Nepřipravuje Odorik upgrade svého uživatelského rozhranní ?

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Nepřipravuje Odorik upgrade svého uživatelského rozhrann

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Co se týká vzhledu bylo by fajn trochu zpřehlednit menu. Například udělat něco v JavaScriptu. Já osobně se přimlouvám za návrh aby Odorik dal někam k dispozici html scripty nebo seznam všech příkazů pro server a dal možnost uživatelům nějakou verzi stránek sestavit. Pak je vyzkoušel a dal na fórum screenshoty kde by uživatelé hlasovali co se jim líbí a to se doladilo a použilo. Věřím ze se najde někdo kdo by se v tom rád vrtal.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Nepřipravuje Odorik upgrade svého uživatelského rozhrann

Příspěvek od MaT »

Mně osobně rozhraní přijde nic moc. Vzhled jako takový sice není moc moderní, ale to by mi až tak nevadilo, kdy by byl funkční. Nelíbí se mi ale ta rozbalovací menu. Je to moc klikání a při tom místa na monitorech a displejích je dnes habaděj. Rozbalovací menu jsou velmi nepřehledná a občas nějakou položku ne a ne najít (třeba paralelní vyzvánění jsem dlouho nemohl najít - z toho soudím, že to asi není moc intutiviní).

Zvláštní mi také přijde, že když jdu na "Návody a nastavení", tak je tam rozbalovací menu pro linku, kde můžu vybrat "Linky" a pak pod tímto jsou zase jednotlivé linky. Přijde mi to, že hierarchie pak není logická...
TomB
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. zář 2013 14:56:41

Re: Nepřipravuje Odorik upgrade svého uživatelského rozhrann

Příspěvek od TomB »

Taky bych se přimlouval za přehlednější web. Kolikrát najít něco je umění. Každopádně bych oddělil "Návody a nastavení". Když jsem potřeboval něco změnit v nastavení, musel jsem se proklikat těmi různými návody, kde se nic nastavit ani nedá a rozbalovat další a další rozbalovatka.
Rozbalovací menu bych nechal jen pro výběr linky. To je OK.
misanov
Příspěvky: 4
Registrován: stř 18. zář 2013 9:31:01

Re: Nepřipravuje Odorik upgrade svého uživatelského rozhrann

Příspěvek od misanov »

Upřímně. Už jste někdy viděli mapu stránek na úvodní stránce účtu? Tam fakt nic hledat nemusíte, já tohle používám od začátku a přijde mi to nejlepší a nejrychlejší oneclick verze :-D
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Nepřipravuje Odorik upgrade svého uživatelského rozhrann

Příspěvek od paty07 »

forum-user-UDFENS píše:Co se týká vzhledu bylo by fajn trochu zpřehlednit menu. Například udělat něco v JavaScriptu. Já osobně se přimlouvám za návrh aby Odorik dal někam k dispozici html scripty nebo seznam všech příkazů pro server a dal možnost uživatelům nějakou verzi stránek sestavit. Pak je vyzkoušel a dal na fórum screenshoty kde by uživatelé hlasovali co se jim líbí a to se doladilo a použilo. Věřím ze se najde někdo kdo by se v tom rád vrtal.
Příkazy nejsou třeba. Stačí vytvořit šablonu jak to bude vypadat a lidi z odoriku si tam už odkazy nasází..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřipravuje Odorik upgrade svého uživatelského rozhrann

Příspěvek od xsouku04 »

Co se týká vzhledu bylo by fajn trochu zpřehlednit menu. Například udělat něco v JavaScriptu. Já osobně se přimlouvám za návrh aby Odorik dal někam k dispozici html scripty nebo seznam všech příkazů pro server a dal možnost uživatelům nějakou verzi stránek sestavit.
Javascripty a jiné efekty sice mohou pomoci web zmodernizovat nebo i zpřehlednit. Bohužel ale logickou stavbu menu za nás nevymyslí, takže to nechávám zatím na později.

Skoro ke všemu co se dá nastavovat přes web, existuje api. Jen dokumentace ještě není plně zveřejněna. Nicméně ani tohle není optimální řešení.

Nelíbí se mi ale ta rozbalovací menu. Je to moc klikání a při tom místa na monitorech a displejích je dnes habaděj.
Ano to je pravda. Bohužel někdo má monitor na šířku, někdo na výšku a někdo se na to kouká z malé obrazovky androida. Ale hlavní problém je v člověku samotném, který když je toho na něj na jedné obrazovce naráz moc, tak se cítí nepříjemně zahlcen. Spíše jsem sledoval to, aby se člověk soustředil na to co má právě před sebou a nenechal se ničím dalším rozptylovat. Velké a nabušené stránky mají výhodu hlavně pro zkušenější uživatele, kteří mají dobrou prostorovou orientaci. Věci si pak pamatují podle místa na obrazovce, což bohužel tímto rozvíracím "menu" dost kazíme.

Napadají mne následující změny:

Položku v menu "návody a nastavnení" by přejmenoval na "průvodce nastavením" (tedy je to v podstatě takový wizard, který dává člověku na výběr vždy jen cca 5 dobře popsaných položek, aby toho nebylo naráz moc). Ono totiž jako menu to vypadá nic moc, to ale proto, že je to spíše průvodce než menu.
vláštní mi také přijde, že když jdu na "Návody a nastavení", tak je tam rozbalovací menu pro linku, kde můžu vybrat "Linky" a pak pod tímto jsou zase jednotlivé linky. Přijde mi to, že hierarchie pak není logická...
Dále bych přímo do hlavního menu přidal položku "linky". Ta je nyní v podmenu "návody a nastavení" jako 6. položka, která našla nikam jinam moc zařadit. Jde o to, že v (pod)menu linky se kliknutím na příslušné položky sloupečků dá nastavit vše co je běžně třeba. Pokud ale chci být naveden a vybrat si nějakou možnost, která by se mi hodila ale o které ještě možná ani nevím, bude lepší jít přes "průvodce". Další možnost, která funguje už nyní je použít rozložené menu rozcestník.

Přemýšlím též, o tom přesunout položku "návody nastavení"->nastavení účtu do nové položky v hlavním menu. Jsou to věci společné pro celý účet a do průvodce se nehodí. Jak je ale pojmenovat co nejvýstižněji ? Možná jen "účet", nebo "nastavení účtu" ?

Update: Navrhované změny jsme provedli dne 09.10.2013
tomplee
Příspěvky: 37
Registrován: úte 16. črc 2013 12:12:29

Re: Nepřipravuje Odorik upgrade svého uživatelského rozhrann

Příspěvek od tomplee »

Těm, kterým vadí moc klikání nebo kterým se zdá, že je umění něco najít, doporučuji "Rozcestník", všechny potíže se hned zázrakem vyřeší.
rick
Příspěvky: 6
Registrován: pát 14. zář 2012 13:26:22

Re: Nepřipravuje Odorik upgrade svého uživatelského rozhrann

Příspěvek od rick »

Myslim, ze sekce Navody a nastaveni je extra chaoticka, sam se v ni i po vice nez roce orientuji jen velmi tezko, zvlast kdyz ruzne polozky meni obsah dle jinych nastaveni a typu linek/cisel.

Toto pouziti HTML select boxu pro postupne zanorovani do struktury webu je velmi nestandardni a neergonomicke. V pripadne standardnich navigacich prvku by slo usetrit i vice nez polovinu nutnych kliknuti mysi. Take je to velmi nepohodlne pri nastaveni stejne sluzby pro jinou linku, kdy je nutno proklikat hierarchii 4 select boxu uplne od zacatku.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřipravuje Odorik upgrade svého uživatelského rozhrann

Příspěvek od xsouku04 »

rick píše: Take je to velmi nepohodlne pri nastaveni stejne sluzby pro jinou linku, kdy je nutno proklikat hierarchii 4 select boxu uplne od zacatku.
Myslím, že v tom případě stačí jen roletku číslem linky. Nic víc.
Odpovědět