Dvojitým redirectem a Odorik callback roaming (skoro) zdarma

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .

Dvojitým redirectem a Odorik callback roaming (skoro) zdarma

Příspěvekod superweb » pon 01. črc 2019 18:11:04

Vzhledem k tomu, ze tuto kombinaci sluzeb Odoriku sam pri zahranicnich cestach pouzivam a jeji konfigurace neni uplne jednoducha pro bezneho uzivatele, pokusil jsem se o snad srozumitelny navod, jak pomoci nepodmineneho presmerovani mobilu s vyuzitim sluzeb Odoriku prijimat hovory na svem cisle a volat ze sveho cisla v zahranici bez placeni roamingovych poplatku nasim operatorum.
Snad to bude nekomu uzitecne
http://www.zajedeme.cz/roaming-hack-jak-prijimat-hovory-a-volat-v-zahranici-temer-zdarma/
superweb
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 12. říj 2015 16:08:54

Re: Dvojitým redirectem a Odorik callback roaming (skoro) zd

Příspěvekod xsouku04 » pon 01. črc 2019 20:40:16

Děkujem za podrobný návod. Já jen doplním, že se to hodí těm, co pobývají ve 2. nebo 3. zóně roamingu, kde jsou data, příchozí i odchozí hovory velmi drahé. Řešením je pořídít si místní sim a přesměrovat si příchozí hovory na ni. A odchozí hovory dělat přes internet.
Jiná možnost je prostě příchozí hovory zásadně nepřijímat a zavolat zpět přes internet.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: Dvojitým redirectem a Odorik callback roaming (skoro) zd

Příspěvekod Kristovec » úte 02. črc 2019 14:32:05

Příchozí lze i přes pevné či 910 číslo,většinou volají neomezeně.

Ale na Play nemohu najít CSIPSimple,vyměnil jsem telefon,a teď ho nemám.A ZoiPer nebo Mizudroid mi nějak nesedí .
Kristovec
 
Příspěvky: 1347
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Dvojitým redirectem a Odorik callback roaming (skoro) zd

Příspěvekod Pitomec » úte 02. črc 2019 15:47:13

Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
 
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 27. lis 2011 22:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dvojitým redirectem a Odorik callback roaming (skoro) zd

Příspěvekod Kristovec » úte 02. črc 2019 19:51:00

Pitomec píše:https://appsapk.com/file/download/CSipSimple.apk

Díky.
Kristovec
 
Příspěvky: 1347
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Dvojitým redirectem a Odorik callback roaming (skoro) zd

Příspěvekod 5uch » čtv 11. črc 2019 14:23:57

superweb píše:...konfigurace neni uplne jednoducha pro bezneho uzivatele, pokusil jsem se o snad srozumitelny navod, jak pomoci nepodmineneho presmerovani mobilu s vyuzitim sluzeb Odoriku prijimat hovory na svem cisle a volat ze sveho cisla v zahranici bez placeni roamingovych poplatku nasim operatorum.
http://www.zajedeme.cz/roaming-hack-jak-prijimat-hovory-a-volat-v-zahranici-temer-zdarma/


Dík za podrobný návod, ale je to možná až příliš podrobné, až se ztrácí se podstata sdělení.

Zkusím to v kostce...
 • Příchozí hovory řeší přesměrování volání z CZ mobilního čísla na VoIP číslo, a z něj na vaše dočasné mobilní zahraniční číslo.
 • Odchozí hovory řeší zpětné volání ("objednání" si hovoru z mobilního čísla A na volané číslo B přes VoIP číslo).
 • A obojí ještě elegantněji (ale méně spolehlivě) řeší použití VoIP aplikace v mobilu (získáte "paralelní" linku ke své "pevné" VoIP lince).
A je třeba říci, že to obvykle nebude úplně zadarmo, ale bude to nejspíš výrazně levnější, než kolik by v roamingu (zejména v zóně 2 a výše) stál jak příchozí, tak odchozí hovor.

Teď konkrétně a podrobněji, ale pořád stručněji než v původním článku... 8-)
Příchozí hovory:

a) Použití aplikace pro VOIP
 • Aplikace CSipSimple, ZoIPer, resp. zabudovaná SIP/VoIP aplikace v telefonu dovolí používat mobilní telefon s datovým připojením jako "paralelní linku" k vašemu VoIP telefonu. Na mobil se pak dovolá ten, kdo volí číslo vaší "pevné" VoIP linky. Za to neplatíte nic.
 • Pokud navíc nepodmíněně přesměrujete vaše české mobilní telefonní číslo na číslo u VOIP operátora, dovolá se vám i ten, kdo volá na váš CZ mobil. Za to budete platit cenu podle vašeho CZ mobilního tarifu pro volání na pevnou linku, uplatní se s výhodou i případné volné minuty nebo neomezené volání.
 • Pokud jste na bezplatné wifi, máte další náklady nulové (nemusíte ani pořizovat místní mobilní SIM). Pokud nejste na Wifi, můžete mít další náklady s pořízením místní SIM s nějakým datovým tarifem (pokud vyjde to levněji, než váš roamingový datový tarif).

b) Zřetězené (dvojí) přesměrování na zahraniční mobilní číslo (dočasné, pořízené na dobu vašeho pobytu v zahraničí)
 • Použijte nepodmíněné přesměrování z vašeho českého mobilního čísla na číslo u VOIP operátora (např. Odorik). Za to budete platit cenu podle vašeho CZ tarifu pro volání na pevnou linku, uplatní se s výhodou i případné volné minuty nebo neomezené volání.
 • Zároveň použijte přesměrování z vašeho VOIP čísla na vaše dočasně používané zahraniční mobilní číslo. Za to bude navíc platit cenu podle ceníku VOIP operátora pro volání do zahraničí na mobil. Obvykle to bývá výrazně méně, než je běžná cena pro příchozí hovor v roamingu v zóně 2+ u našich mobilních operátorů.
 • Možná budete navíc platit za příchozí hovor u vašeho dočasného zahraničního mobilního operátora... obvykle jsou příchozí hovory ze zahraničí zdarma, ale jeden nikdy neví (mám pocit, že svého času se v Rusku platilo za veškeré příchozí hovory na mobil... nevím, jak je to teď).

Odchozí hovory:

a) Použití aplikace pro VOIP
 • Aplikace CSipSimple, ZoIPer, resp. zabudovaná SIP/VoIP aplikace v telefonu dovolí používat mobilní telefon s datovým připojením jako "paralelní linku" k vašemu VoIP telefonu. Voláte vlastně ze své "domácí" pevné linky jakoby přenesené do zahraničí. Platíte podle ceníku VoIP operátora pro volání na síť volaného čísla (to, že jste fyzicky v zahraničí, to nijak neovlivní a neprodraží).
 • Pokud jste na bezplatné wifi, máte další náklady nulové (nemusíte ani pořizovat místní mobilní SIM). Pokud nejste na Wifi, máte další náklady s pořízením místní SIM s nějakým datovým tarifem.
 • Samozřejmě můžete použít i jiné aplikace, které komunikují přes data (WhatsApp, Messenger, TimeFace...) ale ty mají drobnou nevýhodu - musí je mít i volaný.

b) Prosté zpětné volání přes VoIP na vaše české mobilní číslo (bez nutnosti přesměrování)
 • "Objednejte" si zpětné volání na vaše CZ mobilní číslo (u Odorika je to možné mnoha způsoby: prozvoněním "smluveného" čísla, objednávkou z webu Odorika, z aplikace, zasláním SMS).
 • Budete platit hovor z VoIP na volané číslo + hovor z VoIP na vaše CZ mobilní číslo + roamingový poplatek za příchozí hovor. Není to ideální, ale i tak oproti přímému roamingovému odchozímu hovoru to vyjde výrazně levněji. Převádíme drahý odchozí hovor na levnější příchozí. A funguje to bez dat, přípravy před odjezdem a bez místního čísla.

c) Zpětné volání přes VoIP na zahraniční mobilní číslo
 • "Objednejte" si zpětné volání na vaše dočasné zahraniční číslo (u Odorika je to možné mnoha způsoby: prozvoněním "smluveného" čísla, objednávkou z webu Odorika, z aplikace, zasláním SMS).
 • Budete platit hovor z VoIP na volané číslo + hovor z VoIP na vaše zahraniční mobilní číslo.

Poznámky:
 • K hrátkám s voláním přes VoIP z mobilu je technicky možné použít geografické číslo (funguje i v zahraničí). Ale z právních důvodů by bylo čistější použít číslo nomadické.
 • Vaší "pevné" VoIP lince jde "podstrčit" identifikaci mobilním číslem, které pak vidí volaný. Lze využít k tomu, aby vám pro jistotu lidé zpět volali na váš mobil, přestože je vy voláte z pevné
 • Zpětné volání může ušetřit pár drobných i při volání doma v CZ - zejména, pokud máte předplacenou kartu, kde se aktuální ceny velké trojky pohybují okolo 3.50 Kč/min, u historických tarifů i okolo 7 Kč/min (se zpětným voláním od Odorika voláte nejdráž za 1.19 Kč).
 • Kvalita hovorů přes aplikace typu CSipSimple atd. může být nízká - způsobené to může být špatnou kvalitou datového připojení, ale i bugy aplikace nebo neschopností telefonu stíhat provoz v reálném čase (často se mi stávalo, že si protistrana při hovoru přes VoIP v telefonu stěžovala na přerušovaný nebo nesrozumitelný zvuk)
 • Nelze se spolehnout na dostupnost pro volání přijímaného přes aplikaci CSipSimple puštěnou v telefonu - některé telefony aplikaci zřejmě agresivně uspávají, resp. ukončují (i když je na whitelistu)... a bez zapnuté aplikace se vám nikdo nedovolá.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
 
Příspěvky: 284
Registrován: stř 21. lis 2012 5:01:18

Re: Dvojitým redirectem a Odorik callback roaming (skoro) zd

Příspěvekod xsouku04 » čtv 11. črc 2019 19:45:42

Děkuji za perfektní shrnutí. Dost lidí ještě využívá to, že v zahraničí schválně všechny příchozí hovory nechá zmeškat (v roamingu zóna 2 a 3 by byly drahé) a zavolá zpět přes VoIP, až když je dostupná kvalitní wifi.
Volající také nic nepozná a není nutná místní SIM.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno


Zpět na Zajímavé služby, které neprovozuje Odorik.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků