Anonymní hovor

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Anonymní hovor

Příspěvek od Pitomec »

Dnes mně volal nějaký ultra-otrava ze soukromého čísla (obvykle to nezvedám, ale udělal jsem výjimku) a začal blábolit cosi o autě a překročení rychlosti, tak jsem ho hned poslal do (_!_), protože bylo jasné, že se jedná o šmejda. Nicméně ve výpisu volání se u tohoto hovoru ukázalo tel. číslo 234076564, co má přidělené T-Mobile (ID hovoru: 424750459), tak mě jenom zajímá, jestli je možné zjistit, co za číslo to bylo ve skutečnosti?
Obrázek
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Anonymní hovor

Příspěvek od mymartin »

Dle obchodních podmínek: Za pomoc s identifikací zlomyslných volání
si Poskytovatel účtuje poplatek 100 Kč vč. DPH, který ale může být dle
zvážení Poskytovatele snížen nebo prominut.




Pitomec píše:Dnes mně volal nějaký ultra-otra
va ze soukromého čísla (obvykle to nezvedám, ale udělal jsem výjimku) a začal blábolit cosi o autě a překročení rychlosti, tak jsem ho hned poslal do (_!_), protože bylo jasné, že se jedná o šmejda. Nicméně ve výpisu volání se u tohoto hovoru ukázalo tel. číslo 234076564, co má přidělené T-Mobile (ID hovoru: 424750459), tak mě jenom zajímá, jestli je možné zjistit, co za číslo to bylo ve skutečnosti?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Anonymní hovor

Příspěvek od xsouku04 »

mymartin píše:Dle obchodních podmínek: Za pomoc s identifikací zlomyslných volání
si Poskytovatel účtuje poplatek 100 Kč vč. DPH, který ale může být dle
zvážení Poskytovatele snížen nebo prominut.
Tyto poplatky normálně neúčtujeme, leda že by se to nějak opakovalo a bylo to způsobeno specifičností daného uživatele (třeba paranoa v kombinaci s velkým množstvím hovorů), ale to se zatím nikdy nestalo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Anonymní hovor

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Dnes mně volal nějaký ultra-otrava ze soukromého čísla (obvykle to nezvedám, ale udělal jsem výjimku) a začal blábolit cosi o autě a překročení rychlosti, tak jsem ho hned poslal do (_!_), protože bylo jasné, že se jedná o šmejda. Nicméně ve výpisu volání se u tohoto hovoru ukázalo tel. číslo 234076564, co má přidělené T-Mobile (ID hovoru: 424750459), tak mě jenom zajímá, jestli je možné zjistit, co za číslo to bylo ve skutečnosti?
To číslo, co vidíte, bude pravé (ale může být i podvržené), žádné další číslo tam není. Chyba asi je, že to číslo je ve výpise zobrazeno, jdu ověřit, jak rozpoznat, že má být skryto.

Update: Tak to vypadá, že informace o tom že máme číslo volajícího skrýt nám T-mobile nepředá, proto zatím číslo volajícího nejsme schopni ve výpisu hovorů skrýt.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Anonymní hovor

Příspěvek od Pitomec »

Dle všeho byl ten hovor "vtip" z trapné appky JokesPhone, což jsem tak trochu tušil od začátku. Pouze mně u toho nesedělo tel. číslo, protože to bývá obvykle (+420) 672322307 a také rozpor mezi tím, že můj telefon ukázal soukromé číslo, zatímco ve výpisu volání už bylo číslo uvedené (mimochodem na to číslo 234076564 se zpátky dovolat nedá, hovor se ani nespojí). Je také otázkou, jestli T-Mobile ta skrytá čísla nenahrazuje ve výpisu volání nějakými svými čísly, jenž má přidělená a nepoužívá je k ničemu jinému...
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Anonymní hovor

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Dle všeho byl ten hovor "vtip" z trapné appky JokesPhone, což jsem tak trochu tušil od začátku. Pouze mně u toho nesedělo tel. číslo, protože to bývá obvykle (+420) 672322307 a také rozpor mezi tím, že můj telefon ukázal soukromé číslo, zatímco ve výpisu volání už bylo číslo uvedené (mimochodem na to číslo 234076564 se zpátky dovolat nedá, hovor se ani nespojí). Je také otázkou, jestli T-Mobile ta skrytá čísla nenahrazuje ve výpisu volání nějakými svými čísly, jenž má přidělená a nepoužívá je k ničemu jinému...
I když se skryje číslo, tak se číslo původního volajícího předává, jen se nezobrazuje koncovému uživateli. Je to dobré právě kvůli různým podvodným a obtěžujícím hovorům. Pokud uživatel prohlásí, že se jednalo o obtěžující hovor, má právo na tu informaci, jaké že číslo to skryté bylo.
Ale pak mohou existovat hovory ze zahraničí, kde žádné skutečné číslo volajícího předáno nebylo, nebo je úplně falešné/podvrtnuté. To pak dopátrat nelze. Podstatné ale je, že běžný BFU nemá ke službě, která by dovolila takto volat, přístup. Podvodníci si to ale dovedou zařídit, proto není úplný spoleh, že to číslo, co je vidět, je pravé. Např. pokud by vám volali z banky, a chovali se divně, může to být tím, že jsou to podvodníci, co zfalšovali číslo volajícího. Problém ale je, že banky jsou hloupé a někdy se chovají divně samy od sebe (např. mohou chtít po vás nějaké heslo), takže poznat to může být těžké. Při pochybnostech může být řešením zavolat zpět. Ale na to hloupé banky nemusí být připraveny.

Např. když mi volá nějaký policista (ti navíc volají ze skrytého čísla běžně), obvykle to řeším tak, že mu zavolám zpět, abych snížil šanci, že si ze mě někdo střílí. Může se třeba ptát na nějaké služby u Odoriku, které mohl někdo zneužít a podobně ... Policisté to chápou, někdy zpětné zavolání i navrhnou.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Anonymní hovor

Příspěvek od Pitomec »

Už jsem to vyřešil přímo v telefonu zablokováním hovorů ze skrytých čísel, takže se nedovolá ani nějaký vtipálek z appky a ani policajti (ti navíc jako OVM mají datovku, tak si mohou vše poslat přes ní).
Obrázek
Odpovědět