Jméno veřejného čísla (vlastní CID jméno)

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Odpovědět
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Jméno veřejného čísla (vlastní CID jméno)

Příspěvek od pe.havel »

Dobrý den,
v případě nastavení "Jméno veřejného čísla zobrazované u příchozích hovorů" se mi tento nastavený text na telefonech nezobrazí, pokud číslo směřuji na SIP jméno. Místo toho se zobrazí za číslem >xxx, kde x jsou poslední 3 písmena názvu SIP jména (tedy podobné chování, jako poslední 3 čísla veřejného čísla).

Příklad:
Příchozí číslo má nastaveno "Jméno veřejného čísla" na "TEST". V paralelním vyzvánění směruji:
  • přímo na telefon: na telefonu se zobrazí "TEST"
  • na SIP jméno "prichozi" a teprve z něj směruji na telefon: na telefonu se zobrazí "123456789>ozi"
Je možné toto chování změnit, aby se i při trasování přes SIP jména aplikoval nastavený text pro identifikaci volajícího?
Děkuji.
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Jméno veřejného čísla (vlastní CID jméno)

Příspěvek od pe.havel »

Ještě mě napadá, že pokud by to z nějakého důvodu nešlo upravit, tak zda by nešlo aplikovat jiné chování: Místo přepisu původního názvu volajícího přidal pouze prefix. Chování by tak mohlo být stejné jako ve FreePBX (funkce CID name prefix v Inbound Routes). Tato varianta mně osobně přijde vhodnější, protože zůstane zachován původní název volajícího (např. název z rychlých kontaktů).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jméno veřejného čísla (vlastní CID jméno)

Příspěvek od xsouku04 »

Je to SIP jméno, na lince to má nastaveno "Jméno veřejného čísla" na "TEST"? Napadá mne, že by to mohlo být tím. Pokud ne, tak je to asi fakt chybné zadání.
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Jméno veřejného čísla (vlastní CID jméno)

Příspěvek od pe.havel »

SIP jméno je na jiné lince, než na které je příchozí číslo s nastaveným přepisem jména.
Konkrétně se jedná o veřejné číslo 910***760 na lince 744879 na kterém nastavuji text, které jsem směroval na sip jméno pehavel_prichozi (nyní dočasně směruji přímo na linku 11 → v tomto případě to funguje).
Odpovědět