Přehled všech pohybů na účtu

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Odpovědět
beret
Příspěvky: 3
Registrován: ned 17. lis 2013 11:50:40

Přehled všech pohybů na účtu

Příspěvek od beret »

Jsem u Odorika nový a zatím se mi tu celkem líbí, ale jedna věc mě trápí: Když si potřebuji udělat přehled o tom, kde mi ubývá kredit, musím projít čtyři různé výpisy:
  • přehled volání
  • mobilní data
  • poplatky za aktivní SIM kartu
  • přehled připsaných částek
Nešlo by vytvořit sestavu, ve které by všechny tyto pohyby byly sloučeny do jedné tabulky? (Osobně by mi stačilo, kdyby to bylo dostupné přes API nebo jako CSV export a bez zbytečných detailů.)
Uživatelský avatar
blayen
Příspěvky: 67
Registrován: stř 18. zář 2013 9:50:38
Bydliště: Liberec

Re: Přehled všech pohybů na účtu

Příspěvek od blayen »

JJ něco jako je u velkejch opů na tarifu vyúčtování. Taky se přimlouvam za něco podobnýho. Dá se to sice prolýzt ale na jednom místě by to bylo přehlednější.. ;-) Něco jako "Pohyby na účtu" a sjednotit do toho všecko.. :)
JPT
Příspěvky: 328
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Přehled všech pohybů na účtu

Příspěvek od JPT »

Určitě by to šlo, ale bylo by to asi náročné, protože když jsem se ptal, jestli by se mohla zobrazovat dobíjená částka ve výpisu, aby to na sebe navazovalo, tak mi bylo řečeno, že o tom neuvažují, že jsou to 2 různé databáze, kde jedna má tisíce záznamů a druhá miliony a už si nepamatuju co přesně psali ? Jestli je to složité nebo zbytečně zatěžující HW ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled všech pohybů na účtu

Příspěvek od xsouku04 »

JPT píše:Určitě by to šlo, ale bylo by to asi náročné, protože když jsem se ptal, jestli by se mohla zobrazovat dobíjená částka ve výpisu, aby to na sebe navazovalo, tak mi bylo řečeno, že o tom neuvažují, že jsou to 2 různé databáze, kde jedna má tisíce záznamů a druhá miliony a už si nepamatuju co přesně psali ? Jestli je to složité nebo zbytečně zatěžující HW ?
Ne dvě databáze, ale dvě různé tabulky. Tabulka s výpisy hovorů je choulostivá, protože jsou tam desítky milionů hovorů.

Tohle je ale obdobné. Ale dalo by se to řešit jen nějakou souhrnou tabulkou, kde budou jen denní útraty za jednotlivé položky. Ty by se mohly propočítat třeba ve 3 hodiny ráno. Tato tabulka by byla relativně malá, zahrnovala by jen celkové útraty za hovory, sms, mms, data a paušál.
JPT
Příspěvky: 328
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Přehled všech pohybů na účtu

Příspěvek od JPT »

Tak já nejsu programátor, tak se v tom nevyznám. Jestli je to tabulka, tak je to myslím už hotová věc, která se generuje až po požadavku, tak by v tom neměl být problém, protože by to již uloženou databázi nerozhodilo, ale nevím.

Jinak mě to vlastně ani nevadí. Jen jsem to tehdy psal, co by se mi líbilo.

Možná by teda systém mohl automaticky generovat "vyúčtování" do mejlu na konci měsíce, které by se dalo zapnout/vypnout.

Já jsem tada ze začátku tiskl tatíkovi ten souhrn volání a přehled čísel, ale pak jsem na to občas zapoměl a tatík to nevyžadoval, takže už to nedělám a jen se občas podívám online na účty, ale tak vypadá to, že to účtuje a všecko funguje vpohodě.

Teď mě ještě napadlo: Ty databáze online plánujete uchovávat nafurt a nebo třeba starší události než např. 5 let se budou mazat ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled všech pohybů na účtu

Příspěvek od xsouku04 »

Napořád ne, ale aspoň dva roky. Ono tak pak vypadá divně, když někdo se po čtyřech letech podívá má tam třeba 54 Kč, ale v historii ani jeden hovor.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Přehled všech pohybů na účtu

Příspěvek od helmut.niederman »

A nešlo by to udělat ještě lépe ? Tedy zařadit platbu za aktivní SIM kartu přímo pod položku " Výpis volání " a odebrat ji tedy z položky "Platby" ?

A ještě mám prosbičku a to vidím jako horké a to jestli by šlo zařadit do menu někam do nastavení účtu tzv. sdílená identifikace linky. Bohužel jsem nucen používat pouze tento url odkaz
http://www.odorik.cz/ucet/sdilene_identifikace_linky

Ale nikde z menu se k němu nedostanu. Děkuji 8-)
Odpovědět