Prednastavene zpetne volani: nejde pouzit SIP adresu

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Odpovědět
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Prednastavene zpetne volani: nejde pouzit SIP adresu

Příspěvek od schlafenberg »

Dobry den,

zadavam prednastavene zpetne volani. Vybral jsem "Číslo, se kterým chcete spojit" ze seznamu rychlych kontaktu, ale dostal jsem hlaseni "nesprávný formát čísla "KAM" - na které chcete spojit, může být též prázdné". Hacek je v tom ze ono cislo ma tvar sip:42026605xxxx@cesnet.cz. Slo by to prosim opravit? Predpokladam, ze ve zpetnem volani na SIP adresu neni zadny technicky problem...

Mimochodem, zda se mi, ze vyberem cisla z rychlych kontaktu se tam to cislo kontaktu proste zkopiruje a dale je nezavisle. To neni uplne vhodne, protoze kdyz zmenim rychly kontakt (protoze si nekdo zmenil telefonni cislo), musim pak znovu nastavovat prednastavene zpetne volani.

Uplne nejlepsi by mozna bylo sjednotit rychle kontakty a prednastavene zpetne volani. Je pravdepodobne, ze by nekdo chtel mit jina cisla (posledni dvoucisli) v prednastavenem zpetnem volani nez v rychlych kontaktech? Takhle je to akorat prace navic s udrzovanim dvou seznamu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prednastavene zpetne volani: nejde pouzit SIP adresu

Příspěvek od xsouku04 »

Udělejte si na to rychlou volbu jako třeba 999, kterou nebudete jinak na nic používat, a pomocí ní se můžete nechat spojit.
Volání na URI je totiž hodně neobvyklé, používá to jen velmi málo našich zákazníků, proto tím, aby to šlo zadat přímo, jsme se nezabývali.
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Re: Prednastavene zpetne volani: nejde pouzit SIP adresu

Příspěvek od schlafenberg »

Ja na to mam rychlou volbu - 3. Nebo je 999 nejak specialni? Problem je, ze kdyz ji vyberu z menu, nefunguje to, s chybou popsanou vyse. Mozna jsem neco nepochopil...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prednastavene zpetne volani: nejde pouzit SIP adresu

Příspěvek od xsouku04 »

schlafenberg píše:Ja na to mam rychlou volbu - 3. Nebo je 999 nejak specialni? Problem je, ze kdyz ji vyberu z menu, nefunguje to, s chybou popsanou vyse. Mozna jsem neco nepochopil...
Rozumím.
Nevybírejte z menu, ale napište tam 3. To také nejde? Tohle opravíme.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Prednastavene zpetne volani: nejde pouzit SIP adresu

Příspěvek od helmut.niederman »

Nešlo by po opravit Odorika.EXE tedy vydat jeho update ? Do rychlých kontaktů jsem si vložil kontakt 444 a pod tímto číslem mám uloženo telefonní číslo ve formátu například 00420720720720*4
Když zapnu Odorik.exe a napíšu číslo 444 a zadám volat, tak to hlásí error, chybu zřejmě se mu nelíbí ta sdílená identifikace linky tedy <volane_cislo>*4 Nakonec musím pak volat přes MicroSIP.
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Re: Prednastavene zpetne volani: nejde pouzit SIP adresu

Příspěvek od schlafenberg »

xsouku04 píše: Rozumím.
Nevybírejte z menu, ale napište tam 3. To také nejde? Tohle opravíme.
Tohle jde, dekuji.

Pokud byste to opravili tim zpusobem, ze by se tam pri vyberu z menu nezkopirovalo skutecne cislo, ale cislo rychleho kontaktu (zde 3), vyresilo by to zaroven i ten druhy problem:
schlafenberg píše: Mimochodem, zda se mi, ze vyberem cisla z rychlych kontaktu se tam to cislo kontaktu proste zkopiruje a dale je nezavisle. To neni uplne vhodne, protoze kdyz zmenim rychly kontakt (protoze si nekdo zmenil telefonni cislo), musim pak znovu nastavovat prednastavene zpetne volani.
Co ale zkusit nejjednodussi reseni: sjednotit rychle kontakty a prednastavene zpetne volani? Me treba by to dost usnadnilo orientaci, kdo si ma pamatovat dve sady cisel.
schlafenberg píše: Uplne nejlepsi by mozna bylo sjednotit rychle kontakty a prednastavene zpetne volani. Je pravdepodobne, ze by nekdo chtel mit jina cisla (posledni dvoucisli) v prednastavenem zpetnem volani nez v rychlych kontaktech? Takhle je to akorat prace navic s udrzovanim dvou seznamu.
Odpovědět