OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze seznamu

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze sez

Příspěvek od Zedna »

Forrrest píše: Programoval jsem to v NETu 4.5, testoval ve Windows 7, což ale (doufám) neznamená, že to nepojede i v nižších verzích a jiných systémech (musíte vyzkoušet).
dle informaci z internetu:

.NET 3.5 vyzaduje XP SP2
.NET 4.0 vyzaduje XP SP3
.NET 4.5 vyzaduje Win 7 (nefunguje to ani na Win Vista)

Kvuli teto aplikaci rozhodne nebudu preinstalovavat svuj operacni system (XP),
skoda protoze aplikace vypada pekne/uzitecne ...
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze sez

Příspěvek od Forrrest »

"To je v pořádku. Pokud je něco opravdu dobré, málo kdy je to na první pokus. Spíše je to dobré, protože si někdo dal práci to vyladit." - Díky, konečně nějaká pozitivní motivace! :)

"Kvuli teto aplikaci rozhodne nebudu preinstalovavat svuj operacni system (XP), skoda protoze aplikace vypada pekne/uzitecne ..." - To, že jsem to dělal v 4.5, ještě neznamená, že to využívá knihovny obsažené jen v 4.5. Proto píšu, že je třeba to vyzkoušet! :geek:

Jinak, zatím stále (bez větších problémů) funguje jen zjišťování kreditu a výpisy. Vyvolání callbacku program "zasekne"... ale není třeba ho ukončovat, jen počkat, on se pak vzpamatuje a vypíše chybu "Platnost operace vypršela". Zajímavé je, že ty requesty (kredit, výpisy i callback) provádím identicky. Taky to, že předtím callback fungoval spolehlivě. A ještě zajímavější, že přes chybovou hlášku (aplikace se nedočká odpovědi serveru a spadne do exception) ten hovor uskutečněn JE, ale zhruba o 4 minuty později :D Snad se nám to brzy podaří vyřešit.
Jinak, právě se snažím pochopit, jak veškeré ty (časově náročné) požadavky spouštět v dalších vláknech, aby aplikace "nevytuhávala", tak snad během pár dnů... Plus jsem už opravil chybu ohledně "ignorace" výběru linky, přes kterou volat.
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze sez

Příspěvek od Forrrest »

Výborně, problém s API potvrzen p. Karasem, řešení je na cestě! 8-)
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze sez

Příspěvek od Forrrest »

Zedna píše: .NET 3.5 vyzaduje XP SP2
.NET 4.0 vyzaduje XP SP3
.NET 4.5 vyzaduje Win 7 (nefunguje to ani na Win Vista)
Teď jsem to testoval, aplikaci stačí 4.0, což se mi podařilo nainstalovat i na WinXP se SP2 :idea:
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze sez

Příspěvek od Forrrest »

Problém se zpožděným vytáčením byl nakonec p. Karasem vyřešen, za což mu děkuji. Opravil jsem všechny známé chyby, dodělal nedodělky, přidal upozornění (pro ty, kterým se nechce číst fórum :) ). Veškerou komunikaci se serverem jsem přesunul do dalšího vlákna, takže program se už nezasekává. Zatím akorát nefunguje prozvoňování, protože je (stále) nějaký problém s ukončováním hovorů přes API. OdorikDialer v.2: https://webshare.cz/#/file/2Uq4wa7j96/o ... er-v-2-zip
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze sez

Příspěvek od Forrrest »

OdorikDialer se dostal do verze 3. (Cca 1600 řádků kódu.) Trochu jsem upravil vzhled, opravil chyby (ukládání nastavení, už nedělá problémy načítání kontaktů s čárkami) a přidal nové funkce. Min. požadavky: .NET Framework 4.0 (WinXP SP2). Ke stáhnutí zde: https://webshare.cz/file/zo3jQ64P1q/odo ... er-v-3-zip

Funkce:
-Možnost stálého spuštění (ikona v system tray).
-Zjištění kreditu (nastavitelné zobrazení automaticky po spuštění).
-Callback (výběr: odkud, kam, linka), callback naopak. Prozvonění - u této funkce čeká se na vyřešení problému s API (ukonč. hovoru).
-Kontakty: Ruční i automatické stažení rychlých kontaktů, řazení, možnost libovolné editace CSV souboru (neomezená velikost seznamu). Hláška o chybějícím souboru/nepodařeném načtení už nezdržuje při startu - nemusí se "odkliknout".
-Výpisy hovorů: Možnost spárování s rychlými kontakty. Přednastavené - dnes, včera, posl. 2 dny, posl. 7 dnů, tento týden, minulý týden, tento měsíc, minulý měsíc, posl. 30 dnů. Plus vlastní rozmezí. Zvýraznění placených hovorů. Další funkce - filtry (jen veřejná čísla, jen placené hovory, jen spojené), řazení, součet cen hovorů, export do CSV.
-Odkazy na web. rozhraní: Rychlé kontakty, přehled volání, mob. data, vlastní tel. číslo, poslat SMS, uživ. údaje, rozcestník apod.

Plánované funkce: Editace kontaktů, vyhledávání, podpora více uživatelů, načítání dalších (vlastních) souborů s kontakty, fungování i bez API hesla (jednotl. linky), zpožděný callback (nastavitelná doba zpoždění nebo konkrétní čas volání), opakování volání (podle výpisu hovorů), nastavitelné sloupce (výpisy)...

Prosím o hlášení případných chyb ;)
Přílohy
OdorikDialer.jpg
OdorikDialer.jpg (98.2 KiB) Zobrazeno 10849 x
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze sez

Příspěvek od Forrrest »

Ukázka použití Odorik API v C#. Jestli by to šlo udělat jednodušeji, sem s tím ;) Jinak to můžete přidat do ukázek v dokumentaci k API.

Kód: Vybrat vše

string apiUzivatel = "1234567", apiHeslo = "abcd1234", odkud = "910123456", kam = "799126456", linka = "123456";

//*****zjištění kreditu
//string textPozadavku = "https://www.odorik.cz/api/v1/balance?user=" + apiUzivatel + "&password=" + apiHeslo;
//string metodaPozadavku = "GET";

//*****vyvolání callbacku
string textPozadavku = "https://www.odorik.cz/api/v1/callback?caller=" + odkud + "&recipient=" + kam + "&line=" +
        linka + "&user=" + apiUzivatel + "&password=" + apiHeslo;
string metodaPozadavku = "POST";

System.Net.WebRequest pozadavek = System.Net.WebRequest.Create(textPozadavku);
pozadavek.Method = metodaPozadavku;
pozadavek.Timeout = 5000; //volitelná hodnota - doba čekání na odpověď serveru
pozadavek.ContentLength = 0; //nepřítomnost tohoto nastavení způsobovala zasekávání u první verze

System.Net.WebResponse odpoved = pozadavek.GetResponse();
System.IO.Stream stream = odpoved.GetResponseStream();
System.IO.StreamReader reader = new System.IO.StreamReader(stream);

string odpovedServeru = reader.ReadToEnd();

reader.Close();
stream.Close();
odpoved.Close();
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze sez

Příspěvek od Forrrest »

Verze 4 - oprava chyb, přidáno: volání + SMS + data v jednom výpisu, vyhledávání v kontaktech, opakování volání podle výpisu hovorů, zpožděný callback na určitý čas i datum, díky opravě API opět funguje prozvánění. https://webshare.cz/file/4ee6x11Ne4/odo ... er-v-4-zip
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze sez

Příspěvek od Forrrest »

Verze 5: Hromadný import kontaktů na web z CSV souboru, hromadné mazání (je možné si kompletně uspořádat kontakty v pohodlí Excelu nebo Calcu). Usnadnění posílání SMS (funkce "ulož vybrané číslo do schránky a otevři nastavenou stránku pro posílání SMS"). Možnost napevno uložit číslo, ze kterého se prozvání.
https://webshare.cz/file/Nt39X2wn4F/odo ... er-v-5-zip
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: OdorikDialer - Win aplikace (C#): vytáčení tel.č. ze sez

Příspěvek od pe.havel »

Předně chci velice poděkovat vývojáři této aplikace! Denně ji využívám na vytváření hovorů z kontaktů a usnadňuje mi práci.

Jak to vypadá s vývojem? Je ještě šance, že by se vydávaly nějaké nové verze? Mám kdyžtak tipy na chyby a některá vylepšení (posílání SMS atd.).
Odpovědět