OdorikGUI (multiplatformní)

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Odpovědět
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

OdorikGUI (multiplatformní)

Příspěvek od GeBu »

Jeden žáček zpracovává maturitní projekt v Pythonu na téma GUI aplikace pro práci s Odorik účtem přes API rozhraní: https://github.com/spseol/OdorikGUI/tree/Vylepseni
Neočekávejte od toho profi aplikaci, protože jednak se seznamuje s VoIP, prací s API, Pythonem, ale třeba také s githubem. Posílám, že i tak by se to někomu mohlo líbit.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: OdorikGUI (multiplatformní)

Příspěvek od MaT »

Na mě je to nějak moc zelené. :-) Ale jinak jen tak dál. Já už si také něco zkoušel s PySide (tkinter mi připadal na Linuxu vždycky nějak hnusně), ale nikdy jsem to pořádně nedotáhl. Resp. mám aplikace na callback. Něco jsem si dělal i na stahování výpisů, ale jen pro příkazovou řádku. A pak mi na serveru běží něco, co spočítá využitá data za aktuální měsíc... Možná bych něco z toho mohl taky zkusit trochu dotáhnout a dát případně na GitHub. O jaké funkce by vůbec byl mezi uživateli největší zájem? Callback? Práce s historií hovorů (třeba ukládání do xls, nějaké průměry, statistiky co nejsou ve webovém rozhraní Odorika...)? Práce se seznamem rychlých kontaktů (import a export do xls, přímá editace)?
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: OdorikGUI (multiplatformní)

Příspěvek od GeBu »

Ta aplikačka je šitá namíru pro nás: potřebujeme objednávat pomocí callback a vidět posledních několik hovorů (hlavně úplně poslední). V podstatě kvůli tomu, abychom se nemuseli přihlašovat do webového rozhraní.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: OdorikGUI (multiplatformní)

Příspěvek od Zedna »

Je nekde i zkompilovana Win32 EXE aplikace?
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: OdorikGUI (multiplatformní)

Příspěvek od GeBu »

Není, žiji v tom, že Python zkompilovat nejde. Máš na mysli py2exe?
Zedna píše:Je nekde i zkompilovana Win32 EXE aplikace?
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: OdorikGUI (multiplatformní)

Příspěvek od Zedna »

Nemam na mysli nic.
Python absolutne vubec neznam, nevim zda jde vytvaret i EXE soubory, proto jsem se zeptal.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: OdorikGUI (multiplatformní)

Příspěvek od GeBu »

Aha. Pro běh programu napsaného v Pythonu je třeba mít nainstalovaný Python. V Linuxu, který používám, je automaticky, do Windows se musí doinstalovat, ale moc odborník na to nejsem.
Existuje projekt py2exe, který k programu zabalí potřebné soubory a vytvoří něco jako instalátor, ale myslím, že mluvit tady o kompilaci se nedá.
Zedna píše:Nemam na mysli nic.
Python absolutne vubec neznam, nevim zda jde vytvaret i EXE soubory, proto jsem se zeptal.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: OdorikGUI (multiplatformní)

Příspěvek od Zedna »

OK.
Dik.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: OdorikGUI (multiplatformní)

Příspěvek od MaT »

No teď si trochu rýpnu, ale ve slušných operačních systémech (Linux, BSD, MacOS) ten Python bývá v podstatě skoro v defaultu, nevím kdo za to může, že v tom jediném správném z Redmondu to není. :-) Ale opravdu není problém to do Windows doinstalovat. Možná pak bude třeba ještě donahrát nějaké moduly, co v Pythonu nejsou ve standardní knihovně - napadá mě třeba requests.

Jinak způsoby jak udělat z pythoního zdrojáku něco jako EXE, kde bude přibalený runtime Pythonu a i použité moduly myslím nějaké existují, ale nikdy jsem to nepotřeboval, tak zatím nemám s tímto zkušenosti. Četl jsem o něčem takovém v nějaké učebnici Pythonu už snad před 10-13 lety, dneska těch způsobů bude možná i víc...
HonzaS
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 09. úno 2012 16:38:42

Re: OdorikGUI (multiplatformní)

Příspěvek od HonzaS »

Zdravím,
py2exe funguje, sám jsem před pár lety úspešně použil na zabalení jedné utilitky pro běh ve Windows. Nainstalovat a nastudovat byla práce na chvíli - asi 2 hodiny, programátor to asi zvládne za pár minut.
Nakolik se pamatuju, vytvoří snad mezikód, určitě k tomu přibalí (zjednodušený?) Python interpretr. Celé se to spouští "rozumně rychle". Omlouvám se, že nedám přesnější informace, ale je to dost dlouho.
Odpovědět