poplatky za přenos čísla od jiného operátora

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
chrml
Příspěvky: 38
Registrován: pon 06. led 2014 15:06:26

poplatky za přenos čísla od jiného operátora

Příspěvek od chrml »

Dobrý den,
rád bych převedl rodičům čísla od O2 k Odorikovi, ale doposud mě od toho odrazuje vysoké poplatky za portaci. Nemáte přehled, že by se toto mohlo v dohledné době změnit? Je to dané legislativně nebo takto velci operátoři hází klacky pod nohy virtuálům? Protože co jsem koukal, tak za přenos čísla k velké trojce se neplatí? Nebo ano?
Díky za info. Jirka
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: poplatky za přenos čísla od jiného operátora

Příspěvek od xsouku04 »

Je to tak, že i velká trojka si mezi sebou platí tyto dle mého názoru nesmyslně vysoké poplatky. Tyto poplatky jsou dle mého názoru uměle vysoké, aby znevýhodnili nově příchozího hráče na trh. Stávající 3 operátoři mají počty příchozích portací (musí platit) a odchozích portací (dostává zaplaceno) zhruba vyrovnané, tedy se jim to vyruší a skutečné náklady jsou minimální.
Virtuál typu Odorik však v případě odchozí portace nedostane zaplaceno vůbec, tedy nemá se co vyrovnávat. Proto jsme nuceni poplatky za příchozí portace účtovat. Nevypadá to, že by se něco mohlo v dohledné době změnit.
polni
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 17. lis 2011 16:53:26

Re: poplatky za přenos čísla od jiného operátora

Příspěvek od polni »

A poplatky za přenos čísla od jiného VOIP operátora zůstávají resp. zůstanou také tak vysoké?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: poplatky za přenos čísla od jiného operátora

Příspěvek od xsouku04 »

polni píše:A poplatky za přenos čísla od jiného VOIP operátora zůstávají resp. zůstanou také tak vysoké?
Bohužel. Nic se nemění ani u pevných linek. Kromě poplatku opouštěnému operátorovi jsou to především paušální náklady na přístup k databázi přenesených čísel, a proces portace. To jsou dvě trafiky, které je třeba živit.
pm81
Příspěvky: 11
Registrován: sob 05. bře 2022 23:03:27
Bydliště: Ostrava!!!

Re: poplatky za přenos čísla od jiného operátora

Příspěvek od pm81 »

Dobrý den, rád bych se informoval ohledně poplatků za přenos od jiného mobilního operátora (Kaktus v síti TM) do sítě Odorik? V současné době o tom prozatím zvažuji jako možnost si snížit cenu volání, aniž bych řešil call back. Další poplatky, co jsem vyčetl z průvodce: minimální plnění 30Kč/SIM (započítává se do toho čistě provoz na dané SIMkartě, tedy hlas + sms) - data mám vyřešena jinak , dále 0,70Kč/den, pokud nebude útrata v předchozích 30 dnech vyšší než 100Kč (zde se započítává kromě pohybu na dané SIM, i provoz na jiných linkách, tedy i provoz volání přes net...zda-li to chápu dobře), 25Kč poštovné (bydlím v OV), 80Kč cena nové SIMkarty, 50Kč jistina. + jsem se chtěl zeptat, zda by byl v plánu balíček SMS do všech sítí za cenu nižší, než je SMS do jiných sítí 1,25Kč, případně balíček volných minut do všech sítí. Aktuální výběr z balíčků Naruby mě upřímně nezaujal. Děkuji. ;)
Zvažoval bych možnosti přenosu do Odoriku pro jednoho z rodičů, který má nyní sice Kaktus, ALE běžné ceny nejsou úplně zajímavé (znám možnosti balíčků, dvojnásobný kredit, atd.), ale jednalo by se mě o určitou svobodu, aniž by se čekalo na dvojnásobné dobití kreditu a u mě, taky mám Kaktus a používám i call back (doma volání přes net), ale, když už by jeden z rodičů byl u Odorika, tak bych mu umožnil volání za nižší cenu a já bych také neřešil balíčky u Kaktusu, dvojnásobný kredit, atd. Emtéčko zaměstnanecké tarify jsou zajímavé, ale Odorik je mě sympatičtější.
Odpovědět