Rychlé kontakty

Co a jak lze všechno provádět po přihlášení na web Odoriku.
Dejv

Rychlé kontakty

Příspěvek od Dejv »

Měl námět na usnadnění práce s rychlými kontakty. Dopracovat u kontaktu "šipky" - po kliknutí by šlo přesouvat jednotlivé kontakty nahorů a dolů, což by usnadnilo měnit jejich pořadí (číslo rychlého kontaktu).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlé kontakty

Příspěvek od xsouku04 »

Není špatný nápad. Akorát pokud bych jediný kontakt chtěl posunout "nahoru", přečíslovali by se mi všechny kontakty po cestě. Možná je tedy lepší nějaký kontakt uvolnit a jeho místo dát ten co tam chceme ....
Broucajz
Příspěvky: 46
Registrován: úte 15. kvě 2012 12:15:39

Re: Rychlé kontakty

Příspěvek od Broucajz »

Mě by se líbilo, kdybych mohl před tiskem kontaktů změnit způsob řazení (třeba podle jména) a vytisknutý seznam by byl takto řazen. Zkoušel jsem to, výtisk je vždy podle původního pořadí. ;)
To samé platí při zobrazení kontaktů v tel. aplikaci odorik.exe - abych mohl zobrazit kontakty podle jména.

Tak jsem to vyřešil - překopírováním do excelu a úpravu provedu v něm.
Naposledy upravil(a) Broucajz dne úte 16. črc 2013 17:26:17, celkem upraveno 1 x.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Rychlé kontakty

Příspěvek od luky »

Dobrý večer, bylo by možné u rychlých kontaktů nastavit nějak hlasovou hlášku jména volaného? Zmáčknu 4# a elektronický hlas přečte jméno volaného, třeba "Franta" a teprve pak začne vytáčet. Jde mi o to, že při volbě na dotykovém displeji někdy chybí vizuální odezva, co jsem stisknul. Třeba na Skype na Androidu při volání přes Odorik9. (zatím mi toto volání přes Skype a odorik9 vykazuje nejlepší výsledky - až na problem s proximity senzorem, který jsem musel pořešit pevnou frekvencí procesoru WildfireS pomocí Tasker apl.)

To jméno může přečíst nějaký elektronický hlas nebo si ho můžu ve formě mp3 nahrát sám pro sebe a uložit na odoriku.
Návštěvník

Re: Rychlé kontakty

Příspěvek od Návštěvník »

luky píše:Dobrý večer, bylo by možné u rychlých kontaktů nastavit nějak hlasovou hlášku jména volaného? Zmáčknu 4# a elektronický hlas přečte jméno volaného, třeba "Franta" a teprve pak začne vytáčet. Jde mi o to, že při volbě na dotykovém displeji někdy chybí vizuální odezva, co jsem stisknul.
V popisovaném kontextu nápad určitě užitečný a dobrý. Při jiném použití rychlých kontaktů (volání z běžného PC, volání přes 822 xxx, ...) by mne to ale NESKUTEČNĚ štvalo => pokud zavést, tak jen jako možnost, která se dá zapnout; a ať si každý vybere.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Rychlé kontakty

Příspěvek od luky »

samozřejmě, že by to mělo být volitelné
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Rychlé kontakty

Příspěvek od luky »

dobré odpoledne. Volám z wildfire S a jako klienta používám Skype. Oproti CSipsimple, Sipdroid, Media5fone aj. to je sice krkolomné, nicméně mám se skype zatím nejlepší zkušenosti (kodeky, filtry...?).
Vlastní hovor uskutečňuju voláním na odorik9. Existuje nějaká zkratka (DMFT), která by mi vytočila poslední na odoriku volané číslo? Podobně jako když chci znát kredit a zadávám 0# Nebo se chci dostat do hlasové samoobsluhy a zadám 00#. Nebo zadávám rychlé volby uložených kontaktů. Dík
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rychlé kontakty

Příspěvek od xsouku04 »

To ne. Ale rád bych upozornil, že pohodlnější může být volat zpětným voláním přes skype chat.

http://www.odorik.cz/skype

bod dva. V tom případě můžete jen poslat stejnou zprávu jako minule a voláte na stejné číslo.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Rychlé kontakty

Příspěvek od luky »

díky, to je dobrá zpráva. U skypu pro android je klávesnice dost nešikovná a malá, chybí tam vizuální odezva, člověk netuší co vlastně zmáčknul. A když dopadá na displej přímé sluneční záření, tak je to loterie
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Rychlé kontakty

Příspěvek od luky »

ještě bych se vás chtěl zeptat, pokud volám přes Skype na androidu, tak mě zlobí příchozí gsm hovory (vyzvánění) během Skype hovoru (ono to bude podobné i u jakéhokoliv sip klienta), které mi skype hovor přeruší.
Pozn.: Používám na základní ovládání telefonu program Tasker z Google play marketu.

Nemáte někdo zkušenosti, jak zabránit tomu, aby běžící datový tok 3G při volání na Skype nebyl přerušen příchozím gsm hovorem? Třeba pomocí Taskeru. Je to vůbec možné? Díky.
Odpovědět