Rozbalovací menu v UI

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Rozbalovací menu v UI

Příspěvek od Largon »

Já nejsem webdesigner a o těhle věcech nerozhoduju, takže za sebe můžu říct ve zkratce jen dvě věci.

Ač asi nejsou roletky úplně standardní řešení, tak mnohem více než design mi vadí, že brání použití sémantických URL. Stačí se podívat do rozcestníku/mapy, jak vypadají odkazy na jednotlivé stránky. Proto doufám, že se jich jednou zbavíme a veškerý kód, který není starší než 2 nebo 3 roky, s tím již počítá.

Zazněla tady kritika na použitelnost z mobilních zařízení. Osobně mi tady ale roletky z uživatelského hlediska přišly mnohem lepší, protože alespoň na Androidu se po rozkliknutí objeví možnosti v systémovém widgetu s normální velikostí písma a snadno se na to dá vybrat. Narozdíl od těch klasických menu typu iDnes, kde musím nejprve stránku v oblasti menu pořádně roztáhnout, abych se prstem trefil na ten odkaz, na který opravdu chci.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Rozbalovací menu v UI

Příspěvek od MaT »

Tak smysluplnější URL by také docela potěšila - takhle totiž víc různých stránek je jakoby na jednom URL (asi se na konkrétní podstránku v menu dostanu podle nějakého parametru v POST). Když už by nějaká funkcionalita nebyla v API, člověk by si ji stejně mohl naskriptovat zpracováním přímo webových stránek - ale pokud by se na podpoložky v menu opravdu šlo díky nějakému POST parametru, tak je to nic moc...
Odpovědět