Stránka 1 z 1

Mobilní připojení - veřejná IP adresa

PříspěvekNapsal: pon 29. říj 2018 10:40:21
od skytr
Dobrý den,

chtěl bych zeptat zda je u vašich SIM s mobilními daty dostupná veřejná IP adresa (stačí dynamicky přidělovaná). Pokud ne, tak zda lze za poplatek aktivovat - dynamická, případně i statická.

Předem děkuji za odpověď

Re: Mobilní připojení - veřejná IP adresa

PříspěvekNapsal: pon 29. říj 2018 18:23:35
od xsouku04
Bohužel nelze. K čemu přesně to potřebujete? TCP spojení stejně jako UDP spojení občerstvováno každou minutu pár byty by mělo držet přes NAT.

Re: Mobilní připojení - veřejná IP adresa

PříspěvekNapsal: pon 29. říj 2018 18:46:38
od skytr
xsouku04 píše:Bohužel nelze. K čemu přesně to potřebujete.TCP spojení stejně jako UDP spojení občerstvováno každou minutu pár byty by mělo držet z přes NAT.


Potřebuji se vzdáleně připojit k měřícímu zařízení v místě, kde je možnost využít pouze mobilní internet. Použit by byl LTE modem + k němu připojené vlastní měřící zařízení postavené na Arduinu.

Aktuálně již systém používám, ale pouze na ADSL s pevnou IP a port forwardingem. Nově bych potřeboval zprovoznit v místě, kde není jiná možnost připojení než přes LTE, doufal jsem, že půjde vyřešit obdobně s pomocí DDNS, v případě, že by byla k dispozici alespoň dynamická veřejná ip.

Re: Mobilní připojení - veřejná IP adresa

PříspěvekNapsal: pon 29. říj 2018 18:55:38
od xsouku04
Buď to otočte, aby se arduino připojovalo - bylo stále připojeno na server. Nebo použít VPN.

Re: Mobilní připojení - veřejná IP adresa

PříspěvekNapsal: stř 31. říj 2018 10:50:49
od alfi
NAT na mobilních datech mají snad všichni operátoři (aneb IPv4 nejsou), mobilní IPv6 je v nedohlednu, u některých tarifů velké trojky se dá připlatit za pevnou veřejnou IP - ale nevím, jestli to za tu cca stovku měsíčně stojí :-) Tj. VPN, v podstatě stačí i ssh tunel v nekonečné smyčce - když upadne, pustí se znovu. Jen ssh u Odoriku ale docela padá - jako by v TM ty NAT tabulky pravidelně promazávali (hádám cca max. 30 min.) :-(

Re: Mobilní připojení - veřejná IP adresa

PříspěvekNapsal: čtv 01. lis 2018 12:45:37
od o-k
Zdravim vas.
No mobilni pripojeni je samo o sobe takovy kockopes takze bych jak pise pan Soukup to obratil a z Vaseho zarizeni se dotazoval na server ktery ma stalou IP je porad dostupny a hlavne spolehlivou konektivitu ma. Videl bych to ze zarizeni bude periodicky dotazovat v podobe URL napr: server.tld/nejakadataacisla a na serveru budete zpracovavat logy a opacne pokud na serveru bude konkretni URL tak zarizeni bude reagovat.