Email o hovoru při nedostupnosti zařízení

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Odpovědět
buric.zdenek
Příspěvky: 17
Registrován: stř 20. bře 2013 13:18:57

Email o hovoru při nedostupnosti zařízení

Příspěvek od buric.zdenek »

Dobrý den,

je možné nastavit email o zmeškaném hovoru pouze v případě, kdy moje zařízení je nedostupné z důvodu výpadku internetu? O možnosti záložního čísla a zaslání emailu při všech zmeškaných hovorech vím. Jde mi jen o případy, kdy mi nejde internet a dostal bych email s číslem, které volalo a mohl bych příp. zavolat na toto číslo zpět.

Děkuji
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Email o hovoru při nedostupnosti zařízení

Příspěvek od ViR »

IMO odoričí ústředna nikdy nemůže s jistotou vědět, že máte právě vy výpadek internetu :-). Ale asi by nebyl problém (s výjimkou toho, že to někdo musí "naprogramovat") ten mail poslat jen při zmeškání hovoru v případě/z důvodu nedostupnosti terminálu...
buric.zdenek
Příspěvky: 17
Registrován: stř 20. bře 2013 13:18:57

Re: Email o hovoru při nedostupnosti zařízení

Příspěvek od buric.zdenek »

ViR píše:IMO odoričí ústředna nikdy nemůže s jistotou vědět, že máte právě vy výpadek internetu :-). Ale asi by nebyl problém (s výjimkou toho, že to někdo musí "naprogramovat") ten mail poslat jen při zmeškání hovoru v případě/z důvodu nedostupnosti terminálu...
Ano, přesně něco takového jsem si představoval. Nyní je možnost zaslat email o použití záložního čísla. Mně by tento email stačil, ale potřeboval bych, aby chodil bez použití záložního čísla ;)
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Email o hovoru při nedostupnosti zařízení

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
prave dokoncujeme novinku pro adminy i jako reakci na vas pozadavek,

Bude fungovat nasledovne:

U nastaveni linky pribude polozka `watch dog email` kde si vyplnite email, na ktery vam budou chodit upozorneni o zmenach stavu prihlaseni linek.

napr: vyplnite si email u linky 300100 a system bude kazdych 5 minut sledovat pocet prihlaseni, standartne 1, ale muze jich byt az 10, jestli se zmeni pocet prihlasenych linek system vas na to upozorni emailem. Myslim, ze je to vhodne prevazne pro adminy, ktery spravujou vice linek, aby se co nejdriv dozvedeli, ze se jim nejake odregistrovala.

K nejefektivnejsimu vyuziti bude treba jeste nastavit trvani registrace na voip zarizeni ze standartni hodiny na cca. 10 minut.

Mimo jine to muze fungovat jako prevence proti fraudu, kdyz vam nekdo ukradne prihlasovaci udaje a bude chtit provolat kredit.

Snad to pokryje i vase poterby.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Email o hovoru při nedostupnosti zařízení

Příspěvek od v.kopp »

kovik píše:Zdravim,
..........
U nastaveni linky pribude polozka `watch dog email` kde si vyplnite email, na ktery vam budou chodit upozorneni o zmenach stavu prihlaseni linek.
............
Je už to funkční?
Hledal jsem v nastavení ale nenašel. Pokud to nastavit lze - můžete nasměrovat kde?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Email o hovoru při nedostupnosti zařízení

Příspěvek od xsouku04 »

v.kopp píše:
kovik píše:Zdravim,
..........
U nastaveni linky pribude polozka `watch dog email` kde si vyplnite email, na ktery vam budou chodit upozorneni o zmenach stavu prihlaseni linek.
............
Je už to funkční?
Hledal jsem v nastavení ale nenašel. Pokud to nastavit lze - můžete nasměrovat kde?
Funkční to asi je, ale zbývá to dodělat do rozhraní.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Email o hovoru při nedostupnosti zařízení

Příspěvek od v.kopp »

xsouku04 píše:
v.kopp píše: Je už to funkční?
Hledal jsem v nastavení ale nenašel. Pokud to nastavit lze - můžete nasměrovat kde?
Funkční to asi je, ale zbývá to dodělat do rozhraní.
Velice bych se přimlouval, aby vznikla stránka, kam se budou (časově sekvenčně) připisovat změny funkčností.
Prostě datum a k němu jednou větou popis (= upoutávka) co se změnilo. Nic ukecaného, pokud je potřeba napsat více, tak přidat aktivní odkaz na místo, kde je k tomu více informací apod.
Řazeno datumem samozřejmě tak, že nejnovější je nahoře.

A když už jsem u té dokumentace. Bude někdy "rozcestník" obsahovat všechny úrovně menu které jsou v uživatelském rozhraní? Rozhraní má 4 úrovně menu a rozcestník může zobrazit jenom 3. Tedy funkčnosti uložené v nejnižší úrovni - tedy ty které se nejhůře hledají a kvůli nim by člověk do rozcestníku lezl nejčastěji - tam prostě nejsou.
Příkladem je třeba "Vlastní telefonní číslo". Tato volba je nejnižší která je uvedena v rozcestníku a přitom má celé podřízené menu, kde se teprve dělají vlastní akce.

Je evidentní, že to nejde udělat bez většího zásahu do rozhraní, které je (dost nešťastně) graficky připraveno jen pro 3 úrovně menu. Dovedu se ale vžít do situace, taky jsem spoustu let programoval a často až když jsem se podíval na výsledek, tak jsem si řekl "tak tohle tedy šlo udělat (při stejné pracnosti) lépe"...
Odpovědět