Možnost spravovat cizí Odorik účty

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Uživatelský avatar
Tydýt
Příspěvky: 50
Registrován: sob 01. úno 2014 20:40:06

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od Tydýt »

tom_speedy píše:... Nešlo by nějak oddělit kredity k linkám? Např. dobít jako registrovaný uživatel a následně tento kredit přerozdělit k jednotlivým linkám?
To je vhodné vytvořit nový účet pro rodiče a z vlastního účtu tam pak je možné přeposílat kredit. Pak je jasné kdo co provolal protože má vlastní účet. Tak to momentálně řeším já.
_______________________________________ Obrázek
Uživatelský avatar
Tydýt
Příspěvky: 50
Registrován: sob 01. úno 2014 20:40:06

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od Tydýt »

xsouku04 píše:... V každém případě zažádat o možnost správy cizí účet by měl majitel spravovaného účtu a ne obráceně.
Tak zcela nesouhlasím. Pokud dítěti zřídím účet, podepíši dodatek ke smlouvě, tak také potřebuji mít jistotu, že mně nezruší správu. Z druhé strany, pokud je účet na firmu a ta se "rozejde" ze stávajícím správcem, tak by mělo být v pořádku aby jej mohli zrušit. Těžko rozhodnout ...

Jednoznačně ale správa vice účtů je věc, která je určitě dobrá a vhodná, jednoznačně doporučuji a jsem pro. Přesto bych ještě navrhl i variantu omezeného rozhraní, kde by měl uživatel jen uživatelské práva (bez možnosti změnit nastavení). Tudíž by si nemohl bez dovolení aktivovat prémiové SMS a podobně.
_______________________________________ Obrázek
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od MaT »

No, pro děti možná - ale jinak by ten požadavek na "umožnění správy tohoto účtu nějakému jinému účtu" měl opravdu vycházet primárně od onoho "ovládaného" účtu. Z bezpečnostních důvodů. Jinak byste se takhle mohl snažit ovládat jakýkoliv cizí účet...

Jedině snad na ten požadavek co máty Vy nějak při implementaci myslet a umožnit třeba u existujícího účtu něco jako vytvoření podřízeného účtu, který se oné "podřízenosti" nebude moci dodatečně zbavit...
navig
Příspěvky: 7
Registrován: pon 16. pro 2013 10:49:52

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od navig »

Velmi bych se také přimlouval za nějakou možnost správy více účtů. Mám na svém účtu několik SIM pro rodinu a dvě VOIP přípojky a nemám s tím problém. Osobně by mi ale vyhovovalo, kdybych kromě toho mohl zřídit i nějaké podřízené účty pro svá vnoučata. Jsou ještě nedospělá, tak jejich rozhodování v této věci je irelevantní - děda to cvaká a chce jen mít o svých financích trochu přehled :)
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od MaT »

Je fakt, že by se tím trochu kompenzovalo to, že nejde mít v rámci jednoho účtu víc kreditů - což by pro některé podobné "usecase" mohlo sloužit také dobře. Akorát když nad tím tak přemýšlím, tak si říkám, jestli by ta možnost mít více kreditů v rámci jednoho účtu nebyla nakonec implementačně jednodušší. :-)
Petr67s
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28. zář 2011 22:14:31

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od Petr67s »

Já bych se také přimlouval spíš za možnost mít více kretitů na jednom účtu. Mám na účtu sice jen dvě linky, svou a rodičů a když jsem si našel systém tak mi to také nedělá problém to jednou za měsíc přerozdělit ale kdyby byl kredit oddělený bylo by to jednodušší. Nebyl by sice problém jim zřídit vlastní účet aby se kredit a výpis volání oddělili ale jelikož využíváme i stejný seznam kontaktů tak bych ho musel dělat dvakrát.
Vidím že nejsem sám kdo má podobný "problém".
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od xsouku04 »

Aby mohli mít jednotlivé linky vlastní kredit, mi přijde příliš komplikované.
Možnost udělat speciální účet, po jehož přihlášení dostane uživatel základní přehled o všech spravovaných účtech a linkách a dostane také možnost se na ně přihlásit, mi přijde jednodušší.

Výhoda, je to, že počet linek, které mohou sdílet jednotlivý kredit, není omezen. Tedy je to 1 až n.
Další výhoda je, že pro lidi, kteří tohle nepotřebují, se vůbec nic nemění a nekomplikuje.
Pigom
Příspěvky: 48
Registrován: úte 19. úno 2013 10:41:35

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od Pigom »

Taky bych uvítal správy více účtů. Momentálně spravuji devět účtů známích a příbuzných, které jsem uvrtal do VOIP u Odorika.
A v případě problému neustále řeším, že si někdo změnil heslo, které si ani pořádně nepamatují. Pak mám problém se do účtu dostat.
navig
Příspěvky: 7
Registrován: pon 16. pro 2013 10:49:52

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od navig »

xsouku04 píše:Aby mohli mít jednotlivé linky vlastní kredit, mi přijde příliš komplikované.
Možnost udělat speciální účet, po jehož přihlášení dostane uživatel základní přehled o všech spravovaných účtech a linkách a dostane také možnost se na ně přihlásit, mi přijde jednodušší.
Lépe něco, než nic. Ale možná by nemusel být zvláštní kredit pro jednotlivé linky. Stačil by jeden kredit a linka buď bez limitu nebo např. s měsíčním limitem.
navig
Příspěvky: 7
Registrován: pon 16. pro 2013 10:49:52

Re: Možnost spravovat cizí Odorik účty

Příspěvek od navig »

Napadlo mě ještě lepší řešení než to předchozí:
Jeden kredit, jedna linka bez omezeni, druhá má měsíčně z tohoto jediného kreditu připisovánu stanovenou částku (např. 100Kč). K účtu a linkám je jen jeden přístup (majitel - správce účtu), jen jeden (globální) kredit. Pokud dojde k vyčerpání limitu pro druhou linku má správce možnost limit dočasně navýšit a následně třeba zase upravit na předchozí hodnotu. Přečerpání limitu druhou linkou např. v průběhu posledního hovoru se buď řeší přerušením hovoru nebo se neřeší - co je jednodušší programovat. Stejně je už aktuálně asi nějak řešeno překročení toho stávajícího (globálního) kreditu.

Vzhledem k tomu, že provolaná výše kreditu jednotlivou linkou je v současnosti známá, nemělo by naprogramování navrhovaného řešení být velkým problémem :D
Odpovědět