Příchozí hovory na zahraniční čísla se zobr. jako odchozí

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Odpovědět
angelovic
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. říj 2015 15:17:26

Příchozí hovory na zahraniční čísla se zobr. jako odchozí

Příspěvek od angelovic »

Dobrý den,
máme dvě zahr. čísla od jiného operátora: Jedno německé - příchozí hovory jsou řešeny přes funkci "Zapojení vlastního telefonního čísla od jiného operátora" a druhé anglické, kdy příchozí hovory jsou přesměrovávány u poskytovatele místního UK čísla přímo na naši SIP adresu u Odoriku.

V obou případech se ve výpisech příchozí hovory na tato čísla zobrazují jako odchozí. To samé přes API.

Můžete mi poradit, co s tím?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Příchozí hovory na zahraniční čísla se zobr. jako odchoz

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
je to logicka chyba (z pohledu ustredny je to odchozi hovor) a pripada mi zbytecne pro toto delat vyjimku, projevuje se to pouze, kdyz si hovor nechate presemerovat primo na cislo linky (*XXXXXX).

Opravite to tim, ze si hovor nechate presmerovat na verejne cislo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příchozí hovory na zahraniční čísla se zobr. jako odchoz

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud veřejné číslo nemáte, počkejte, již brzy bude možné si zdarma pořídit SIP jméno, které veřejné číslo funkčně nahradí.

Je to špatně i hovorů na SIP uri? Tedy třeba *300116@sip.odorik.cz?
angelovic
Příspěvky: 3
Registrován: stř 14. říj 2015 15:17:26

Re: Příchozí hovory na zahraniční čísla se zobr. jako odchoz

Příspěvek od angelovic »

Dobrý den, "německé" lince jsem přiřadil pro příchozí hovory české geografické číslo a ty se poté již skutečně zobrazují jako příchozí.

Anglické číslo máme od společnosti localphone.com a u nich jsou příchozí hovory směrovány na sip:*721xxx@81.31.45.51. Mohl bych sice vše nastavit jako v předchozím případě, ale přímé SIP přesměrování mi přijde elegantnější.
xsouku04 píše:Je to špatně i hovorů na SIP uri? Tedy třeba *300116@sip.odorik.cz?
Ano, i při přesměrování na toto SIP URI jsou hovory vedeny jako odchozí.
Odpovědět