ČD tarif končí - DvojSIMka

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od vlk »

Jak to tak vypadá, ČD tarify brzy skončí - už obvolávají zákazníky s varováním a s nabídkou jiných tarifů.
Tak uvažujeme o převodu dalších čísel k Odorikovi.
Jedna ze služeb, kterou někteří mají je DvojSIMka: https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... dvojsimky/ (Mají dva mobily, jeden pro volání, druhá jako rezervní v dual slot (když se bybije baterka, kvůli schopnostem prvního/druhého mobilu), v jednom mobilu jedna velikost SIMky, v druhém mobilu nanoSIM)
Lze DvojSIMky docílit i u Odorika? Pokud ano jak? Nebo se prostě objednají dvě SIMky a ty se napárují (ručně?) na to samé číslo?

Druhý dotaz nezávislý od toho. Lze nějak docílit levně, aby z neznámého/cizího čísla byl nějak inicializován hovor na můj účet?
Jedno řešení, je zelená linka, ale to je drahé jak na roční paušální provoz, tak na minutu.
Další řešení, je callback či zelená linka (např. 800012345), nicméně to je potřeba dopředu znát číslo toho, kdo bude volat.
Lze založit nějaké číslo třeba nomadické, to by stačilo prozvonit, hovor by se ukončil a ústředna by spojila zadané mé číslo s číslem, které volalo? (využití při nefunkčnosti domovního zvonku nebo právě jako taková levná zelená linka).
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Pitomec »

DvojSIM u Odoriku nejde (resp. nenabízí ji nadřazený operátor) a před X lety jsem to taky řešil, protože jsem byl na dvojSIM zvyklý od Vodafone. No a jak ta možnost padla, tak jsem nějak zjistil, že mně vlastně vůbec nechybí :-)

Každá SIM má svoje vlastní číslo, nelze mít na dvou SIM to stejné. Nicméně Odorik nabízí (nebo alespoň neveřejně nabízel) mít extra SIM s tím, že odchozí hovory z ní se budou identifikovat číslem jiné SIM (příchozí bohužel ne, ty jedině přesměrovat).
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od xsouku04 »

vlk píše: Druhý dotaz nezávislý od toho. Lze nějak docílit levně, aby z neznámého/cizího čísla byl nějak inicializován hovor na můj účet?
Jedno řešení, je zelená linka, ale to je drahé jak na roční paušální provoz, tak na minutu.
Další řešení, je callback či zelená linka (např. 800012345), nicméně to je potřeba dopředu znát číslo toho, kdo bude volat.
Lze založit nějaké číslo třeba nomadické, to by stačilo prozvonit, hovor by se ukončil a ústředna by spojila zadané mé číslo s číslem, které volalo? (využití při nefunkčnosti domovního zvonku nebo právě jako taková levná zelená linka).
Nic takového nemáme hlavně proto, že se obávám, že by o to nebyl dostatečný zájem. Ale můžete si to celkem snadno vyrobit pomocí vlastního webu. Že někdo prozvonil vaše číslo, spustí váš skript, který objedná hovor pomocí API. http://www.odorik.cz/w/ivr:vzdalene_rizeni_pres_web
ventlas
Příspěvky: 45
Registrován: pon 10. zář 2012 15:29:14

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od ventlas »

Jsem duchodce a moje řešení je,že jsem vlezl k Vodafonu žádal paušál NULOVÝ tarif na DVĚ SIMKY..Pak volám přes ODORIK ze dvou mobilu,kde mám na odchozí datovku Twist on line a Kaktus data za 100Kč měsíčně revolving.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od vlk »

ventlas píše:Jsem duchodce a moje řešení je,že jsem vlezl k Vodafonu žádal paušál NULOVÝ tarif na DVĚ SIMKY..Pak volám přes ODORIK ze dvou mobilu,kde mám na odchozí datovku Twist on line a Kaktus data za 100Kč měsíčně revolving.
Ten člověk, co volal, tak nabízel nulový tarif, bohužel neřekl moc podrobností a bohužel na stránkách Vodafonu se vyznat a něco najít... Můžete mi poslat odkaz či říct detaily o nulovém tarifu? Především, jestli opravdu je to nulový tarif, resp. kolik je min. útrata za jaké období. A také jaká je cena SMS (volání lze přes Odorik callbackem, SMSky jsou problém).
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od 5uch »

vlk píše:Můžete mi poslat odkaz či říct detaily o nulovém tarifu?
https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... e-balicky/

Myslím, že je tam odpověď na všechny vaše dotazy. Nulový Tarif na míru je ale evidentně ve fázi útlumu - firemním zákazníkům jej nuceně ruší, není ani popsán v oficiálním PDF ceníku. Přesto jako fyzická osoba jej můžete na požádání stále dostat (shodou okolností velmi čerstvá informace od PR týmu Vodafone - ze včerejška). Otázka je, kdy dojde na fázi útlumu i u fyzických osob.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
ventlas
Příspěvky: 45
Registrován: pon 10. zář 2012 15:29:14

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od ventlas »

Navštívil jsem osobně Vodafone prodejnu,hodil tam OP a jako duchodce trval na nulovém tarifu PAUŠÁLU a zduraznil pro dvě simky. Mám to již dva roky a chodí mi vyučtování 0 Kč jednou měsíčně. Měl jsem to i pro manželku,ale pak jsem raději k nim přišel s pohádkou,že se motáme v oblasti,kde Vodafone nemá pokrytí,tak mi manželky paušál zrušili. Manželka má Kaktus,tam jí cpu jednou za rok přes kartu 50kaček a protože má prastarou Nokii,tak volá ODORIK zpětné volání za kačku.Volání z VOdafonu je pekelně drahé,proto VŽDY jedině ODORIK,nesmím se splést. Používám MIZUDROID na sip voláníODORIK a sms přes data,taky MIZUDROID. Jen u sms tam hodit na konec svoje číslo. Jo malý duležitý detail. Když jsem omalem poslal sms z toho nula tarifu,tak při vyučtování bylo NEPLATTE,až při příštím vyučtování. NATO bacha,i kdyby to bylo 50 halířu,tak to okamžitě ZAPLATTE,NEJSTE pak rukojmí nějakých buzerací k nutnému využití drahého tarifu VODAFONE.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od 5uch »

Nemusíte se zbytečně rozrušovat. ;-)
Je to celkem jednoduché...
ventlas píše:Navštívil jsem osobně Vodafone prodejnu,hodil tam OP a jako duchodce trval na nulovém tarifu
V pohodě. Nulový paušál (nulový tarif na míru) není vyhrazen jen pro důchodce, může ho mít (zatím) každá fyzická osoba.

ventlas píše:Měl jsem to i pro manželku,ale pak jsem raději k nim přišel s pohádkou,že se motáme v oblasti,kde Vodafone nemá pokrytí,tak mi manželky paušál zrušili.


Nerozumím souvislosti - buď je pro vás výhodnější Kaktus, nebo Nulový tarif na míru. Nikdo vás ani u jednoho nemůže držet, nic z toho není a ani nebylo se závazkem, není třeba operátorovi zdůvodňovat, proč od něj chcete odejít. Vlastně mi z toho není ani jasné, zda jste ten tarif u Vodafone chtěl zrušit sám, nebo vám ho Vodafone nechtěně zrušil po nějakém nedorozumění.
ventlas píše:ODORIK zpětné volání za kačku.Volání z VOdafonu je pekelně drahé,proto VŽDY jedině ODORIK,nesmím se splést.


Myslím, že pro lidi, co volají méně (nevyužijí a nepotřebují neomezené volání s cca 500 a více provolanými minutami za měsíc), vychází zpětné volání levněji než jakýkoli tarif/předplacená karta od velké trojky. S výjimkou historického tarifu Odepiš od Oskara/Vodafone. ;-)
U virtuálů a rádoby virtuálů (třeba ten Kaktus) jde s využitím akcí a odměn za dobíjení atd. volat nepatrně výhodněji, než zpětně s Odorikem.
ventlas píše:Když jsem omalem poslal sms z toho nula tarifu,tak při vyučtování bylo NEPLATTE,až při příštím vyučtování. NATO bacha,i kdyby to bylo 50 halířu,tak to okamžitě ZAPLATTE,NEJSTE pak rukojmí nějakých buzerací k nutnému využití drahého tarifu VODAFONE.
Plašíte se zbytečně.
Vodafone má ještě z dob Oskara pravidlo, že pokud mu na vyúčtování dlužíte bagatelní částku do 120 Kč, tak ji nemusíte platit:
Ceník Vodafone píše:"Pokud je pohledávka Vodafonu vůči Vám jako zákazníkovi v zúčtovacím období nižší než 120 Kč, můžeme její splatnost odložit do následujícího zúčtovacího období."
Pokud máte ve vyúčtování napsané, že ho nemusíte platit - tak je to jen na vás, zda vyúčtování na nižší částku zaplatíte, nebo to odložíte na některé příští vyúčtování, ve kterém se s dluhem přes těch 120 Kč už dostanete. Dokonce, i když platíte inkasem, tak si ho VF v takovém případě nestrhne.
A nejste kvůli tomu rukojmím ani se nemusíte bát buzerace. Pokud byste chtěl o operátora odejít, tak v klidu ten povolený dluh srovnáte a nikdo vám nebude dělat potíže.
Jeden známý s tarifem Odepiš (ten byl za 12 Kč) takhle prý dva roky nic neplatil - nejprve dlužil částku menší než 120 Kč, a pak se použila k úhradě dalších vyúčtování složená volací jistina.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Pitomec »

5uch píše:V pohodě. Nulový paušál (nulový tarif na míru) není vyhrazen jen pro důchodce, může ho mít (zatím) každá fyzická osoba.
Může ho mít i právnická osoba.
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: ČD tarif končí - DvojSIMka

Příspěvek od Kristovec »

I já mám dvě SIM , pozor - nikoli Dvojsimku ! , tedy dvě různá čísla s Tarifem na míru. Balíček 0 minut za 0 Kč, zvýhodněná sazba 3,49 Kč/min. , nevolám,neplatím.SMS za 1,51.

Emtéčko má mini tarif , neomezeně minuty i SMS do vlastní sítě ,na ostatní 1,83 Kč , a paušál je 25 Kč ,je to postpaid.
Odpovědět