WatchDog - chybný počet přihlášených zařízení na lince

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

WatchDog - chybný počet přihlášených zařízení na lince

Příspěvek od jadu »

Dobrý den,

dnes po jedné hodině nad ránem mi začaly chodit maily, že se snižuje počet přihlášených zařízení na linkách a na konec dorazilo, že linky nejsou přihlášené vůbec. Díval jsem se do rozhraní telefonů a všechny jsou zaregistrované, zkusil jsem z některých zavolat a na ně zavolat a jde to. V detailním výpisu registrace je vždy vyhodnocení ze strany serveru jako OK.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: WatchDog

Příspěvek od TKlf »

Mám to také tak. Jen dodám, že ve výpisu linek je napsáno, že nejsou přihlášené. Přihlášené jsou i volají. Takže chyba není v hlídání, ale někde jinde.

Odesláno z mého Thor E pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WatchDog - chybný počet přihlášených zařízení na lince

Příspěvek od xsouku04 »

Potvrzuji. Týká se to většiny linek. Vypadá to, jako že problém souvisí se změnou času (podle doby, kdy se vyskytl), ale na funkci nemá vliv.
Tedy vše funguje, jen jsme lidi zbytečně vystrašili těmi emaily (bez mailů by si toho nikdo nevšiml).

Pro ty, co neví, oč jde, tak email dostali ti, co si dobrovolně zadali svůj email pro sledování počtu přihlášených zařízení na lince.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: WatchDog - chybný počet přihlášených zařízení na lince

Příspěvek od TKlf »

Asi tak.

Odesláno z mého Thor E pomocí Tapatalk
petrusek
Příspěvky: 3
Registrován: ned 29. říj 2017 13:47:58

Re: WatchDog - chybný počet přihlášených zařízení na lince

Příspěvek od petrusek »

Zajímavé je, že když se k lince přihlásím jiným klientem (aplikací Odorik.exe), stav linky zobrazovaný na webu se změní. Ale registrace VoIP krabičky (mám Cisco/SPA112-1.3.5(004)) je ignorována, přestože se každou hodinu obnovuje jako obvykle.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WatchDog - chybný počet přihlášených zařízení na lince

Příspěvek od xsouku04 »

petrusek píše:Zajímavé je, že když se k lince přihlásím jiným klientem (aplikací Odorik.exe), stav linky zobrazovaný na webu se změní. Ale registrace VoIP krabičky (mám Cisco/SPA112-1.3.5(004)) je ignorována, přestože se každou hodinu obnovuje jako obvykle.
Ano, tak to je. Vypadá to, že díky časovému posunu došlo ke smazání všech registrací a nyní dochází k update záznamu, který neexistuje, tedy samo se to neopraví, novou registrací se opravuje v databázi ten předchozí neexistující záznam.
Pokud byste ale cisco telefon odhlásil, nebo na hodinu vypnul, nebo snad jen restartoval, bude už v tabulce obsažen.

Opravíme to nejpozději dnes pozdě večer. (pro jistotu, abychom nezpůsobili nějaké nové potíže restartem proxy).
petrusek
Příspěvky: 3
Registrován: ned 29. říj 2017 13:47:58

Re: WatchDog - chybný počet přihlášených zařízení na lince

Příspěvek od petrusek »

Reboot cisca jsem už zkoušel ráno. Nestačilo to. Kdyby Vám v něčem pomohlo vyzkoušení něčeho dalšího, můžu být i tu hodinu bez telefonu. Jinak to už řešit nebudu. Přeju úspěch při opravách :)
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: WatchDog - chybný počet přihlášených zařízení na lince

Příspěvek od jadu »

Pokud se provede odregistrace a opětná registrace ze zařízení, naskočí linka jako přihlášená. Pouhý reboot nestačí.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WatchDog - chybný počet přihlášených zařízení na lince

Příspěvek od xsouku04 »

Už by to mělo být definitivně vyřešeno.
petrusek
Příspěvky: 3
Registrován: ned 29. říj 2017 13:47:58

Re: WatchDog - chybný počet přihlášených zařízení na lince

Příspěvek od petrusek »

Potvrzuji, bez jakýchkoli dalších restartů je dnes už u linky na webu "Zařízení přihlášeno".
Odpovědět