"Welcome SMS" v roamingu

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

"Welcome SMS" v roamingu

Příspěvek od alfi »

Tuším už se to tu řešilo, ale nedaří se mi to dohledat. O víkendu jsem byl na hranicích s Rakouskem a telefon se opakovaně chytal rakouských sítí. Nicméně za každou změnu sítě ČR->Rakousko mi přišla "welcome sms" informující o cenách roamingu. Tj. za celou sobotu jich mám 8ks a další v neděli (jestli si vzpomínám, mají chodit pro každou navštívenou síť? Ale tolik sítí tam nemají). Fakt se to má takhle chovat? Už to bylo trochu otravné a dostávat je každý den bych fakt nechtěl :-) Na cenách už to moc poznat není, tj. rada "vybrat síť ručně" není úplně použitelná.
TM sim karta ve stejném telefonu tuhle zprávu dostala jen jednou.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: "Welcome SMS" v roamingu

Příspěvek od xsouku04 »

SMS posílá přímo T-mobile podle algoritmu, který si sám učil. Problém to může být, pokud se někdo pohybuje podél hranic.
Je tam sice volba, tak bychom teoreticky mohli tento typ SMS vypnout. To by ale mohlo být nebezpečné, pokud se ocitnete v nebo poblíž zóny 3.
Tuhle SMS předepisuje EU, takže musí být, i když vlastně v rámci EU je trochu nesmyslná, protože ceny EU jsou stejné jako v ČR, a tak není o čem moc informovat.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: "Welcome SMS" v roamingu

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:SMS posílá přímo T-mobile podle algoritmu který si sám učil. Problém to může být pokud se někdo pohybuje podél hranic.
Je tam sice volba, tak bychom teoreticky mohli tento typ SMS vypnout. To by ale mohlo být nebezpečné, pokud se ocitnete v nebo poblíž zóny 3.
Tuhle SMS předepisuje EU, takže musí být i když vlastně v rámci EU je trochu nesmyslná, protože ceny EU jsou stejné jako v ČR a tak není o čem moc informovat.
Chápu, že tam sms být musí, nicméně by měla stačit jednou za den-týden..? Tohle už je vážně hodně. Každopádně algoritmus pro vlastní SIM mají zdá se jiný-lepší než pro virtuály..
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: "Welcome SMS" v roamingu

Příspěvek od Hafi »

alfi píše:Tuším už se to tu řešilo
áno, řešilo. A furt je to stejně na hlavu. Zvláště v kontextu, kdy T-Mobile nastavuje pravidla a Odorik platí odeslané SMS.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: "Welcome SMS" v roamingu

Příspěvek od alfi »

Hafi píše: áno, řešilo. A furt je to stejně na hlavu. Zvláště v kontextu, kdy T-Mobile nastavuje pravidla a Odorik platí odeslané SMS.
Dík, nějak jsem ani nevěděl, jaký text hledat :-) Tentokrát nemám na výpise hovorů ani jednu z těch sms.. A všechny příchozí SMS v roamingu mimo Odorik mají na výpise prázdného odesílatele.
Odpovědět