Stránka 1 z 1

hromadne presmerovani linek pres webove rozhrani

PříspěvekNapsal: pát 03. zář 2021 12:02:01
od uzivatel
Zdravim,

Mame u odoriku nekolik "pevnych" cisel presmerovanych na mobil (pevne linky nemaji zadne SIP zarizeni - presmerovaji se vzdy, protoze SIP zarizeni neni pripojene).

Ted jsme potrebovali ty pevna cisla prehodit docasne na jiny mobil a bylo to spousu klikani pres to webove rozhrani. Lze to nejak provest hromadne bez rozklikavani kazde jednotlive linky a copy/paste noveho mobilniho cisla?

Napadlo me nasmerovat vsechny ty cisla na jedno geograficke cislo (trvale) a pak to jedno koncove geograficke cislo presmerovat na mobil (a ten pripadne dle potreby zmenit).

Nejaky lepsi napad?

Re: hromadne presmerovani linek pres webove rozhrani

PříspěvekNapsal: pát 03. zář 2021 12:49:43
od pe.havel
Mně přijde nejlepší všechny linky v paralelním zvonění přesměrovat na jedno vlastní SIP jméno (nadefinuje se v administraci). Poté na tomto SIP jméně mít v paralelním zvonění potřebné mobilní číslo. Změna mob. čísla se tak bude provádět na jednom místě a nemusíte kvůli tomu vyhrazovat další veřejné číslo.

Re: hromadne presmerovani linek pres webove rozhrani

PříspěvekNapsal: pát 03. zář 2021 16:03:09
od xsouku04
pe.havel píše:Mně přijde nejlepší všechny linky v paralelním zvonění přesměrovat na jedno vlastní SIP jméno (nadefinuje se v administraci). Poté na tomto SIP jméně mít v paralelním zvonění potřebné mobilní číslo. Změna mob. čísla se tak bude provádět na jednom místě a nemusíte kvůli tomu vyhrazovat další veřejné číslo.

Ano, tohle je správná odpověď. SIP jméno má stejnou funkcionalitu jako další veřejné číslo, ale lze se na něj dovolat jen z Odorik cz, je zdarma a z jeho názvu je možné vytušit, co má dělat.
A slouží právě hlavně k tomu, aby se při nastavování více linek nemusel člověk opakovat a měl to tak na jednom místě a přehledněji.