Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od 5uch »

Dnes mi přišlo od obchodu s aplikacemi varování. Prý že (u mne nainstalovaná) "Aplikace Odorik callback má přístup k osobním údajům". Něco takového jsem u Androidu viděl poprvé... No, a Odorik callback už v obchodu s aplikacemi není.

Předpokládám, že autor této aplikace nebude s Googlem bojovat a aplikace v Play Store prostě skončí (je příliš specifická, aby měla masové použití a příliš zdarma, aby se na ní vydělávalo - takže tu není tlak na boj s byrokracií za opětovné zalistování aplikace). Takový CSipSimple byl před delší dobou stažen také a znovu se neobjevil - a to je aplikace s obecným, celosvětovým záběrem.

Vidím, že aplikace je alespoň ke stažení ze stránek Odoriku a situace se zmizením z app store je na stránce zohledněna:
https://www.odorik.cz/w/odorik_callback2_pro_android

Takže je vyřešen problém, kde aplikaci v případě potřeby získat (byť za cenu snížení komfortu a bezpečnosti - tj. povolením instalace z neprověřeného zdroje, bez zajištěného mechanismu automatických aktualizací).

Zůstávají jen drobné otázky:
  • Zda v poslední době došlo k nějaké změně aplikace, která byla důvodem k zaslání varování od Googlu právě teď. Nebo zda jen Google zavedl novou politiku varování a začal varovat i před již dříve staženými a z obchodu odstraněnými aplikacemi.
  • Kdy k tomu stažení z aplikačního obchodu došlo.
  • Zda skutečně dochází k nějakému nechtěnému, nebezpečnému a soukromí porušujícímu chování aplikace (aplikace musí mít z principu přístup ke kontaktům a odesílání SMS)
  • Kde brát aktuální verze aplikace a sledovat změny ve verzích
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od helmut.niederman »

Google, který teď se přestěhoval do Irska má totalitní manýry. Nejenže vám může bez udání důvodu smazat celý youtube kanál, což může dostat věhlasné youtubery do problémů, ale stačí jak máte yt kanál k monetizaci a teď tam dáte něco co není pro Google dost dobré, tak se vám pomstí viz informace o koronaviru, díky čemuž přišel o celý youtube kanál jeden farář československé církve husitské. No a v jiných službách provádí další totalitu. Likviduje užitečné aplikace. A bude to čím dál horší :roll:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od xsouku04 »

Ne aplikace se neměnila. Google se jen najednou vzbudil a změnil si podmínky. Dal na to několik měsíců, a která aplikace to nesplnila, odstranil ji z google play. Znamenalo by to téměř kompletní přepsání aplikace a dost možná omezení některých funkcionalit. Šlo sice požádat o výjimku, ale ta byla automatizovaně a nesmyslně odmítnuta.
A nyní ještě bezdůvodně spamuje. Arogantní mi též přijde to, že aplikace kompletně smaže bez jakékoli zmínky o tom, proč přesně tam není. Aplikaci můžete stáhnout z našich stránek, ale žádné aktualizace nevydáváme.

Změnilo se jediné - bezpečnostní politika googlu, kterou si vynucuje takovým arogantním způsobem.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše: Změnilo se jediné - bezpečnostní politika googlu, kterou si vynucuje takovým arogantním způsobem.
Mne příjde úplně šílené a návrat před rok 1989, že nějaké ministerstvo se obrátí na Google aby smazali video na youtube že prej šíří pavědecké a šarlatánské metody a Google poslechne politiky a video smaže. Viz jak smazal video s Jaroslavem Duškem a panem Calábkem ohledně alternativní metody léčení koronaviru. To je svinstvo :cry:
informator
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 22. lis 2012 9:25:39

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od informator »

xsouku04 píše:Ne aplikace se neměnila. Google se jen najednou vzbudil a změnil si podmínky. Dal na to několik měsíců, a která aplikace to nesplnila, odstranil ji z google play. Znamenalo by to téměř kompletní přepsání aplikace a dost možná omezení některých funkcionalit. Šlo sice požádat o výjimku, ale ta byla automatizovaně a nesmyslně odmítnuta.
A nyní ještě bezdůvodně spamuje. Arogantní mi též přijde to, že aplikace kompletně smaže bez jakékoli zmínky o tom, proč přesně tam není. Aplikaci můžete stáhnout z našich stránek, ale žádné aktualizace nevydáváme.

Změnilo se jediné - bezpečnostní politika googlu, kterou si vynucuje takovým arogantním způsobem.
Mám přesně stejnou zkušenost s naší aplikací určenou k ovládání alarmů a terminálů přes SMS. Samzali nám apku ze Store. Při pokusech o výjimku a vůbec o odůvodnění jsme se dočkali jen robotického odmítání, nelogické argumentace, nesmyslů. A to ani nepoužíváme žádnou otravnou reklamu v aplikaci. Přitom podobných aplikací je stále na Play spousta. Možná byli jeji tvůrci vytrvalejší a podařilo se jim si vyjednat výjimku. Nyní máme apku jen na stránkách eshopu a každému musím jako kolovrátek vysvětlovat způsob instalace, protože z pohledu mobilu a jeho standardního nastavení jsme nedůvěryhodný zdroj a každý tedy musí před instalací staženého apk souboru změnit nastavení.
Zkrátka každá velká firma jednou přeroste sama sebe a začne se chovat velkopansky. Chybí jim pořádná konkurence. Co ty na to, Huaweji?
johndirt
Příspěvky: 7
Registrován: ned 27. kvě 2012 10:27:14

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od johndirt »

helmut.niederman píše: Mne příjde úplně šílené a návrat před rok 1989, že nějaké ministerstvo se obrátí na Google aby smazali video na youtube že prej šíří pavědecké a šarlatánské metody a Google poslechne politiky a video smaže. Viz jak smazal video s Jaroslavem Duškem a panem Calábkem ohledně alternativní metody léčení koronaviru. To je svinstvo :cry:
...
Uvedený výmaz byl proveden na serveru seznam.cz, nikoliv na google.com.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od 5uch »

...a tušíte někdo, co na té aplikaci Googlu vadí?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od helmut.niederman »

johndirt píše:
helmut.niederman píše: Mne příjde úplně šílené a návrat před rok 1989, že nějaké ministerstvo se obrátí na Google aby smazali video na youtube že prej šíří pavědecké a šarlatánské metody a Google poslechne politiky a video smaže. Viz jak smazal video s Jaroslavem Duškem a panem Calábkem ohledně alternativní metody léčení koronaviru. To je svinstvo :cry:
...
Uvedený výmaz byl proveden na serveru seznam.cz, nikoliv na google.com.
Youtube ale nepatří Seznamu ale Googlu :idea: Navíc na Youtube smazali více videí ve spojitosti s koronavirem a 5G sítěmi, například videa s Davidem Ickem. A toto svinstvo ještě podporuje Jourová :x
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od pe.havel »

Dobrý den,

prosím, na politické diskuze si založte nějakou zvlášť kategorii, aby se zbytečně nezanášely příspěvky technického charakteru. Především tak prosím pana helmut.niederman – dlouhodobě si všímám, že občas technické téma otočí v politické. Někdy bych i já chtěl politicky diskutovat/oponovat, ale v technickém vlákně se to podle mě nehodí. Samotné diskuzi bránit nechci, za svobodu slova jsem rád.

Přeji pěkný den
Petr H.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace Odorik callback vyřazena z Google Play

Příspěvek od xsouku04 »

5uch píše:...a tušíte někdo, co na té aplikaci Googlu vadí?
No je toho více a je to komplikovanější. Ale nejpodstatnější a nejzávažnější asi je, že umožňuje iniciovat hovory a odeslat SMS (pro objednání hovorů, pokud si to dotyčný nastaví), což v google najednou považují za nebezpečné. Navíc nepatří ani do kategorie VoIP (kde google tuší, že dělat hovory je jaksi nutné) a na zpětné volání prostě nemají kategorii.
Problematické je podle nich také to, že aplikace požaduje např. přístup ke kontaktům, a protože podobnou kategorii programů google nezná, má tendenci to považovat za zbytečné. Googlu také vadí, že nepoužíváme nejnovější API, i když zjevně samostatný důvod to není, jen by, myslím, nedovolil aktualizace starého programu, co používá starou verzi rozhraní.
Nová pravidla mi připomínají nějakou nedomyšlenou regulaci/dotaci EU, kdy vyhovět dovede málokdo, ale ty největší šmejdy to jaksi zázrakem nepostihne. Jsou to všechno hlavně formality.
Odpovědět