Přeposlání sms na email

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
zwn
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 11. dub 2019 1:16:31

Přeposlání sms na email

Příspěvek od zwn »

Dobrý den.
Je nějak možné si nechat přeposlat sms na email? Před odjezdem do zahraničí jsem si zapomněl aktivovat správnou roamingovou zónu a teď se ke mě žádný místní operátor nezná už přes týden a nevypadá, že by se to změnilo. SMS dokáži odeslat přes API, ale dokáži ji nějak i přijmout? Například někde nastavit přeposílání třeba na email?
Děkuji za radu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeposlání sms na email

Příspěvek od xsouku04 »

Nejde to. Příchozí a vlastně ani odchozí SMS ze SIM nejdou přes nás.
Pokud už jste v zahraničí a roaming si aktivujete až tam, může to trvat déle, než se změna přenese. Jste totiž na blacklistu u místních operátorů. V tom případě T-mobile doporučuje restartovat pořád dokola. Co může také pomoci, je zkoušet vybrat operátora ručně a podobně, nebo zkoušet na chvíli režim letadlo. Je to náhodná věc. Někdy to naskočí druhý den, někdy třetí a někdy později.
Obecně přesměrovat SMS vůbec nejde jinak, než pomocí nějaké aplikace v mobilu.
zwn
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 11. dub 2019 1:16:31

Re: Přeposlání sms na email

Příspěvek od zwn »

Díky za nápad zkusit vybrat operátora ručně. Vybral jsem jednoho, i když mi to říkalo, že mě odmítá. A připojil se. Přepínání letadlo a zpět či restarty nepomohli.
Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přeposlání sms na email

Příspěvek od xsouku04 »

zwn píše:Díky za nápad zkusit vybrat operátora ručně. Vybral jsem jednoho, i když mi to říkalo, že mě odmítá. A připojil se. Přepínání letadlo a zpět či restarty nepomohli.
Ještě jednou díky.
Díky za zpětnou vazbu, jste druhý, kdo hlásí, že vybrání operátora ručně ihned zabralo, asi to nebude náhoda. Přestože se telefon tváří, že to nejde, ale přesto to pak začne fungovat. Zjevně něco co, v T-mobile ani nevědí. Tam doporučují pořád dokola restartovat a čekat až několik dní.
Nezapomeňte pak časem ruční výběr operátora zrušit, jinak po odjezdu ze země nebudete mít signál, když tam nebude ten ručně vybraný.

Tohle je zjevně nešvar všech mobilních sítí, tedy asi to platí úplně obecně. Pokud má domovský operátor chvíli potíže s roamingem (vím o vážných potížích O2 i T-mobile), jeho zákazníci pak mohou být ještě dny a někteří snad i týdny bez roamingu právě kvůli tomuhle.
Odpovědět