Hlasová schránka - uvítací hláška

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Hlasová schránka - uvítací hláška

Příspěvek od Pitomec »

Dá se nějak změnit defaultní "Vítejte" na něco jiného? Nemám ovšem na mysli to, že budu něco namlouvat do mikrofonu telefonního sluchátka, ale aby se to dalo třeba přes web natáhnout v MP3 nebo WAVu. Prostě uvítací zpráva, kterou do systému naimportuju dle vlastního výběru (třeba i s nějakým omezením délkou nebo velikostí souboru).
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Hlasová schránka - uvítací hláška

Příspěvek od helmut.niederman »

Pitomec píše:Dá se nějak změnit defaultní "Vítejte" na něco jiného? Nemám ovšem na mysli to, že budu něco namlouvat do mikrofonu telefonního sluchátka, ale aby se to dalo třeba přes web natáhnout v MP3 nebo WAVu. Prostě uvítací zpráva, kterou do systému naimportuju dle vlastního výběru (třeba i s nějakým omezením délkou nebo velikostí souboru).
Tak o tomhle já už sním více jak rok, byl jsem to já, který to tu před více jak rokem vnesl do diskuze. Taky by se mi to líbilo kdybych si mohl uploadnout nahrávku s mp3 místo vlastního kecání do telefonu. Něco podobného nabízí i Telefonica O2 u svých hlasových schránek. https://schranka.cz.o2.com/.

Mimochodem předevčírem jsem nahrával uvítací hlášku. Tu jsem si připravil na počítači, a pak jsem přiložil telefon k reproduktorům počítače. Výsledek je takový, že kvalita je hrozná. Když jsem pokoušel nahrát hudbu, tak to přeskakovalo, někdy dokonce ta hudba vypínala nahrávání uvítací hlášky. Zkoušel jsem si pohrát i s hlasitostí, ale ta kvalita je příšerná. A to mám nahrávku v počítači v dobré kvalitě datový tok audia 360 kpbs, Stereo, 48000 Hz
Podotýkám, že jsem to nahrával skrze bezšňůrového telefonu. Z mobilu je to ještě horší. Pokud přiložíte mobil k reproduktoru, tam té nahrávce pak není vůbec rozumět. :roll:

Tak samo to funguje i u hlasové schránky Telefonica O2, když jsem to nechal uploadnout, tak hlasitost i kvalita byla celkem únosná. Ale jakmile jsem to nahrával tímto způsobem, že jsem po zaznění tónu přiložil sluchátko k reproduktorům, tak to už bylo neúnosné. :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlasová schránka - uvítací hláška

Příspěvek od xsouku04 »

Zatím to není hotové.
Michal se zasekl na tom, jak zabezpečit, aby nám tam někdo nemohl podstrčit nechutně obrovský soubor k uploadu.

Z Linuxu i Windows (předpokládám) ale můžete použít zatím pjsip. V linuxu má balíčky, nebo je nutné si to zkompilovat. Ve Windows je nutné si to zkompilovat, což nemusí být triviální.
http://aminastaneh.net/2012-05-06/fun-w ... e-sip.html

Nahrání pak provedete příkazem:
pjsua --config-file /cesta/ke/konfiguraku/.pjsuarc sip:*0854@sip.odorik.cz
Nezapomeňte vyplnit sip.odorik.cz a číslo linky a SIP heslo do konfiguračního souboru .pjsuarc,

Kód: Vybrat vše

--id sip:300100@sip.odorik.cz
--username 300100@sip.odorik.cz
--password heslo
--realm *
--null-audio
--auto-play
--play-file /usr/share/sounds/sound-icons/glass-water-1.wav
--duration 5

Ve Windows můžete použít i sipcli (nevyzkoušeno)
http://stackoverflow.com/questions/4845 ... -over-voip

Konvertujete zvuk do WAV a pak necháte onen program zavolat a hlášku přehrát.

Pro normálního smrtelníka je to ale moc složité.

Jiná možnost je hlášku poslat emailem a nechat to udělat nás.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Hlasová schránka - uvítací hláška

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:Zatím to není hotové.
Michal se zaseknul na tom jak zabezpečit, aby nám tam někdo nemohl podstrčit nechutně obrovský soubor k uploadu.

Z Linuxu i Windows (předpokládám) ale můžete použít zatím pjsip
http://aminastaneh.net/2012-05-06/fun-w ... e-sip.html

Nahrání pak provedete příkazem:
pjsua --config-file /cesta/ke/konfiguraku/.pjsuarc sip:*0854@sip.odorik.cz
Nezapomeňte vyplnit sip.odorik.cz a číslo linky a SIP heslo do konfiguračního souboru .pjsuarc,

Kód: Vybrat vše

--id sip:300100@sip.odorik.cz
--username 300100@sip.odorik.cz
--password heslo
--realm *
--null-audio
--auto-play
--play-file /usr/share/sounds/sound-icons/glass-water-1.wav

Ve Windows můžete použít i sipcli
http://stackoverflow.com/questions/4845 ... -over-voip

Konvertujete zvuk do WAV a pak necháte onen program zavolat a hlášku přehrát.

Pro normálního smrtelníka je to ale moc složité.

Jiná možnost je hlášku poslat emailem a nechat to udělat nás.
A to mám udělat jak ? TO mám pracovat v příkazovém řádku MS-DOS ? V čem mám provést ten příkaz pjsua --config-file /cesta/ke/konfiguraku/.pjsuarc sip:*0854@sip.odorik.cz ? Neexistuje na to nějaká softwarová aplikace ? To bude asi všechno pro Linux. Já mám Xpčka, takže zase nic. Máte pravdu, pro normálního smrtelníka, moc složité :shock: :?

A jinak co kdyby někdo z Odoriku, který na tom pracuje nastavil maximální velikost souboru uploadu 12 MB ?
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Hlasová schránka - uvítací hláška

Příspěvek od MaT »

helmut.niederman píše:A to mám udělat jak ? TO mám pracovat v příkazovém řádku MS-DOS ? V čem mám provést ten příkaz pjsua --config-file /cesta/ke/konfiguraku/.pjsuarc sip:*0854@sip.odorik.cz ? Neexistuje na to nějaká softwarová aplikace ? Máte pravdu, pro normálního smrtelníka, moc složité :shock: :?
No jak - vždyť Vám to pan Soukup přesně píše. :-) Pokud nejste schopný zkopírovat to, co je někde napsáno, do příkazové řádky, tak počkejte, až přijdou s něčím pro Vás víc user-friendly. Jinak s DOSem to nemá až tak moc společného - možná se budete divit, ale příkazová řádka je dostupná i ve většině dnešních moderních operačních systémů (MacOS, různé Unixy, dokonce i poslední Windows).

Lidé, kteří při jakékoliv zmínce o příkazové řádce hned začnou plašit "fuj, DOS, pryč od toho", si hold musí počkat. :-) A představte si, já jsem také smrtelník...

A jen tak mimochodem - před otazníkem se nepíše mezera.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Hlasová schránka - uvítací hláška

Příspěvek od Pitomec »

Pokud to jde poslat emailem, tak to je myslím dostačující i pro zcela neznalé uživatele :)
Obrázek
Odpovědět