Nastavení paralelního zvonění

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Nastavení paralelního zvonění

Příspěvek od tom_speedy »

Zdravím,

pořídil jsem si novou (druhou linku) a chtěl bych u ní nastavit paralelní zvonění. Jenže se do tohoto menu nemůžu dostat. Nejprve po mě rozhraní chce, abych si aktivoval nějaké číslo k této lince. To já ovšem nechci. Stačí mi *6XXXXX. Díky za radu jak na to
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: Nastavení paralelního zvonění

Příspěvek od o-k »

Ke stavajici verejne lince co jiz mate si muzete prihlasit vice SIP zarizeni a pri prichozim hovoru budou zvonit vsechny.
Co chcete dat za cislo do paralelniho zvoneni na lince v ramci Odorika ? Domnivam se ze nepujde nic jineho nez opet nejake *6xxxxx. Pokud chcete do paralelniho zvoneni dat treba mobilni cislo tak je treba aby Vase linka mela verejne cislo (geo nebo nomad). Kdysi jsem na toto taky narazil ale mozna uz to dneska je jinak.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nastavení paralelního zvonění

Příspěvek od Pitomec »

Směrovat linku na linku bez toho, že by měla přidělené číslo, tuším nejde.
Obrázek
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Nastavení paralelního zvonění

Příspěvek od v.kopp »

tom_speedy píše:Zdravím,

pořídil jsem si novou (druhou linku) a chtěl bych u ní nastavit paralelní zvonění. Jenže se do tohoto menu nemůžu dostat. Nejprve po mě rozhraní chce, abych si aktivoval nějaké číslo k této lince. To já ovšem nechci. Stačí mi *6XXXXX. Díky za radu jak na to
Proč nechcete k lince mít číslo? Protože jednorázově vás to bude stát 10,- Kč?
JIný důvod mne totiž nenapadá.
Prostě to berte tak, že poplatek za další PLNOHODNOTNOU linku (tedy se všemi jejími možnostmi) je 15,- Kč.
5,- Kč za linku a 10,- Kč za číslo
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Re: Nastavení paralelního zvonění

Příspěvek od tom_speedy »

Je to již vyřešené. Tuhle druhou linku nebudu používat moc často, ale nakonec jsem na to přístoupil. Dokonce za 25Kč (za geo číslo :-)). O těch 25Kč mi nešlo, ale nechtěl jsem moc Odoriku zaplevelit systém, jelikož aktuálně používám dvě čísla a uvažuju i o mobilním, tak to je jedna osoba 3linky - 3čísla. Což si myslím je celkem dost. Asi má systém celkem velkou kapacitu....
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Nastavení paralelního zvonění

Příspěvek od JPT »

tom_speedy píše:Asi má systém celkem velkou kapacitu....
Už před nedávnem přecházel Odorik dopředu na výkonější server, který bude doopravdy potřebovat asi až tak za rok...

http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... =20#p16215
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení paralelního zvonění

Příspěvek od xsouku04 »

tom_speedy píše:Je to již vyřešené. Tuhle druhou linku nebudu používat moc často, ale nakonec jsem na to přístoupil. Dokonce za 25Kč (za geo číslo :-)). O těch 25Kč mi nešlo, ale nechtěl jsem moc Odoriku zaplevelit systém, jelikož aktuálně používám dvě čísla a uvažuju i o mobilním, tak to je jedna osoba 3linky - 3čísla. Což si myslím je celkem dost. Asi má systém celkem velkou kapacitu....
Nevadí nám to. Kdybychom dovolili nastavovat paralelní zvonění i na číslech v síti jako *300116, dále by zkomplikovalo již tak složité nastavení, a spousta lidí by se z toho mohla "zacyklit" (včetně mne) a spolu s nimi i jejich hovory :)
Takhle platí jednoduché pravidlo, že paralelní zvonění lze nastavovat jen na veřejných číslech.
Na číslech v síti, lze ale zase nastavit "záložní číslo" pro případ, že VoIP zařízení neodpovídá, tedy zdá se být mimo internet.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Nastavení paralelního zvonění

Příspěvek od paty07 »

Napadá mě možnost zacyklit hovor přes záložní číslo je to nějak ošetřeno? Mám dvě linky na každém veřejné číslo.
Na první lince dám jako "záložní číslo" veřejné číslo druhé linky a na druhé zase veřejné číslo první linky. A jsme v začarovaném kruhu :D
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení paralelního zvonění

Příspěvek od xsouku04 »

paty07 píše:Napadá mě možnost zacyklit hovor přes záložní číslo je to nějak ošetřeno? Mám dvě linky na každém veřejné číslo.
Na první lince dám jako "záložní číslo" veřejné číslo druhé linky a na druhé zase veřejné číslo první linky. A jsme v začarovaném kruhu :D
Každá linka kvůli tomuto nějaký nastaven nějaký maximální počet hovorů jako 10. Tedy neshodí nám to ústřednu, ale lepší je se tomu vyhnout. Ono totiž když Vám nepůjde internet, nebo elektřina, tak rázem dost možná vypadnou obě linky současně. Obecně je tedy dobré záložní číslo nastavit vždy na mobil. Nebo alespoň u jedné z těch dvou linek. Přeci jen nedostupnost linky by to měl být vzácný jev a hovor na záložní číslo můžete rozpoznat podle "přesměrování" nebo si nastavit aby se nepřenášel původní volající. Je to prostě jen pojistka.

V případě, že se někde hovor zacyklí mi o tom přijde email a já pak dotyčnému píši email a žádám jej, aby necyklil. Nic tím nezíská, protože v tomto případě se vám stejně nikdo nedovolá.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Nastavení paralelního zvonění

Příspěvek od paty07 »

No já to dělat nebudu, jen mě napadlo, aby vám to nědělalo bordel v systému, kdyby se našel nějaký vykuk :D
Odpovědět