Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Příspěvek od soustruh »

Dobrý den,
mohli byste prosím prověřit dvě SMS zprávy, které odesílal můj tchán mojí ženě? :-) Jde o zprávu 294070595 (včera) a 293415092 (5. ledna). K oběma SMS má tchán ve svém odesílajícím telefonu (Nokia 6030) doručenku, ani jedna z nich ale nebyla mojí ženě doručena. Když poslal jednu z nich znovu dnes, byla doručena okamžitě, potom poslal ještě jednu na zkoušku na moje číslo (taky Odorik) a také dorazila.

Když jsem se ho ale ptal, jestli si je jistý, že SMS ostatním lidem jsou doručeny v pořádku, tak říkal, že možná ne, že občas mu někdo neodpoví nebo si stěžuje, že nenapsal… Nevíte, čím by tyto problémy mohly být způsobeny?

Mimochodem, ani jedna z dnešních odeslaných zpráv v jeho výpisu odeslaných ještě není, ale ani já ani žena je nemáme ve výpisu jako přijaté, takže to má nejspíš jen nějaké zpoždění.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Příspěvek od xsouku04 »

Odeslané SMS se ve výpise objevují s cca hodinovým zpožděním. To je v pořádku.
Co se týče SMS, v rámci ČR ještě jsem se nesetkal s potvrzeným případem toho, že by někdy byla potvrzena doručenka a SMS se přitom ztratila. Slyšel jsem o tom, ale nikdy jsem to neviděl.
Jaký má Vaše žena mobilní telefon? SMS mohl ztratit i přijímající telefon. Přístup k SMS zprávám mají kdejaké aplikace třetích stran včetně toho, že mohou doručené SMS i mazat.

Co se týče SMS, ty chodí přímo stejně, jako by to byla SIM T-mobile. Tedy nemáme možnost problémy ani způsobit ani řešit jinak, než si stěžovat u T-mobile.
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Re: Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Příspěvek od soustruh »

Žena má Nokii 2 (Android 8.1 s aktuálním bezpečnostním balíčkem) a výchozí aplikací Zprávy. Žádná další aplikace s přístupem ke zprávám by tam být neměla, navíc snad od Androidu 8 může se zprávami manipulovat jen jedna vybraná aplikace, což jsou právě ty výchozí Zprávy. Podívám se do výpisu zpráv, jestli je má žena mezi přijatými, nebo ne, a dám vědět.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Příspěvek od xsouku04 »

soustruh píše:Podívám se do výpisu zpráv, jestli je má žena mezi přijatými, nebo ne, a dám vědět.
To je dobrý nápad a mohl by být usvědčujícím důkazem. Výpis přijatých zpráv u mobilní operátora.
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Re: Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Příspěvek od soustruh »

On s tím bude problém, já si za boha nemohu vzpomenout, jaké PIN jsem manželce nastavil, a ona si ho určitě sama nenastavovala, registrace u vás pro celou rodinu jsem zařizoval já a znám PIN úplně u všech kromě ní. Nedá se to prosím nějak resetovat přes telefonní číslo?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Příspěvek od xsouku04 »

soustruh píše:On s tím bude problém, já si za boha nemohu vzpomenout, jaké PIN jsem manželce nastavil, a ona si ho určitě sama nenastavovala, registrace u vás pro celou rodinu jsem zařizoval já a znám PIN úplně u všech kromě ní. Nedá se to prosím nějak resetovat přes telefonní číslo?
Pokud jste zapomněli svůj PIN, prozvoňte naše registrační číslo 539 085 860 ze stejného telefonu, jako byl použit při registraci. SMS zpráva s Vaším pinem Vám bude zaslána znovu.
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Re: Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Příspěvek od soustruh »

SMS dorazila, ale přihlásit se stále nemůžu, protože mi to hlásí příliš mnoho neplatných pokusů (zkoušel jsem úplně všechno). Po jaké době se budu moci znovu přihlásit? Nevím, jestli jsem to dalšími pokusy zase neprodloužil…
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Re: Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Příspěvek od soustruh »

A nejde to ani dnes… Je tam limit 24 hodin nebo kolik? :-(
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Příspěvek od xsouku04 »

soustruh píše:A nejde to ani dnes… Je tam limit 24 hodin nebo kolik? :-(
Mel jsem za to, že by to mělo po 24 hodinách vypršet. Přesné podmínky ale nevím.
Abych to mohl promazat ručně, potřeboval bych vědět, jaké číslo to je (začátek pinu) nebo jiný údaj.
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Re: Nedoručené SMS z jedné SIM karty Odorik na druhou

Příspěvek od soustruh »

Dobrý, bylo to asi těch 24 hodin, už jsem se tam dostal a SMS tam vidím jako příchozí. Divné ale je, že v telefonu mojí ženy by SMS nic mazat nemělo (viz vysvětlení výše) a že stejný problém tchánovi hlásila ještě další paní. Mezitím došlo ke ztrátě další SMS, id 294425949. Můžu vyzkoušet dát ženě na pár dnů SIM do jiného telefonu…
Odpovědět