Možnost zadat více e-mailových adres pro upozornění

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Odpovědět
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Možnost zadat více e-mailových adres pro upozornění

Příspěvek od urbik81 »

Dobrý den,
předpokládám, že nelze zadat více e-mailových adres do pole pro upozornění na zmeškané aj. hovory.
Alespoň jsem zkoušel zadat dvě adresy a oddělit je ";", "," i " " a ve všech případech jsem byl systémem upozorněn na neplatnou adresu.
Proto bych se chtěl zeptat, jak moc složité by bylo rozšířit zasílaná upozornění o tuto funkcionalitu (případně o další vstupní pole)?
Děkuji za zvážení. Nejedná se o nic životně důležitého, ale možná by to využili i ostatní.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost zadat více e-mailových adres pro upozornění

Příspěvek od xsouku04 »

Nejde to a zatím to není v plánu. Jaký máte email? Většinou je možné nastavit podmíněné přesměrování z jednoho mailu na druhý, čímž to můžete elegantně obejít.
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Re: Možnost zadat více e-mailových adres pro upozornění

Příspěvek od urbik81 »

Používám Gmail. Nakonec jsem to takto také vyřešil. Navíc jsem ještě nastavil filtr na přesměrování pouze pro konkrétní linku (mobil).
xsouku04 píše:Nejde to a zatím to není v plánu. Jaký máte email? Většinou je možné nastavit podmíněné přesměrování z jednoho mailu na druhý, čímž to můžete elegantně obejít.
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Možnost zadat více e-mailových adres pro upozornění

Příspěvek od enigmatic »

Na filtry je nejlepší e-mail centrum.cz protože na něm se dají filtry nastavovat dle třech podmínek což je standard a dále dle pracovních dní, víkendů a ještě dle času po hodinách.
Jestli ale znáte lepší tak napište a vyzkouším.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Možnost zadat více e-mailových adres pro upozornění

Příspěvek od MaT »

No mně vždycky přišlo, že skoro každý mailový klient má lepší možnosti filtrování pošty, než jakýkoliv webmail...

Ale když už je dneska tak populární filtrování přímo na serveru (na které jsem už před mnoha lety také přešel - třeba právě kvůli přeposílání upozornění na maily na mobil), tak tam existovala (a existuje) spousta skvělých řešení - procmail, maildrop, Sieve... A všechny jsou podle mě lepší než nějaké Centrum... :-)
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Možnost zadat více e-mailových adres pro upozornění

Příspěvek od enigmatic »

MaT píše:No mně vždycky přišlo, že skoro každý mailový klient má lepší možnosti filtrování pošty, než jakýkoliv webmail...

Ale když už je dneska tak populární filtrování přímo na serveru (na které jsem už před mnoha lety také přešel - třeba právě kvůli přeposílání upozornění na maily na mobil), tak tam existovala (a existuje) spousta skvělých řešení - procmail, maildrop, Sieve... A všechny jsou podle mě lepší než nějaké Centrum... :-)
Ono je to tak, že když člověk v pravěku začínal na webmailu na centrum.cz tak z lenosti už dál nehledá. Děkuji a na ty další služby se samozřejmě rád podívám.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Možnost zadat více e-mailových adres pro upozornění

Příspěvek od MaT »

A tak to já zase pamatuji pravěk, kdy tu snad ani žádné webmaily nebyly. Takže každý hezké svého poštovního klienta... Takovy Pine pod DOSem na síti Novell, to panečku bylo... :-)

Ještě k tomu procmailu a maildropu - to jsou nástroje, které obvykle běží přímo na poštovních serverech a starají se o filtrování na nich. S těmi se dalo udělat cokoliv - hlavně třeba vytvořit docela složitá pravidla s využitím regulérních výrazů a v podstatě pokud měl člověk na daném stroji přístup k shellu, tak si mohl na konkrétní maily pustit i libovolný program/skript. Maildrop je něco podobného, ale novějšího - napsaného v C++ a obvykle se to distribuuje jako součást poštovního serveru Courier.

No a Sieve - to je přímo protokol pro nastavování filtrů na server. Třeba Mozilla Thunderbird má nějaké rozšíření, ve kterém se přes tento protokol dají psát pravidla pro filtrování přímo v samotném poštovním klientu.
Odpovědět