program na callback z PC

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: program na callback z PC

Příspěvek od GeBu »

Dobré to taky je, když je člověk někde na pevné, ze které by odchozí hovory musel platit a je tam nevýhodný tarif. Mám to tak v práci. Napevno si nastaví jako 1. číslo číslo linky a a zase o krok v zadávání méně.
sin
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 17. led 2013 13:41:58

Re: program na callback z PC

Příspěvek od sin »

sin píše:Dobrý den,
pro ulehčení použití zpětného volání na mobil při práci na počítači je k dispozici malý prográmek na http://www.pavlasoft.com/odorik-callback/ .
Využití najde u uživatelů, kteří sedí u počítače a používají pro telefonování mobilní telefon, kde nemají pohodlnou aplikaci na objednání zpětného volání.
Dnes jsem aktualizoval program. Novinky : funkce pro přímé zadání volaného čísla + historie volání včetně stavu kreditu
v6ak
Příspěvky: 62
Registrován: úte 27. lis 2012 16:58:15

Re: program na callback z PC

Příspěvek od v6ak »

Já používám zpětné volání z počítače už kvůli tomu, že nemusím přepisovat číslo do mobilu a nemusím řešit zvuk z notebooku (mohl bych použít sluchátka, ale do těch jde z notebooku nekvalitní zvuk). Jde to mimochodem i za cenu normálního internetového volání, pokud máte na mobilu SIP klienta - stačí si nechat zavolat např. na číslo Odorika, kam je to zpětné volání zdarma.
v6ak
Příspěvky: 62
Registrován: úte 27. lis 2012 16:58:15

Re: program na callback z PC

Příspěvek od v6ak »

xsouku04 píše:V Linuxu jsem si napsal script v Ruby ( je uveden jako příklad na http://www.odorik.cz/w/api )
Trošku jsem ho upravil, snad to nevadí:
* Původní skript mi házel chybu kvůli HTTPS.
* Původní skript patrně neverifikoval platnost SSL certifikátu. (Nový snad ano, ale nejsem moc Ruby-ista, takže to je možná blbě.)
* Nový skript umožňuje nastavit více čísel, ze kterých chcete volat, a rozlišit mezi nimi symlinkama. Například v-sip pro zpětné volání na SIP klienta a v-phone pro zpětné volání přes mobilního operátora.
* Nový skript má všechno nastavení nahoře.

Tady je:

(Licenci jsem u původního skriptu nenašel a právně asi není OK to takto upravovat, ale předpokládám, že to nevadí a že k tomu jsou příklady určeny. Pokud vadí, na požádání to smažu.)
Odpovědět