Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od 5uch »

Díky pane Soukupe za vysvětlení... je to tedy vesměs tak, jak jsem očekával (nečekal jsem problém s API).

Přístup Googlu má nějaký smysl, ale jde proti designové otevřenosti Androidu... Na straně návrhu systému mají aplikace přístup skoro ke všemu (hovory, sms, kontakty, poloha, foťák, připojení), protože to podporuje jejich "chytrost" a univerzálnost zařízení s Androidem. Ale na straně jejich povolení v Google Play jsou tyto funkce považovány (oprávněně) za potenciálně nebezpečné. A v množství appek v Google Play (a jejich aktualizacím) je nemožné nějaké peer review, které by dokázalo odlišit nebezpečné (zne)užití těchto přístupů od smysluplného, funkčního použití.
Naposledy upravil(a) 5uch dne pát 05. čer 2020 15:02:40, celkem upraveno 1 x.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od 5uch »

helmut.niederman píše: na Google smazali video na youtube že prej šíří pavědecké a šarlatánské metody... na Youtube smazali více videí ve spojitosti s koronavirem a 5G sítěmi, například videa s Davidem Ickem. A toto svinstvo ještě podporuje Jourová :x
Helmute, videa a stránky s nesmyslnými, zavádějícími a někdy i zdraví ohrožujícími fake news, konspiračními teoriemi a nesmysly si nezasluhují nic jiného. Google udělal dobře. Google se u platforem s obsahem od samotných uživatelů řídí heslem: "Nemělo by tu být nic, co by neměly vidět moje děti nebo prarodiče". Bohužel se najde dost idiotů, co uvěří kdejaké kravině a jsou schopni se podle ní řídit a být nebezpeční sobě i okolí, a ještě to šířit dál. Jestli vás ale tyhle kraviny baví, prosím... jděte si o nich diskutovat tam, kde je vítají a nemažou.

Svoboda slova je skvělá, ale se svobodou přichází i odpovědnost (za vyřčená slova). Bohužel, internet zásadně snížil dřívější bariéru pro publikování - dnes si na svůj facebook může kdejaký idiot napsat jakýkoli nesmysl. A pokud je ten nesmysl "atraktivní", začne se to lavinovitě šířit a lidé tomu věří, "protože to bylo na internetu".

P.S. překvapuje mne, že tohle žere technicky zaměřený puntičkář jako vy.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od helmut.niederman »

5uch píše:
helmut.niederman píše: na Google smazali video na youtube že prej šíří pavědecké a šarlatánské metody... na Youtube smazali více videí ve spojitosti s koronavirem a 5G sítěmi, například videa s Davidem Ickem. A toto svinstvo ještě podporuje Jourová :x
Helmute, videa a stránky s nesmyslnými, zavádějícími a někdy i zdraví ohrožujícími fake news, konspiračními teoriemi a nesmysly si nezasluhují nic jiného. Google udělal dobře. Google se u platforem s obsahem od samotných uživatelů řídí heslem: "Nemělo by tu být nic, co by neměly vidět moje děti nebo prarodiče". Bohužel se najde dost idiotů, co uvěří kdejaké kravině a jsou schopni se podle ní řídit a být nebezpeční sobě i okolí, a ještě to šířit dál. Jestli vás ale tyhle kraviny baví, prosím... jděte si o nich diskutovat tam, kde je vítají a nemažou.

Svoboda slova je skvělá, ale se svobodou přichází i odpovědnost (za vyřčená slova). Bohužel, internet zásadně snížil dřívější bariéru pro publikování - dnes si na svůj facebook může kdejaký idiot napsat jakýkoli nesmysl. A pokud je ten nesmysl "atraktivní", začne se to lavinovitě šířit a lidé tomu věří, "protože to bylo na internetu".

P.S. překvapuje mne, že tohle žere technicky zaměřený puntičkář jako vy.
Zásadně nesouhlasím, na youtube youtubeři vkládají mnohem drsnější videa, pobuřujicí, pohoršujicí a mravní odpad, a nikdo jim to nesmaže, například plýtvání potravin na nesmyslné soutěže atd, to jim nechají, ale pravdu která probudí společnost z konzumu to jim pěkně smažou. Víte Google zavádí totalitní manýry a celá Evropská unie směřuje k ještě horší formě komunismu, než jaký jsme tu měli před rokem 1989.

A něco vám řeknu, Google dokonce začal mazat i seriozní videa s koronavirovou tématikou. A jak mi tedy vysvělíte, proč Twitter mazal videa a cenzuruje amerického prezidenta ? Víte, ještě před pár léty média se málem pobila jen proto aby přinesla nějaký názor, stanovisko Bílého Domu, a dneska média cenzurují zamlčují a proč ? Proč youtube smazal videa ve kterém Donald Trump kritizoval postoje které jsou validní a rozhodně nejsou konspirační. Kua a proč bych nemohl technicky zaměřený člověk tohle žrát ? Mám spoustu postojů a názorů, a rozhodně nechci cenzuru v demokratické společnosti. Víte, Google, Facebook Twitter se pásou jako arbitr demokratické společnosti, ale rozhodně jsou to nedemokratiké instituce a porušují ve spoustě zemích demokracii a svobodu názorů. Opravdu kybernetická totalita se vším všudy. Howgh. P.S. Jsem volič Trikolory a fandím Václavu Klausovi mladšímu, odmítám neomarxismus a potlačování svobodných názorů.
perina
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. zář 2013 20:34:16

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od perina »

Google Play je sice moloch, ale to pokud je Ododik callback open source, bylo by skvele aplikaci mit tak kde patri: https://f-droid.org/en/docs/Inclusion_How-To/
Odpovědět