OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Odpovědět
Rob
Příspěvky: 1
Registrován: ned 17. led 2016 22:57:15

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od Rob »

Zdravím, mám problém s Odorákem. Při spojení hovoru přes callback slyším na začatku spojení volaného s prodlením ( až cca po 4s). Volaný je spojen se mnou dřív než ho slyším já. Dřív to nedělalo. Prosím o nějaké tipy. Díky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xsouku04 »

Rob píše:Zdravím, mám problém s Odorákem. Při spojení hovoru přes callback slyším na začatku spojení volaného s prodlením ( až cca po 4s). Volaný je spojen se mnou dřív než ho slyším já. Dřív to nedělalo. Prosím o nějaké tipy. Díky.
Prosím uveďte id hovoru, u kterého se to stalo.
http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu
danielkop
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 24. bře 2016 21:14:43

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od danielkop »

Ahoj,

mam takove tuseni, ze to nejde, ale prece jen to zkusim. Mam sluzebni telefon s Flatovym tarifem a chci pouzivat nekdy sve soukrome cislo na odchozi volani.

Doufal jsem, ze si zridim u Odorilu dalsi linku, na te si nastavim CLIP a cislo sveho soukromeho mobilniho cisla, a pres OdorAK si přes "Přesměrování", tj. ze sluzebniho cisla s flatovym tarifem vytocim mou linku u Odoriku a ono me to pak dal spoji na volane cislo za cenu volani pres Internet..... ono to vse funguje, ale bohuzel se jako Volajici zobrazuje me sluzebni cislo a ne me soukrome (tj. to nastavene u Orodik linky jako CLIP ) :shock:

Neda se to nejak vyresit? Je to vlastnost OdorAKu nebo to mam spatne nastavene? Pokud je to vlastnost, nedalo by se to nahodou upravit? :P ...uz jsem to resil i ve vlaknu k programu Odorik Call Back zde: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 6&start=30 .... ono to funguje, kdyz si udelam standardni Call Back, ale to platim 2x (1x hovoro na me soukrome cislo a 1x hovor na cilove cislo, zatimco tim presmerovanim, protoze mam Flat tarif na sluzebnim mobilu, realne platim pouze 1x hovor Odorik-cilove cislo).

Pripadne neexistuje jeste nejaky jiny program, ktery by to umel? Nějaky treba univerzalni Dialer, ktery vytoci tu mou Odorik linku, zavola to pak dal a uchova to CLIP te Odorik linky?

dekuji za odpovedi
dan
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xsouku04 »

V podstatě by stačilo, aby ono přesměrování, které Odorak provádí, přidalo prefix *087 viz Změna ident. přesměr. . http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla
To ale předpokládám neumí. Mohli bychom to přidat na připravované verze naší Odorik aplikace, jako volitelnou možnost.

Jako dočasné řešení by mohlo fungovat volání ze skrytého čísla. To podmíněné směrování by mělo zafungovat, i když budete volat se skrytého čísla. Ale když voláte ze skrytého čísla, číslo volajícího bude, předpokládám, nahrazeno číslem přesměrované linky. Vyzkoušejte to.
danielkop
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 24. bře 2016 21:14:43

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od danielkop »

kdybyste to přidali do vaší aplikace, bylo by to super... ono by to snad nemuselo byt ani moc slozite, nebo ano? :D .... a urcite to v dnesni dobe flatovych tarifu muze byt zajimave....

zkousel jsem to s OdorAK volat ze skyrteho cisla... pokud dam volani ze syrteho cisla, tak se i dale preda skryte cislo, pokud dam do Odoraka, ze ma volat cilove cislo a dam pred nej prefix *087, tak se stejne preda to puvodni me sluzebni cislo :| (zrejme ten prefix urizne) ... takze u OdorAKa asi reseni neexituje :cry:

Co se Vasi Odorik aplikace tyce, tam ta moznost "Bezny hovor po presmerovani" sice je, ale na mem Androiu (5,1) nefunguje..... tak nevim, jestli je to verzi Androidu, nebo to aplikace opravdu neumi.... :?:

diky
dan
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xsouku04 »

danielkop píše:kdybyste to přidali do vaší aplikace, bylo by to super... ono by to snad nemuselo byt ani moc slozite, nebo ano? :D .... a urcite to v dnesni dobe flatovych tarifu muze byt zajimave....

zkousel jsem to s OdorAK volat ze skyrteho cisla... pokud dam volani ze syrteho cisla, tak se i dale preda skryte cislo, pokud dam do Odoraka, ze ma volat cilove cislo a dam pred nej prefix *087, tak se stejne preda to puvodni me sluzebni cislo :| (zrejme ten prefix urizne) ... takze u OdorAKa asi reseni neexituje :cry:

Co se Vasi Odorik aplikace tyce, tam ta moznost "Bezny hovor po presmerovani" sice je, ale na mem Androiu (5,1) nefunguje..... tak nevim, jestli je to verzi Androidu, nebo to aplikace opravdu neumi.... :?:

diky
dan
Ještě můžete zkusit to podmíněné směrování zadat ručně do paralelního zvonění. Zadáte to takto: sluzebni_cislo_odkud_volam>*087cislo_kam_volam. Je totiž otázka, jestli ten speciální prefix odorák opravdu uříznul, nebo nám to prostě jen nějak nefunguje.
Souhlasím, že ty flaty je nutné využít, co to jde. Např. pro volání do zahraničí nebo destinací, kam už to zdarma není, nebo třeba pod tou jinou identitou.
danielkop
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 24. bře 2016 21:14:43

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od danielkop »

xsouku04 píše:
Ještě můžete zkusit to podmíněné směrování zadat ručně do paralelního zvonění. Zadáte to takto: sluzebni_cislo_odkud_volam>*087cislo_kam_volam. Je totiž otázka, jestli ten speciální prefix odorák opravdu uříznul, nebo nám to prostě jen nějak nefunguje.
Souhlasím, že ty flaty je nutné využít co to jde. Např. pro volání do zahraničí nebo destinací kam už to zdarma není, nebo třeba pod tou jinou identitou.
no, ale to uz musim sedet u pocitace s pristupem na net, abych to pres stranky zadal, je to tak? a to ne vzdy je k dispozici (spise to neni k dispozici) ta aplikace, at Vase, nebo OdorAK ma tu vyhodu, ze tam to jen vytocim.....

ps. jinak jsem znovu vyzkousel tu vasi aplikaci a nyni to presmerovani funguje (nevim, co jsem minule delal spatne), ale take to bere sluzebni_cislo_odkud_volam :cry: ... i s prefixem *087
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od xsouku04 »

danielkop píše:
no, ale to uz musim sedet u pocitace s pristupem na net, abych to pres stranky zadal, je to tak? a to ne vzdy je k dispozici (spise to neni k dispozici) ta aplikace, at Vase, nebo OdorAK ma tu vyhodu, ze tam to jen vytocim.....
Rozumím, jde jen o test. Nechápu totiž tu logiku, s jakou aplikace oddělávají ten prefix, tak mám podezření, že problém je jinde. Kdyžtak to otestuji zítra sám.
dj-bobr
Příspěvky: 25
Registrován: úte 17. dub 2012 15:50:37

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od dj-bobr »

Mohl bych poprosit, aby byl někde vystaven APK soubor OdorAKu? Ne každý se chce/může registrovat do Google Play..
danielkop
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 24. bře 2016 21:14:43

Re: OdorAK - Android aplikace pro levnější volání

Příspěvek od danielkop »

xsouku04 píše:
Ještě můžete zkusit to podmíněné směrování zadat ručně do paralelního zvonění. Zadáte to takto: sluzebni_cislo_odkud_volam>*087cislo_kam_volam. Je totiž otázka, jestli ten speciální prefix odorák opravdu uříznul, nebo nám to prostě jen nějak nefunguje.
Souhlasím, že ty flaty je nutné využít, co to jde. Např. pro volání do zahraničí nebo destinací, kam už to zdarma není, nebo třeba pod tou jinou identitou.
tak jsem to vyzkoušel a pokud to takto "natvrdo" zadám do paralelního zvonění, tak se opravu dále předává číslo z CLIPu a ne číslo, ze kterého volám na tu Odorik linku.....
Odpovědět