API - Chybova hlaska certifikatu

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

API - Chybova hlaska certifikatu

Příspěvek od Zedna »

Dnes se mi pri volani API Odorika zobrazila chybova hlaska:

Vystraha zabezpeceni
Nejsou k dispozici informace o o odvolani certifikatu zabezpeceni tohoto serveru.
Chcete pokracovat Ano/Ne/Zobrazit certifikat

Po stisku Ano, se pri dalsim stejnem volani API uz zadna chyba nezobrazila.
Stejne API jsem volal mnohokrat uz driv a toto nikdy nedelalo, az ted.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: API - Chybova hlaska certifikatu

Příspěvek od Zedna »

Dnes mi to udelalo podruhe. Doted vic nez rok pouzivani bez problemu a ted to zacalo delat problemy.
Prikladam screenshot ...
odorik api chyba cert 2.png
odorik api chyba cert 2.png (10.7 KiB) Zobrazeno 5940 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: API - Chybova hlaska certifikatu

Příspěvek od xsouku04 »

Myslím ale, že to bude problém spíše na Vašem počítači, že není schopen zkontrolovat, jestli náš certifikát nebyl náhodou předčasně zrušen.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: API - Chybova hlaska certifikatu

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:Myslím ale že to bude problém spíše na Vašem počítači, že není schopen zkontrolovat jestli náš certifikát nebyl náhodou předčasně zrušen.
Diky za reakci.

Skutecne ale nechapu, protoze ja jsem nic nemenil a doted to fungovalo. Opravdu jste nezmenili neco s tim certifikatem na Vasi strane?
Co by se na me strane melo zmenit, aby se to takto projevovalo?

Spis me napada, jestli to nesouvisi s faktem, ze vzdy pri prvnim volani API po delsi dobe hodne dlouho trva (treba i 10 sekund), nez API http pozadavek neco vrati. Mozna tedy, ze ze strany Odorika je prvotni odezva na API dotazy tak obrovska, ze dojde k timeoutu a toto je pak ten dusledek.
Takto dlouho trva prvni reakce napriklad i na stazeni rychlych kontaktu pres API, coz by melo byt hned, protoze se jedna jen o mallou velikost dat a o zadne slozite vyhledavani v databazi, jako je tomu u kompletniho CSV vypisu hovoru. Pri naslednem druhem volani API o chvili pozdeji uz to vzdy vrati vysledek okamzite (bez te nekolikasekundove pocatecni prodlevy), zrejme nejaka cache.

Take jsem si vsiml, ze u API CSV vypisu jste ted nedavno zmenili (zvetsili) pocet max. zaznamu vracenych na jedne strance, protoze pri stahovani kompletniho CSV vypisu mi to ted vraci mene stranek nez driv (viz. Http hlavicka Odorik-Pages u API GET /calls.csv). Takze kdyz jste menili tyto parametry, tak mne napadlo, jestli jste nehrabli i do neceho souvisejiciho s tim certifikatem nebo do neceho, co by mohlo prodlouzit tu dobu prvotniho nacteni a tim padem zpusobit nekdy timeout pri te kontrole odvolani certifikatu.

Ja volam API http pozadavek pres Microsoft.XMLHTTP komponentu (COM/OLE).
Mam Windows XP SP3.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: API - Chybova hlaska certifikatu

Příspěvek od xsouku04 »

Certifikát je společný pro celou doménu www.odorik.cz. S API přímo nesouvisí a nic jsme nyní neměnili.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: API - Chybova hlaska certifikatu

Příspěvek od mobilemanic »

To se občas může stát, že se Váš PC nemůže dostat k CRL... Systém to při použití certifikátu v pravidelných intervalech kontroluje, obvykle ne méně častěji než jednou měsíčně... No a když se mu kontrola nepodaří, upozorní na to... Tedy přímo API odoriku se to netýká. Problém může být různý, od náhodné nedostupnosti cesty k serveru s CRL, až po opravdový výpadek CRL u vydavatele certifikátu (to se moc často nestává, ale možné to také je).
Odpovědět