po výměně routeru voip nefunguje

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Kabek »

A SIPTEST projde? Nebo se ani nerozeběhne? Vyzkoušejte to na URI: sip:*412879@sip.odorik.cz s lokálním SIP portem 5060 a pak nějakým náhodným např. 44444.
Jaké máte nastavení brány pro registraci?
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od achil »

Možná je to blbost, ale napadlo mě jestli třeba ten nový modem-router umí linkovat pouze 10M jako ten PAP2T.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

achil píše:Možná je to blbost, ale napadlo mě jestli třeba ten nový modem-router umí linkovat pouze 10M jako ten PAP2T.
Že by něco bylo na špatně na ethernet vrstvě, mě napadlo. To by ale pak ani nefungovalo nastavování přes web. Vložit ale do cesty ještě další switch nebo router by za pokus stálo.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Kabek »

Co datový kabel mezi bránou a modemem/routerem?! Kolik má zapojených pinů/drátů? (Už je to pokus/omyl...)
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

večer mi bylo sděleno, že služba 1Gbp/s není u mě dostupná, prý mám příliš dlouhý koaxiál (cca 40m), že jediná stabilní dostupná rychlost je ta, co jsem měl doposud 300/20, tím pádem jsem je požádal o vrácení starého přístroje "MODEM WIFI ED3.0 Technicolor", na kterém všechno běželo korektně ... v uterý přiveze technik ... pak se když tak ozvu, jestli to šlape ... děkuji moc za každou pomoc, radu ...
... jinak to nastavení přes web asi nefungovalo, některé věci jsem musel doplňovat ručně ... pak se PAP místo "offline" hlásil jako "Can't connect to login server" ... a na routeru byl PAP vidět jako online 10Mbps ... pokud to někomu něco říká ...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Pitomec »

Nějak se mně nezdá, že by Vodafone vrátil starý modem Technicolor, který všem účastníkům průběžně vyměňuje za Compal...
Obrázek
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

jsou to čtyři dny, výslovně jsem si o něj požádal, pravděpodobně se mi vrátí ten můj ...
kapikacz
Příspěvky: 6
Registrován: pát 08. úno 2019 21:02:46

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od kapikacz »

V DS-lite je IPv6 nativní - veřejné, takže je to jen o nastavení modemu - potažmo tady firewallu na modemu. Veřejné IPv4 u DS-lite nedostaneš. To bys musel mít starý Compal a požádat na infolince o vypnutí IPV6. Bobužel nový modem zatím neumožňuje přepnutí do bridge proto veřejku IPV4 nedostaneš. Chyby byla nechat si sebrat starý Compal. A teď se mi honí hlavou otázka proč vlastně Voip služby nefungují po IPV6 u žádného operátora. Telefony Yealink, Grandstream vše IPV6 podporuje. V každém případě by se tím konečně vyřešilo prznění se s NATEM.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

kapikacz píše:V DS-lite je IPv6 nativní - veřejné, takže je to jen o nastavení modemu - potažmo tady firewallu na modemu. Veřejné IPv4 u DS-lite nedostaneš. To bys musel mít starý Compal a požádat na infolince o vypnutí IPV6. Bobužel nový modem zatím neumožňuje přepnutí do bridge proto veřejku IPV4 nedostaneš. Chyby byla nechat si sebrat starý Compal. A teď se mi honí hlavou otázka proč vlastně Voip služby nefungují po IPV6 u žádného operátora. Telefony Yealink, Grandstream vše IPV6 podporuje. V každém případě by se tím konečně vyřešilo prznění se s NATEM.
My ipv6 pro VoIP nepodporujme, jen ipv4. Je to jako prevence proti problémům. Vidím potencionální riziko v tom, že s ipv6 se bude moci každý útočník dostat na web telefonu, nebo se o to alespoň pokoušet. Průchod přes NAT ve skutečnosti není žádný problém.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Pitomec »

kapikacz píše:V DS-lite je IPv6 nativní - veřejné, takže je to jen o nastavení modemu - potažmo tady firewallu na modemu. Veřejné IPv4 u DS-lite nedostaneš. To bys musel mít starý Compal a požádat na infolince o vypnutí IPV6. Bobužel nový modem zatím neumožňuje přepnutí do bridge proto veřejku IPV4 nedostaneš. Chyby byla nechat si sebrat starý Compal. A teď se mi honí hlavou otázka proč vlastně Voip služby nefungují po IPV6 u žádného operátora. Telefony Yealink, Grandstream vše IPV6 podporuje. V každém případě by se tím konečně vyřešilo prznění se s NATEM.
To se týká pouze modemu Vodafone Station u tarifu 1 Gbps. U nižších tarifů, kde se dává modem Compal, problém s bridge u IPv4 není.
Obrázek
Odpovědět