Nefunkční roaming

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
shenek
Příspěvky: 2
Registrován: sob 29. čer 2019 9:22:11

Nefunkční roaming

Příspěvek od shenek »

Už po druhé za sebou se mi při návštěvě Slovenska nedaří přihlásit přihlásit moji SIMku do jakékoliv sítě.

Dříve mi nastavení be problémů fungovalo, ale teď se mi to nedaří. Pro druhou SIMkartu, mi nastavení funguje bez problémů.

Netušíte, kde by mohl být problém?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční roaming

Příspěvek od xsouku04 »

Nejčastší problém bývá v tom, že si někdo povolí roaming až po vycestování, a to je pak SIM na blacklistu u místních operátorů a zpravidla to trvá až několik dní, než se změna projeví. To podstatně zdržuje a komplikuje problémy v roamingu a zdá se, že mobilní operátoři to neumí řešit jinak, než radit pořád dokola restartovat telefon.
Někdy může být problém třeba v tom, že si někdo natvrdo vybere svojí síť, a když jede pak do jiné země, tak nemá signál, protože telefon se do jiných sítí nezkouší přihlásit.

V T-mobile radí telefon zkoušet restartovat - zdá se, že je v tom něco náhodného. Několika lidem se osvědčilo si zkusit vybrat operátora ručně, i když se mobil tváří, že je daná síť zakázána. Dvěma lidem tím signál naskočil.

O nějakém případu, kdy by byl problém v něčem jiném, zatím nevím.
shenek
Příspěvky: 2
Registrován: sob 29. čer 2019 9:22:11

Re: Nefunkční roaming

Příspěvek od shenek »

Roaming jsme si aktivovali cca 5 hodin před překročením hranice. Manželka neměla problém se přihlásit do sítě. Mě se to nepodařilo.

Při scanu sítí mi to ukazovalo, že jsou všechny sítě zakázané, proto se mi nejspíš mobil nepřihlásil automaticky. Manuálně se mi k zakázané síti přihlásit zprvu nedařilo.
Podařilo se mi to až další den. Mobil jsem mezi tím i restartoval. Sítě byly opět zakázané, ale tentokrát se přihlášení podařilo.

Díky za pomoc.
Odpovědět