Vyúčtování callback hovorů

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Odpovědět
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Vyúčtování callback hovorů

Příspěvek od vlk »

Snažím se vylistovat cenu hovorů na konkrétní čísla za minulý rok. Abych si je mohl nechat si přibližně proplatit z projektu, popř. mít odhad nákladů pro daný projekt, pro porovnání smysluplnosti spolu s dalšími náklady.
Statistika dle čísel je skvělá, nicméně neobsahuje cenu hovoru, pokud jsem volal callbackem.
Existuje nějaká možnost jak získat přibližný odhad cen, aniž bych musel procházet záznam po záznamu, což se nevyplatí? Ať už přes služby Odorika nebo přes funkce LibreOffice?
Zkreslení vyvolané tím, že jsem mohl potenciálně jedním callbackem volat na dvě čísla postupně, mi nevadí.

Nějaký nápad?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyúčtování callback hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

Vlastně by stačilo rozpoznat hovory, které byly spojeny přes zpětné volání a k jejich ceně připočíst 0,59 Kč/min s tím, že doba vyzvánění by se jen nějak odhadla podle počtu hovorů.

Tyto hovory je možné rozpoznat, když se najede na délku hovoru, vyjede bublina. Bohužel tohle se ale neobjeví v exportu do excelu. To bychom museli přidat.

Žádné jednoduché a elegantní řešení mne nenapadá. Snad jen to můžete odhadnout, když víte celkový počet minut a pak odhadnete, kolik procent minut bylo přes zpětné volání, je možné potom vypočítat odhadovou celkovou cenu docela snadno.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Vyúčtování callback hovorů

Příspěvek od alfi »

Ve statistice podle čísel i celkové (záleží, kolik čísel máte u odoriku nebo do zahraničí a jestli nevoláte z VoIPu): všechny "poloviny" callbacku mimo odorik mají cenu 0,59 (příp. 0,49/0,25 na pevnou), přímo z mobilu by měly víc. Tj. stačí sečíst a přidat stejný počet minut na druhou polovinu callbacku za 0,59? + nějaká ta rezerva na zvonění.. Nebo jsem něco přehlídl? :-)
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Vyúčtování callback hovorů

Příspěvek od vlk »

alfi píše:Ve statistice podle čísel i celkové (záleží, kolik čísel máte u odoriku nebo do zahraničí a jestli nevoláte z VoIPu): všechny "poloviny" callbacku mimo odorik mají cenu 0,59 (příp. 0,49/0,25 na pevnou), přímo z mobilu by měly víc. Tj. stačí sečíst a přidat stejný počet minut na druhou polovinu callbacku za 0,59? + nějaká ta rezerva na zvonění.. Nebo jsem něco přehlídl? :-)
Problém je v tom, že těžko říct, kolik hovorů (přesněji minut) šlo callbackem a kolik přímo ze SIP telefonu.

Asi rozumná možnost je dodělat ten příznak callbacku do exportu do LibreOffice a pak lze použít váš přístup pro jen callbackové hovory. Pokud to není velký effort.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Vyúčtování callback hovorů

Příspěvek od vlk »

žena si zřídila speciální linku pro účtování. Nicméně se zdá, že i když během callbacku vytočila dané číslo ve formátu *[10]. Nicméně ani volání na její mobil (zde používala přednastavený callback s jinou linkou - ID hovoru: 205566696) ale ani volání na dané číslo s hvězdičkou (ID hovoru: 205566697) nebylo účtováno na linku 10, i když má tato linka povolenou identifikaci vůči lince v předvoleném callbacku.
Bohužel jsme to zjistili ex-post, co měsíce poctivě volá s hvězdičkovou syntaxí a ty hovory se naúčtovali lince uvedené v přednastaveném callbacku.

Je to chyba nebo vlastnost? Lze nějak zjistit, která čísla byla takto volána s hvězdičkou?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyúčtování callback hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

vlk píše:žena si zřídila speciální linku pro účtování. Nicméně se zdá, že i když během callbacku vytočila dané číslo ve formátu *[10]. Nicméně ani volání na její mobil (zde používala přednastavený callback s jinou linkou - ID hovoru: 205566696) ale ani volání na dané číslo s hvězdičkou (ID hovoru: 205566697) nebylo účtováno na linku 10, i když má tato linka povolenou identifikaci vůči lince v předvoleném callbacku.
Bohužel jsme to zjistili ex-post, co měsíce poctivě volá s hvězdičkovou syntaxí a ty hovory se naúčtovali lince uvedené v přednastaveném callbacku.

Je to chyba nebo vlastnost? Lze nějak zjistit, která čísla byla takto volána s hvězdičkou?
Callbackový server zjevně nepodporuje onu syntaxi s hvězdičkou na konci čísla. Ale nechápu moc proč ji vlastně používáte? Proč si nenastaví přednastavené zpětné volání přímo na lince, kde chce aby se hovory objevily?
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Vyúčtování callback hovorů

Příspěvek od vlk »

xsouku04 píše:
vlk píše:žena si zřídila speciální linku pro účtování. Nicméně se zdá, že i když během callbacku vytočila dané číslo ve formátu *[10]. Nicméně ani volání na její mobil (zde používala přednastavený callback s jinou linkou - ID hovoru: 205566696) ale ani volání na dané číslo s hvězdičkou (ID hovoru: 205566697) nebylo účtováno na linku 10, i když má tato linka povolenou identifikaci vůči lince v předvoleném callbacku.
Bohužel jsme to zjistili ex-post, co měsíce poctivě volá s hvězdičkovou syntaxí a ty hovory se naúčtovali lince uvedené v přednastaveném callbacku.

Je to chyba nebo vlastnost? Lze nějak zjistit, která čísla byla takto volána s hvězdičkou?
Callbackový server zjevně nepodporuje onu syntaxi s hvězdičkou na konci čísla. Ale nechápu moc proč ji vlastně používáte? Proč si nenastaví přednastavené zpětné volání přímo na lince, kde chce aby se hovory objevily?
No zřídil jsem novou účtovací linku a nezřídil jsem ji hned i přednastavený callback, nebo si číslo na něj neuložila. Spoléhali jsme na hvězdičkovou konstrukci. Děkujeme za vysvětlení.
Odpovědět