Nefunguje nastavenie záložného čísla

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Odpovědět
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Nefunguje nastavenie záložného čísla

Příspěvek od pali »

V nastaveniach linky som si nastavil "Záložní číslo" na SIP uri na vlastný server a "Email pro informování o použití záložního čísla" na svoju emailovú adresu. SIP klienta k Odorik linke som odpojil a z mobilnej siete som zavolal na Odorik číslo pridelené k linke. Hovor sa mi nespojil, iba sa ozvala hláška, že volaný účastník se nehlási. Vo výpise hovorov sa tento pokus o volanie ani nenachádza. Do emailovej schránky mi prišli dva emaily: jeden o zmeškanom hovore a druhý s informáciou o použití záložného čisla z dôvodu nedostupnosti SIP zariadenia na linke. Takže zjavne sa nejak použitie záložného čísla načítalo (prišiel email) ale vôbec sa toto nastavenie neuplatnilo. Vo výpise nie je žiadný pokus o hovor. Skúsil som ešte zrušiť nastavenie záložného čísla a nastavil to SIP uri v časti paralelne vyzváňanie a vtedy sa hovor presmeroval. Takže problém nebude na mojej strane ale s tou funkciou záložného čísla. Je možné zistiť, prečo funkcia záložného čísla nefunguje a nejak to opraviť? Rád by som funkciu záložného čísla na SIP uri využil na vlastnú odkazovú schránku, prípadne na vlastné SIP/IVR aplikácie, čo pri paralelnom vyzváňaní nie je možné (keďže odkazová schránka / IVR automaticky zdvíha hovory).
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nefunguje nastavenie záložného čísla

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
preposlete mi email o pouziti zalozniho cisla na kovarik@odorik.cz,dohledam proverim.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Nefunguje nastavenie záložného čísla

Příspěvek od pali »

Email som preposlal.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nefunguje nastavenie záložného čísla

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
moznost zadat jako zalozni cislo sip uri `sip:xxx@xxx.cz` nemame implementovanou, ale melo by jit tam zadat verejne tel. cislo (ktere je presmerovane na uri), jak to mate aktualne, nebo sip jmeno, ktete mate take nastavene.
Dekuji za test.

Doplnime dokumentaci u zalozniho cisla a pridame nemoznost zadat sip uri do zalozniho cisla.

Diky
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Nefunguje nastavenie záložného čísla

Příspěvek od pali »

Na linke som nastavil záložné číslo na SIP jméno. Ďalej SIP jméno má paralelné vyzváňanie nastavané iba na dané SIP uri. A telefónne číslo má paralelné vyzváňanie iba na linku.

Takto to už funguje ako má. Vďaka za info!

Dokumentáciu by sa zišlo zaktualizovať, pretože takúto kombináciu som naozaj neskúšal.
Odpovědět