Možnost spravovat cizí Odorik účty

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od JPT »

Pokud je složité udělat pro každý účet samostatný kredit a když by se udělala správa víc účtů, tak pak by se to mohlo vyřešit tak, že by se doprogramovala možnost oddělit linku z účtu a přiřadit ji jinému nově vytvořenému účtu a člověk by si pak mohl založit víc účtů s odděleným kreditem a ty si spravovat sám přes tu novou správu účtů. A nebo by se to převádění linek mohlo dělat ručně, pokud by to bylo taky složité naprogramovat.
Naposledy upravil(a) JPT dne sob 10. led 2015 21:40:22, celkem upraveno 1 x.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od helmut.niederman »

Spravovat cizí účty Odorik by bylo super ( ještě před pár dny jsem byl silně proti tomu, ale pak se mi to rozleželo v hlavě a komentuji to až teď ) ale já bych tam nasadil ještě pokročilé funkce.

Nešlo by k jednotlivým SIP linkám, na které jsou namapovány ( geografická, nomandická, mobilní ) telefonní čísla ještě aktivovat službu blokování hovorů do určitých směrů ? ( Přesměrování hovorů to už nabízíte jako paralelní zvonění, ale ta služba blokování by byla vhod. A klidně by to šlo udělat podobně jako je to u PSTN O2, kdy zákazník si sám určuje které směry ( destinace ) zablokuje. Ta služba bezproblémů funguje i v ISDN a HTS. Tehdejší Telecom to dříve masivně nabízel jako ochrana proti dialerům, kdy se k internetu připojovaly modemy dial-upem. Šlo o to, že se vytočil kód, řekněme *blokovací kód*heslo*a směr volání # a ve sluchátku ústředna oznámila po zadání křížku " vaše činnost je potvrzena ". V případě, že jste si chtěli zkontrolovat stav blokování a přitom jste neměli aktivní službu, místo vaše činnost je potvrzena se do sluchátka pouštěl tón který zní podobně jako u obsazeno.
Tak bych právě chtěl u jednotlivých linek si blokovat hovory. Tohle by využili lidé, kteří nemají hw VOIP telefony a neznají pojmy jako Asterisk či Obelisk ale využili by to v uživatelském účtu Odorik, třeba já, který používá max. sw voip telefon X-lite nebo Odorik.exe.Mohlo by to být do těchto směrů

1# Geografická čísla
2# Nomandická čísla
3# Mobilní čísla
4# Zahraniční čísla
5# Audiotext
Od 6 a více pak kombinace druhů blokování například 6# Geografická a mobilní čísla

A co by bylo ještě super ( a možná by se někdo u toho chytal za hlavu :lol: ) kdyby šlo u jednotlivých SIP linek nastavit třeba tarifikaci. Něco na způsob veřejných INDOOR telefonních budek, že si firma například hotely, restaurace sami mohli nastavit výšku ceny za hovor ( pochopitelně dražší než nabízí provider )
Kupříkladu mne napadla jedna věc. U SIP linky, která by mohla být něco jako veřejná SIP budka, by si majitel účtu Odorik nastavil takovou tarifikaci, například. Volání na mobilní čísla 2,- Kč/min. Volání na Geografická čísla 1,75 Kč/min a platbu za hovory by samozřejmě platili dejme tomu veřejní návštěvníci telefonních nebo internetových kaváren a platili by to majiteli účtu Odorik. Něco jako veřejný telefonní terminál skrze PC
Tohle třeba funguje v prodejně Odoriku v Praze, že si mohu z počítačového terminálu zavolat na své náklady, ale takto by mohl být zaveden veřejný telefonní terminál a cizí návštěvník pak v počítači ke kterému by si sednul, by měl pak přístup k nějakému API udělátku sw okno, kde by viděl kolik aktuálně má provozovateli veřejného telefonního terminálu platit. Tohle by mohly využít třeba i regionální knihovny, kde nabízejí veřejný přístup k internetu a lidé by si ještě mohly odtama zavolat. Klidně bychom to mohli nazvat jako podnikatelská SIP linka. No a samozřejmě by mohl majitel účtu Odorik na tom vydělat ,pokud by si stanovil sám tarifikaci, avšak hovor by musel být maličko dražší než nabízí Odorik. Mimochodem, tohle by šlo využít i v zahraničí u českých podnikatelů. :idea:

Napadlo mne to jen tak, trochu mi to připomělo scénku ze seriálu Divoký Anděl, jak Milagros si v Buenos Aires zavedla veřejný mobilní terminál a lidé bez mobilů si u ní mohli zavolat :lol:
navig
Příspěvky: 7
Registrován: pon 16. pro 2013 10:49:52

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od navig »

Nechci být netrpělivý. Přesto mi dovolte dotaz, zda má možnost spravovat cizí účty nebo oddělování kreditu pro jednotlivé linky na účtu nějaký vývoj, případně i nějaký časový horizont?
Děkuji.
Tomm
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 17. led 2013 17:54:44

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od Tomm »

navig píše:Nechci být netrpělivý. Přesto mi dovolte dotaz, zda má možnost spravovat cizí účty nebo oddělování kreditu pro jednotlivé linky na účtu nějaký vývoj, případně i nějaký časový horizont?
Děkuji.
Dobry den,
take me zajima vyvoj v teto oblasti.

1. Potrebuji snadneji dobijet kredit svym oveckam (>10 lidi se uz nespravuje snadno) -> do doby nez neco takoveho bude, dalsi zname uz pribirat nebudu
2. Chybi mi moznost vybrat alias na presun kreditu vuci loginu napr. misto 4879484 -> tata
3. videt kredit na ostatnich spravovanych uctech
spravovani vice uctu pres jeden email ucet (varovani pred nizkym kreditem, vyuctovani, potvrzeni presunu kreditu mailem. videt ) , souvisi s predchazejicimi body
4. chybi mesicny vyuctovani na mail, neco na co je bezny uzivatel zvykly, lidem to proste chybi, lide co nemaji PC chteji aspon vytisknout papir
5. rodice nemohou snadno svym malym detem nastavit mesicni utratu, nejlepe naprogramovat, kazdy mesic nejakou castku z hlavniho uctu
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od Pitomec »

Marně přemýšlím, jestli všechny tyto požadavky vůbec nějaký operátor umí, snad něco z toho bylo u 802.cz, ale jinak nic...
Obrázek
Tomm
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 17. led 2013 17:54:44

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od Tomm »

Pitomec píše:Marně přemýšlím, jestli všechny tyto požadavky vůbec nějaký operátor umí, snad něco z toho bylo u 802.cz, ale jinak nic...
Nevim, proc pouzivat tento argument.

Rekl bych, ze uloha je stejna jak pro rodinu, tak firmu.
At mate cleny rodiny nebo firmy, chcete vedet, jak na tom jsou, aby meli oddeleny kredit a slo videt uctovani.
Osobne je mi to jedno, ja svoji rodinu poresenou mam a ostatni zajemce jsem zacal posilat k sipku.

Odorik me neplati za suport, delalam ho v ramci rodiny rad a zadarmo, ale mimo rodinu se uz o ne musi postarat odorik, zvlast kdyz mi to neulehcuje. Takze ted je to na odoriku.

Naopak jsem prevadel posledni ovecku z nasi velke rodiny a potvrzovaci sms u CLIPu na odorikackem cisle mi uz prisla smesna a otravna zaroven.
Odorik chce potvrdit neco co sam dobre vi - patrne se z nej stava velka firma, ktera nevi co dela prava a leva ruka.
Uz jsem zde pridal par prispevku, ale vlastne jsem se nikdy nedockal reseni nejakeho vyvoje UI, takze ted budu venovat cas jinam.

Jinak jsem s odorikem spokojen, to do pripadnych rejpalu.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od vlk »

Taky spravuji telefonní linky více lidí pod jedním účtem. Nicméně jsem rád za jeden kredit. Což o to, navymýšlel bych si spoustu vylepšení. Ale nemám představu, které řešení je nejsnadnější z ekvivalentních. Zatím to jednou za rok vyjedu součty, posčítám linky, co patří k sobě a je to. A nastavení stejně je nutné abych prováděl já.
navig
Příspěvky: 7
Registrován: pon 16. pro 2013 10:49:52

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od navig »

Omlouvám se za otevření starého tématu, ale má vnoučata žadoní o mobily a tak mě zajímá, zda předložený perfektní nápad na možnost spravovat cizí účty nebo řešení nějakého oddělování kreditu pro jednotlivé linky na účtu již zcela uhynul?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od xsouku04 »

navig píše:Omlouvám se za otevření starého tématu, ale má vnoučata žadoní o mobily a tak mě zajímá, zda předložený perfektní nápad na možnost spravovat cizí účty nebo řešení nějakého oddělování kreditu pro jednotlivé linky na účtu již zcela uhynul?
I když je to v plánu a rádi bychom tohle přidali, bohužel jsme stále nepokročili. Doporučuji vnoučatům udělat mobily s vlastními účty. Časem bychom doplnili funkcionalitu s podúčty, kdy podúčet bude moci být libovolný účet, který akceptuje pozvání.
Kdybyste šel opačnou cestou, na požádání vám můžeme některé linky "osamostatnit" pod vlastní účet.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od luky »

chtěl bych si nabít kredit nějakou větší částkou (3000,-) a pak se už nestarat. Pro děti bych nastavil nějaký limit, aby mi nechtěně nevycucly všechny peníze (třeba i při ztrátě jejich telefonů). Kdyby k vyčerpání došlo, mohl bych ho na dálku povolit - nemusel bych čekat než se účet dobije inkasem, nebo převodem. Ty podúčty by byly skvělé. A mezi virtuály originální.
Odpovědět