Chyba při odesílání SMS přes API

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Odpovědět
networ
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:39:30

Chyba při odesílání SMS přes API

Příspěvek od networ »

Dobrý den,

mám napsaný jednoduchý script v PHP pro odesílání SMS přes API. Občas se SMS nepodaří odeslat s chybovou hláškou:

Kód: Vybrat vše

Incomplete response received from application
V čem by mohl být problém? Stáva se to úplně náhodně a nedaří se mi zjistit původ této chyby.

Děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba při odesílání SMS přes API

Příspěvek od xsouku04 »

dobrý den, o problému nevíme, nikdo jiný jej nehlásí a jsou zde i tací, co používají API 24/7, třeba pro přesměrovávání hovorů, tedy kdyby to párkrát selhalo, škoda by byla značná. To samozřejmě neznamená, že neexistuje.
Prosím můžete dát nějaké časy, kdy se tak mělo stát spolu s API jménem? Podíváme se, jestli neuvidíme nějaké záznamy v logu.
Na serveru samotném žádné chyby v lozích prý nejsou, snad by ale mohly být na webovém proxy.
networ
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:39:30

Re: Chyba při odesílání SMS přes API

Příspěvek od networ »

Poslal jsem SZ s časy a API jménem.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Chyba při odesílání SMS přes API

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
našel jsem k tomu v logu backtrace. Vede to do knihovní funkce odstraňující diakritiku. Posíláte zprávy s diakritikou a máte korektně ošetřené předávání takových znaků HTTP protokolem?

Každopádně je chyba, že nám tam ta výjimka propadne, aniž bychom se o tom problému dozvěděli. To opravíme.
networ
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:39:30

Re: Chyba při odesílání SMS přes API

Příspěvek od networ »

Diakritiku odstraňuji sám ve svém scriptu ještě před odesláním požadavku na API, takže jsem předávání těchto znaků HTTP protokolem vůbec neřešil...
U sms odesílaných přes API probíhá vždy automatické odstranění diakrtiky na vašem backendu a mohu tedy tuto funkci ze svého scriptu odstranit a vyřešit pouze správný přenos znaků?

Děkuji.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Chyba při odesílání SMS přes API

Příspěvek od Largon »

Ano, je to tak, k odstranění diakritiky dojde u nás.
Odpovědět