Neomezený mobilní internet v ČR

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .

Re: Neomezený mobilní internet v ČR

Příspěvekod Kristovec » ned 21. dub 2019 10:29:14

To není špatné,rychlost mi stačí i třeba 1/0,5 trápí mne jen množství MB. Díky,skouknu to.
Kristovec

Příspěvekod xsouku04 » ned 21. dub 2019 13:24:42

Kristovec píše:

To není špatné,rychlost mi stačí i třeba 1/0,5 trápí mne jen množství MB. Díky,skouknu to.

Je ale potřeba se podívat na ty grafy dole. Pokud stáhnete jisté množství dat, rychlost se výrazně sníží. V praxi je to, myslím, tak, že kromě toho, že rychlost sníží, udělají agregaci a dají vás dohromady s podobnou skupinou "stahovačů". Technicky to smysl nemá, ale prakticky tím zajistí, že ti, co více stahují, se pak omezují navzájem, aby dohromady neměli šanci těch dat opravdu hodně nastahovat. Eri totiž platí jistou cenu za každý MB. Tedy ve špičce může být rychlost ještě výrazně horší. Komu to vadí, může si zaplatit vyšší tarif.
Pocit neomezenosti ale většině lidí zůstane a ten se prodává.

Ona ta agregace i u DSL je pro poskytovatele "výborná" věc. Pokud chtějí a technicky to zvládnou, mohou zákazníky, co se jim nevyplácí dát do jedné agregační skupiny, aby se tak trápili navzájem a tolik dat nenadělali a nebo si připlatili za vyšší tarif. A přitom nic neporuší a většina zákazníků tuto taktiku nikdy nepostřehne, protože těch dat až tolik nestáhne. Jinými slovy, pokud chcete neomezené vytěžit, až co to jde, tak se vám asi u Eri moc líbit nebude.
xsouku04
Administrátor

Příspěvekod alfi » úte 23. dub 2019 13:03:03

Pokud stačí bezdrátový a nemusí být nutně "mobilní v celé ČR", pak je použitelné i tohle https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma#pevny-internet
20/5 Mbit/s za 399 Kč, omezeno na jednu instalační adresu, za cca 100 Kč/měs. prý jde přidat i druhou adresu (např. doma a na chalupě)
alfi

Předchozí

Zpět na Zajímavé služby, které neprovozuje Odorik.cz