po výměně routeru voip nefunguje

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Kabek »

"Automat" (konfigurace brány z Odoriku "na dálku") nemůže fungovat, protože jste za NAT-em v lokální síti. Brána se musí nakonfigurovat ručně.

Omlouvám se! Co jsem napsal, je špatně. Ta konfigurace jde přes provisioning (automatické nastavování) - kontakt na Odorik je tvořen od brány, pak to přes NAT samozřejmě projde.
Naposledy upravil(a) Kabek dne stř 21. dub 2021 16:38:12, celkem upraveno 2 x.
pe.havel
Příspěvky: 227
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od pe.havel »

Kabek píše:"Automat" (konfigurace brány z Odoriku "na dálku") nemůže fungovat, protože jste za NAT-em v lokální síti. Brána se musí nakonfigurovat ručně.
To je podle mě mylná informace, protože se příkaz ke konfiguraci provádí uvnitř sítě (otevře se URL zařízení s parametrem, kde stahovat konfiguraci). Pouze následně z Odorik.cz stáhne konfigurační soubor, a to už může být za NATem.
pe.havel
Příspěvky: 227
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od pe.havel »

Napadá mě, že párkrát jsem narazil u CISCO/Linksys produktů, že po resetu je volba "DNS Server Order" nastavena na manual, což v kombinaci s dynamickým přidělením IP z routeru pak neví, jak překládat adresy. Jestli náhodou tohle není problém.

Jinak moc nechápu debatu ohledně neveřejné IPv4 (a pouze veřejné IPv6), protože to podle mě nic nemění na tom, aby telefon/adaptér za NATem nefungoval.
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

ono se na dálku něco nastaví, akorát netuším, jestli všechno ... v uživatelském nastavení na webu to vypadá takhle ...
sip.PNG
sip.PNG (8.77 KiB) Zobrazeno 3299 x
Naposledy upravil(a) gogo1961 dne stř 21. dub 2021 16:36:08, celkem upraveno 1 x.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Kabek »

pe.havel píše:
Kabek píše:"Automat" (konfigurace brány z Odoriku "na dálku") nemůže fungovat, protože jste za NAT-em v lokální síti. Brána se musí nakonfigurovat ručně.
To je podle mě mylná informace, protože se příkaz ke konfiguraci provádí uvnitř sítě (otevře se URL zařízení s parametrem, kde stahovat konfiguraci). Pouze následně z Odorik.cz stáhne konfigurační soubor, a to už může být za NATem.
Jo, jo, máte pravdu! Díky za upozornění.
kapikacz
Příspěvky: 6
Registrován: pát 08. úno 2019 21:02:46

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od kapikacz »

pe.havel píše:Napadá mě, že párkrát jsem narazil u CISCO/Linksys produktů, že po resetu je volba "DNS Server Order" nastavena na manual, což v kombinaci s dynamickým přidělením IP z routeru pak neví, jak překládat adresy. Jestli náhodou tohle není problém.

Jinak moc nechápu debatu ohledně neveřejné IPv4 (a pouze veřejné IPv6), protože to podle mě nic nemění na tom, aby telefon/adaptér za NATem nefungoval.

Vy asi nebudete moc chytrý.
Za prve IPV6 adresa je vždy veřejná. :D
Za druhé debata byla o tom, že kdyby voip operátoři již dávno používali IPV6 tak problém, že je zde nějaký NAT by nebyl. Dokonce i u O2 jede jeho WIFI volání jede po IPV6.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Kabek »

kapikacz píše:.....
Vy asi nebudete moc chytrý. .....
K čemu ta věta?!

Zdejší fórum je především pro lidi, co hledají pomoc a chtějí si navzájem pomáhat, nikoliv pro pohrdání a pošklebování! "pe.havel" možná vyniká v jiném oboru, že byste se vážený divil. V jakém oboru vynikáte Vy?!

Přeji všem pohodu a klídek!

Dodatek:
Jestli to někoho zajímá, tak si může přečíst příspěvky od "kapikacz": https://telekomunikace.cz/d/17771-iptv- ... T-ep8204/3 Závěr si udělejte každý sám......
kapikacz
Příspěvky: 6
Registrován: pát 08. úno 2019 21:02:46

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od kapikacz »

Kabek píše:
kapikacz píše:.....
Vy asi nebudete moc chytrý. .....
K čemu ta věta?!

Zdejší fórum je především pro lidi, co hledají pomoc a chtějí si navzájem pomáhat, nikoliv pro pohrdání a pošklebování! "pe.havel" možná vyniká v jiném oboru, že byste se vážený divil. V jakém oboru vynikáte Vy?!

Přeji všem pohodu a klídek!

Dodatek:
Jestli to někoho zajímá, tak si může přečíst příspěvky od "kapikacz": https://telekomunikace.cz/d/17771-iptv- ... T-ep8204/3 Závěr si udělejte každý sám......
Já nevím kdo se do koho naváží. A k čemu ta věta v případě, že někdo označí IPV6 jako veřejnou?

A předhazovat nějaké fórum kde jsou ISP, kteří něco nabízejí a potom když zákazník si pořídí O2TV, T-Mobile TV a podobně tak fňukají a dokonce i Wifináři, že zákazník síť moc používá mě příjde dost trapné. Zákazník může službu využívat 24/7/365 pokud není ve smlouvě uvedeno jinak. Chodí tam lidé, kteří tvrdí, že O2 a další parazituje na jejich netu, aniž by někdo přemýšlel, že takto by se to dalo říct o všech službách. Voip, TV, Netflix atd. všechno to funguje na cizí infrastruktuře.
Ano je to pravda operátoři nabízejí čínské šmejdy než aby nabídli konkrétně český router (vím, že má čínská střeva). A to že jsem psal, že O2 u blbého Wifi volání podporuje IPV6 je něco špatného? A taky nic nevidím proč by nemohl Fayn, Odorik a další fungovat na 6-tce. Ještě něco nechápete?
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

zkoušeli jsme to dneska řešit s technickým na UPC, paní říkala, že vidí zapojený PAP2, ale že jede jen na 10 Mbps, měnil jsem kabel na její požádání, pořád stejné ... možná jen mám špatně nastavený PAP, konfigurace přes odorik po resetu pravděpodobně nedoběhne, zasekne se to na (screen) ...
pap3.PNG
pap3.PNG (8.95 KiB) Zobrazeno 3191 x
... konfigurátor vypadá nějak takhle ...
pap4.PNG
pap4.PNG (33.37 KiB) Zobrazeno 3191 x
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Kabek »

User ID: nastavte místo 533534152 šestimístné číslo v síti, zřejmě 698778
Odpovědět