OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Odpovědět
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od tonda »

helmut.niederman píše:dojde k přesměrování hovorů u čísla 399499599 na číslo 800123456 pro SIM kartu O2 s číslem 728123456, když tedy vytočím číslo 399499599 dovolám se na číslo 800123456.
Toto je důležité. OdorAK to dělá pomocí Odorik API https://www.odorik.cz/w/api:public_numbers (Routování).
helmut.niederman píše: zobrazí v účtu Odorik na stránce : Průvodce nastavením / Vlastní telefonni číslo - Příchozí hovory - Přístupová čísla /Příchozí hovory bezplatné pro volajícího / 800
O tomto jsem nevěděl. Tipnul bych si, že u Odoriku mají špatně napsaný filtr pro zobrazenou tabulku na webu. Myslím, že paralelní zvonění a podmíněné přesměrování je prakticky to samé. Odorik se podívá, kde má číslo znovit a tam zvoní. Buď je to jedno místo nebo jich nalezne více, pak zvoní na více telefonech. Pomocí jedné interní funkcionality je pak řešeno víc uživatelských formulářů. A pak se může stát, že se omylem ve formuláři zobrazí i pravidlo, se kterým v době jeho vytváření nikdo nepočítal, protože všechna pravidla jsou uložena v jedné tabulce a aktuální filtr je nedostatečný...

Závěr je takový, že to můžete ignorovat a časem to nejspíše u Odoriku opraví a vytvoří další formulář na podmíněné přesměrování Vašich čísel (nejspíše někde v sekci paralelního zvonění).
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xtonda »

Pokud volám ze systémového seznamu kontaktů, nabídne se mi po volbě kontaktu způsob provedení hovoru - Phone (tj. GSM hovor), Zoiper, Skype a nainstalované aplikace pro callback, OdorAK mezi nimi však není. Mám něco rozbitého nebo tato funkčnost není implementována?
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od tonda »

xtonda píše:Pokud volám ze systémového seznamu kontaktů, nabídne se mi po volbě kontaktu způsob provedení hovoru - Phone (tj. GSM hovor), Zoiper, Skype a nainstalované aplikace pro callback, OdorAK mezi nimi však není. Mám něco rozbitého nebo tato funkčnost není implementována?
Vyberte "Phone". Pokud mate v OdorAK nastaven rezim jiny nez "Vypnuto", pak dojde k jeho automatickemu startu a např. vyvolání CallBack nebo Přesměrování. V nastaveni muzete nastavit seznam čísel výjimek, pro které se OdorAK nema automaticky spouštět.


Automaticky se nespouští pro nouzová čísla, jako např. 112, 155, atd... a pro čísla obsahující speciální znaky jako * nebo # protože předpokládá, že jde o kódy sítě.

Cílem bylo nemít vyskakovací dialog, ale umožnít zadávat filtr - příklad využití - čísla známých, které jsou v Odorik nebo např. ve stejné VPN volat automaticky přímo, ostatní čísla volat levněji pomocí služeb Odoriku a to bez zbytečných dialogů...
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xtonda »

Vzhledem k tomu, že tam stejně mám další volací aplikace, to žádný klik neušetří a naopak mi to brání operativně, podle toho zda jsem na WiFI nebo 3G síti s dobrým signálem, volit mezi přímým voláním a vyvoláním Skype callbacku přes OdorAK. Pro spouštění OdorAK přímo bez dialogu bych si ho prostě při prvním vyvolání dialogu nastavíl jako default, na to není potřeba to hákovat na GSM volání, to je dost nešťastný návrh a nesystémové řešení.

Chápu, že primárně to bylo navrženo pro použití triku s přesměrováním se SIM Odorik, kde to asi problém nepůsobí, ale teď když je to univerzální aplikace, tak to ne vždy je vyhovující.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xtonda »

Při volbě Phone se podle nastavení korektně vyvolal vyvolal Skype callback, ale to, že bez přenastavení OdorAK nemohu volat přímo, je skutečně nepříliš šťastné. Navíc určitě jednou zapomenu, že na Phone je navěšený OdorAK a budu se divit.

A ještě jedna drobnost, dá se nějak nastavit přes který Odoričí Skype účet (odorik.cz nebo odorik9) callbackový hovor půjde a tedy jaký kodek se použije? Pokud tedy takovéto finesy vůbec API umožňuje.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od tonda »

xtonda píše:... to je dost nešťastný návrh a nesystémové řešení.
Ne úplně s tímto souhlasím :P Osobně víc než 2 možnosti nepotřebuji a automatické rozhodnutí bez ťukání mi přijde fajn. S tím, že to nakonec mohu jednoduše změnit kliknutím na kontakt v OdorAKu a výběrem čehokoli jiného, kdybych výjimečně potřeboval něco jiného. Ale poznamenám si, že někdo to vidí jinak a uvidíme v budoucnu.
xtonda píše:... dá se nějak nastavit přes který Odoričí Skype účet (odorik.cz nebo odorik9) callbackový hovor půjde ...
Nejde to, respektive nevím o tom, že by to API umožňovalo. V dokumentaci to není.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xtonda »

Stále jsem nepochopil jaký je v situaci, kdy chci tu volbu volací aplikace přeskakovat, přínos toho mít OdorAK nahackován na GSM hovor oproti variantě, kdy by měl integraci jako ostatní aplikace a byl zvolen jako výchozí?

Zato negativa jsou jasná, pokud chci před každým hovorem tu volby odchozí cesty mít, nemám tu možnost a pokud chci volat přímo, musím spustit aplikaci OdorAK, přenastavit na vypnuto, zase vylézt ven a teprve pak mohu volat. A když budu chtít příště volat callbackem, tak znovu, to sice není složité, ale je to dost otravné.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xtonda »

Teď sem narazil na skutečnou chybu, chtěl sem nastavit položku Dialer items z výchozích 10 na 999 aby se mi zobrazil celý seznam, ale po nastavení a restartu aplikace havaruje, delším experimentem jsem zjistil, že 100 ještě projde, ale seznam není celý, 120 už způsobí pád, tj. tipuji, že k pádu dojde, pokud je dialer items nastaveno hodnotu vyšší, než je položek v seznamu. Také by bylo fajn, kdyby šlo řadit seznam podle příjmení.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od tonda »

xtonda píše:...musím spustit aplikaci OdorAK, přenastavit na vypnuto, zase vylézt ven a teprve pak mohu volat. A když budu chtít příště volat callbackem, tak znovu...
Nemusíte, zkuste nic neprenastavovat a na kontakt proste tuknout. Objevi se nabidka - viz první obrázek na https://sites.google.com/site/odorakcz/ a na něm se podívejte napravo dolů. Plánuji však přidat do aplikace možnost přeponout způsob integrace z nynějšího na ten, který zmiňujete a používá ho např. Skype...
xtonda píše:Teď sem narazil na skutečnou chybu ... aplikace havaruje ...
Nedaří se mi chybu zopakovat. Po pádu aplikace byste měl dostat nabídku odeslat informace vývojáři/ignorovat chybu. Můžete prosím informace odeslat, podívám se pak na to.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xtonda »

Nechápu, v systémovém adresáři najdu kontakt, kliknu na něj, vyskočí mi popup, kde jsou volby Skype, Zoiper, Phone a callbackové aplikace, vyberu tedy Phone, vyskočí OdorAK a automaticky odešle povel na callback aniž bych do toho mohl zasáhnout, musím tedy pro přímé volání ven ze seznamu, spustit OdorAK, vypnout ho a zpátky do seznamu. Ano, mohu v OdorAK vypnout výchozí nastavení Call automatically, pak po volbě Phone OdoraAK vyskočí, ale nic neudělá a já můžu vybrat co se má stát, tím se ovšem poněkud vytrácí ta myšlenka ani klik navíc.

Report právě odeslán, snad se to dostane tam kam má.
Odpovědět