po výměně routeru voip nefunguje

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
kapikacz
Příspěvky: 6
Registrován: pát 08. úno 2019 21:02:46

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od kapikacz »

Pitomec píše:
kapikacz píše:V DS-lite je IPv6 nativní - veřejné, takže je to jen o nastavení modemu - potažmo tady firewallu na modemu. Veřejné IPv4 u DS-lite nedostaneš. To bys musel mít starý Compal a požádat na infolince o vypnutí IPV6. Bobužel nový modem zatím neumožňuje přepnutí do bridge proto veřejku IPV4 nedostaneš. Chyby byla nechat si sebrat starý Compal. A teď se mi honí hlavou otázka proč vlastně Voip služby nefungují po IPV6 u žádného operátora. Telefony Yealink, Grandstream vše IPV6 podporuje. V každém případě by se tím konečně vyřešilo prznění se s NATEM.
To se týká pouze modemu Vodafone Station u tarifu 1 Gbps. U nižších tarifů, kde se dává modem Compal, problém s bridge u IPv4 není.
Ano, pan uvádí, že přešel na 1 Gbps proto předpokládám, že výměna modem byla právě za Vodafone Station na který prostě veřejnou IPV4 adresu nedostane i kdyby se rozkájel.
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

ahoj, tak jsem zpět ... můj starý technicolor mi nevrátili :D technik přinesl Compal CH7465 černý ... rychlost mi tedy zůstává 300/20 ... zkusil jsem nastavit PAP2 přes uživatelské nastavení na odorik.cz, je to pořád to samé ... compal PAP vidí, PAP se nenastaví, je offline, pokud něco vyplním ručně z profilu, přepne se z offline na "Can't connect to login server" ... vypnul jsem v modemu firewall, stejný výsledek ...
kapikacz
Příspěvky: 6
Registrován: pát 08. úno 2019 21:02:46

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od kapikacz »

gogo1961 píše:ahoj, tak jsem zpět ... můj starý technicolor mi nevrátili :D technik přinesl Compal CH7465 černý ... rychlost mi tedy zůstává 300/20 ... zkusil jsem nastavit PAP2 přes uživatelské nastavení na odorik.cz, je to pořád to samé ... compal PAP vidí, PAP se nenastaví, je offline, pokud něco vyplním ručně z profilu, přepne se z offline na "Can't connect to login server" ... vypnul jsem v modemu firewall, stejný výsledek ...

A požádal jste na infolince abyste mohl přepnout modem do bridge o vypnutí IPV6? Pokud ne tak stále máte IPV6 DS-lite z neveřejnou IPV4 adresou. https://www.test-ipv6.cz/
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

ipv.PNG
ipv.PNG (80.21 KiB) Zobrazeno 3009 x
nepožádal, zatím nemám co připojit za modem ...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Pitomec »

V tomto případě není o co žádat, protože veřejná IPv4 je k dispozici a Compal tedy klidně lze přepnout do bridge.
Obrázek
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

k tomu ale potřebuji router, který připojím za něj, ano?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Pitomec »

Pokud je víc zařízení, tak ano. Kdyby byl např. jenom jeden PC, tak router netřeba. Teoreticky by těch zařízení mohlo být i víc, protože Vodafone obvykle dává i víc IP adres, ale to je bez záruky.
Obrázek
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

3xPC, 1-2x notebook(wi-fi), 2x mobil ... + tedy PAP2
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Pitomec »

Nějak se mně to celé nezdá, protože i Compal s IPv4 v režimu router by neměl dělat bráně žádné problémy. Jestli je možnost, tak bych tu bránu zkusil na jiném připojení od jiného providera, aby se vyloučila/potvrdila varianta, že je chyba přímo v ní.
Obrázek
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

nevím no, teď, na rozdíl od předchozího routeru, ethernet port pod PAPem svítí zeleně, ping z routeru na PAP jede normálně, jen to nastavení PAPu mám asi nějak špatně, nebo nevím ... "automat" nefunguje, ručně něco vyplním, ale jestli všechno, netuším ... ještě poznatek ... když chci resetovat PAP2 přes připojený telefon, reset funguje ...
Odpovědět