po výměně routeru voip nefunguje

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

ahoj, včera mi měnili router (UPC), po výměně svítí síťový konektor rudě (připojen linksys pap2), v rozhraní PAP2 je psáno "Registration State: Can't connect to login server", zkoušel jsem reset dle návodu, nastavení ... nic nefunguje ... nějaké nápady? Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

Je třeba zkoušet. Zkusil bych místo sip.odorik.cz zadat ip adresu 81.31.45.51 . Pak bych zkusil (pokud už jste nezkoušel) změnit porty. Tedy aby se to hlásilo na sip.odorik.cz:6688 (vyloučí se tak možnost SIP ALG).
Ten modem od UPC vám dělá router? Je tam něco jako firewall? Zkusil bych to na chvíli vypnout, jestli se tím něco změní. Také je možné onen modem od UPC přepnout do režimu bridge (pokud už to není) a jako router použít nějaké méně zabagované zařízení až za ním. Tak jsem to dělal vždy já, protože
routery od UPC bývají zabagované a s málo možnostma na nastavení.
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

zkusím, napíši ... zatím děkuji ... zkusil jsem všechno(tedy kromě přenastavení modemu/routeru na bridge), zatím nefunguje
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

Novější VoIP zařízení mají ještě možnost změnit protokol z UDP na TCP, ale to pap2 nemá. Otázka je, co dalšího bude ještě zlobit? Jaký přesně model toho modemu máte? Zkusil bych pohledat na internetu. Jestli to tedy není firmware speciálně zprzněný pro český UPC.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Pitomec »

Vodafone dává modemy pouze 3, a to COMPAL CH7465LG (bílý), Compal CH7465VF (černý) a Arris Touchstone TG3442VF (výhradně pro uživatele s rychlostí 1 Gbps). Ani u jednoho z těchto modelů nelze nijak uživatelsky měnit firmware a u posledně jmenovaného dokonce nelze přepnout do bridge (totéž platí i pro případy, kdy má zákazník přidělenou IPv6, pak změna na bridge možná není ani u těch Compalů).
Obrázek
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

mám poslední z nich, přešel jsem na 1Gb/s ... tam nelze nastavit skoro nic ...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Pitomec »

Jde o to, jestli je k dispozici veřejná IPv4 nebo ne. Pokud ano, pak by mělo vše fungovat, resp. není důvod, aby nefungovalo. Ale jestli je IPv4 neveřejná (což se pozná tak, že je k dispozici IPv6), pak být problémy mohou a nejlepší je kontaktovat Vodafone, aby to změnil na veřejnou IPv4 (ztráta IPv6 pak asi žádnou tragédií nebude).
Obrázek
gogo1961
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 15. dub 2021 13:42:53

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od gogo1961 »

volal jsem upc, resp. vodafone, bylo mi řečeno, že na straně modemu nejou žádná omezení, abych zkusil vypnout firewall, zapnout upnp, případně port forwarding ... prý do měsíce by měl být nový firmware, který umožní bridge mode ... zatím to nejede, zkusím tještě ten port forwarding, pokud nepojede, budu čekat na nový firmware ...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od Pitomec »

Na nový firmware vůbec nesázej, to už je v plánu kdovíjak dlouho a nic. Začal bych to veřejnou IPv4, tam bude klíč k úspěchu.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: po výměně routeru voip nefunguje

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Na nový firmware vůbec nesázej, to už je v plánu kdovíjak dlouho a nic. Začal bych to veřejnou IPv4, tam bude klíč k úspěchu.
Port forwarding ještě nikdy nikomu nepomohl. Ale může i ublížit. Ten Gigabit to by asi vysvětlovalo, proč to moc lidí stále nemá. Pokud ten modem opravdu znemožní používat SIP VoIP, tak to bude ještě radosti. Můžete zkusit Odorik.exe nebo microsip http://www.odorik.cz/w/microsip z PC. Je možné, že problém se vyskytne jen za nějakých okolností.
Odpovědět