsem se dozvěděl, tak na přelomu roku 2018 chystá jeden operátor zavedení speciální předplacené karty ke které už nepůjde aktivovat žádný jiný datový balíček než 1,5 GB a dokonce se chystá zrušení jednorázového balíčku na 24 hodin které vesměs nestačilo a operátor nabízel v základu jen 30 či 50 MB za 30,- Kč. Toto bude minulostí. U paušálů nabídne operátor větší výběr velkých datových balíčků, bohužel u předplacenek bude jen jeden datový balíček a to minimálně 1,5 GB.
Odpovědět