Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
pedrysek7
Příspěvky: 16
Registrován: pát 02. bře 2018 7:30:46

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od pedrysek7 »

Co se týká T-Mobilu, tak jsem četl diskuzi na Lupě a opravdu je to hrůza. Šetřit na nesprávných místech, vyhazovat zbytečné peníze za nesmysly a mít neschopné vedení a zbavovat se schopných lidí.
Je nakonec dobře, že se tento průser stal, snad se někdo chytí za nos, ale moc o tom pochybuji. Je tam tlak německého vlastníka Deuttche Telecom.

Jinak co se týká záloh, tak třeba u mě v domácím prostředí. Já to řeším následovně a rád uvítám, rady, názory či co jak vylepšit.

Všechny data mám uloženy ve stolním PC, ale ten mi jednou odešel a jednou byla zcela nezbytná celá čistá přeinstalace systému.
Zálohy reším tak, že vše ( rodinné fotky a videa, dokumenty-word, excell, bankovní výpisy, program, kontakty, emnaily atd) zálohuji pravidelně a vždy současně na 2 externí disky. Jeden mám doma a druhý u rodičů. Zároveň dělá se stejnými daty ještě zálohu na Googlu Drive. Zálohy jsou celkem 3x a vše je v jiné lokalitě.

Už se mi stalo, že mi jeden externí disk zcela odešel. Nic se nestalo, kopil nový a během chvilky na něm byla další záloha. Možná jsme paranoidní, ale data mají zpravidla větší cenu, než nějaký počítač, zvlášť když tam jsou třeba starí rodinné fotky, které už člověk v životě nepořídí apod.

Jak řešíte vy doma zálohování svých dat?
Co mě doporučíte?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Já mám tendenci si vybrané digi fotky zálohovat na papír. Výhoda je, že s tím je možné obdarovat různé příbuzné, pro které je nedigitální forma mnohem praktičtější. Jedna fotka může stát třeba jen 2 Kč. https://www.tetafoto.cz/fotografie/cenik.html Jen mám trochu obavu, aby ten papír nějak nezežloutl. Říkám si, že jako starý roztřesený důchodce asi nebudu mít energie zkoumat jak přečíst data ze starých disků a podobné komplikace... Pokud bych ale data pravidelně přemisťoval na novější, možná to nebude ani potřeba. Jinak si myslím, že 3 zálohy rozhodně stačí.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od Pitomec »

Diskuze na Lupě a podobných webech byl bral s rezervou, tam přece jenom obvykle nepíší ti, kteří by přímo věděli o problému z titulu svoji profese, ale exhibují tam nezřídka chytrolíni, co o tom ví prd nebo max. z doslechu :-)
Obrázek
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od lifdo69 »

xsouku04 píše:Dobrý den,
vypadá to tak, že datový balíček se aktivoval kvůli výpadku se zpožděním a mezi tím bylo platné nastavení z konce minulého měsíce tedy účtování po KB. Je také možné že se data zaúčtovala opožděně, protože došlo k opoždění v předávání. Proto e tedy může opravdu jevit, že peníze zmizeli z ničeho nic. Vrátil jsem cca polovinu z té částky jako nějakou kompenzaci.
Podle všeho to tak skutečně bylo. To co píšete mě napadlo po tom, co jsme se nad tím pořádně zamyslel. Každopádně děkuji za odpověď.
Je v pořádku, že se spotřebovaná data z balíčku nezobrazují u telefonního čísla?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Výpadek TMobile - týká se i Odoriku

Příspěvek od Pitomec »

Včera k večeru byl v Brně (možná i jinde) taky nějaký problém, data u Kaktusu šly jak s hnojem a pár lidí mně dneska řeklo, že se nešlo na Odorik dovolat.
Obrázek
Odpovědět