datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Příspěvek od xsouku04 »

Milan14 píše:MA TO VSAK JEDEN DOST PODSTATNY HACEK!!!!!!! Nike jsem si nemyslel a ani nemyslím, že operatori jsou dobrodinci, kteří něco výhodného nabízejí jen tak, aniž by na tom vydělali. Jako v tomto případě. Někdo tu napsal, že jen málo lidí spotřebuje 100 gb za měsíc. Jo, nespotřebuje je téměř nikdo, protože je to s touto kartou nemožné. Rychlost je totiž více než hlemýždi, 1 Mb za vteřinu a když se poštěstí tak i 1,5 za vteřinu. Při této rychlosti můžete spolehlivě otevírat texty, hůře obrázky a někdy zatnout zuby a shlédnout sekajici se video v nejnižší kvalitě. Mám 15 gb na paušálu a to chodí kolem 25 Mb za vteřinu, takže si pohodlně mohu prohlédnout internet a sem tam to video, vše bez dlouhého načítání a sekání.

100 gb za 300 na mesic při takové rychlosti je predrazeny, je nevyčerpatelný. Zůstávám u neomezeného volání a 15 gb za 599 a myslím, že poměr cena kvalita a služby je s predplacenkou od O2 nesrovnatelný. Kdyby O2 uvedla, jakou rychlost má její datamanie, neuspěly by.
Takže máte ověřeno, že na stejném místě se stejným telefonem a stejným operátorem (také O2) je rychlost internetu výrazně vyšší, pokud máte něco jiného než 100GB za 300 Kč? Chvástali se, že rychlost neomezují. Je ale pravda, že to mohou kdykoli změnit, ale měli by to dát vědět měsíc předem.

I kdyby byla rychlost omezena na 1-1,5 Mbit, myslím, že si s tím docela vystačím. Hlavně se nemusím bát připojit notebook, který dovede být pěkně rozežraný. Je ale pravda, že spotřebovat 100GB jen s mobilním telefonem bez sdílení je trochu umění.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Příspěvek od Kabek »

Tak kousek od Uhlířských Janovic to jede běžně 70/20 Mbit/s.! Opravdu záleží asi kde jste a v jakou dobu..... V tom samém místě, stejný modem a SIM 20/2 Mbit/s. jede v průměru 19/1,8 Mbit/s.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Příspěvek od Kristovec »

Kabek píše:Tak kousek od Uhlířských Janovic to jede běžně 70/20 Mbit/s.! Opravdu záleží asi kde jste a v jakou dobu..... V tom samém místě, stejný modem a SIM 20/2 Mbit/s. jede v průměru 19/1,8 Mbit/s.
I mně to jede kolem 100/15 MBps.
Psal jsem o tom na začátku.
Ve větších městech to moc asi nedá,ale u nás v asi 3 000 Lokti je 100 bez problémů.
Někdy třeba klesne na 50 , ale ve všední dny ráno vystoupá i na 130.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Příspěvek od Pitomec »

Nabídka je zpět, platnost akce od 15.7. do 15.8.2021 a expirace neaktivované SIM 31.12.2022 A samozřejmě nelze provozovat mimo ČR a nelze ani v 5G sítích.

https://www.datamanie.cz/
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Příspěvek od Kabek »

Tak to "překupníkům" O2 vypálilo rybník... No, ale před vánocemi to bude opět za 1500 Kč a více.....
Ať tak či tak, nabídka to je dobrá a asi ve většině lokalit to bude chodit jistě rychleji jak 20/2 Mbit/s.
mol191280
Příspěvky: 8
Registrován: pát 10. led 2014 19:45:36

Re: datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Příspěvek od mol191280 »

POZOR na O2, jsou zloději!!! Vždycky jsem byl přesvědčen, že O2 je nejhorší operátor a snažil jsem se mu vyhýbat, ale tahle nabídka mě bohužel zaujala. Dal jsem sim kartu do mobilu, zaregistroval jsem se na moje O2 a koukal, jaké mají služby a nastavení. Omylem jsem odeslal jednu SMS z datové karty a kredit se dostal do záporu, tak jsem se rozhodl ho hned nabít. Nejmenší částka byla 300 Kč. Zatím vše vypadalo růžově a na České poměry až neuvěřitelné, ale ve chvíli, kdy jsem začal šmejdit v nastavení a řekl jsem si, že stávající tarif za 15 Kč na den mi nevyhovuje, přepnul jsem na tarif s názvem "NA!VÝBĚR", v datovém balíčku jsem nic neměnil. Bez jakéhokoliv upozornění došlo ke změně tarifu! Najednou mi přišly SMSky, že tarif byl změněn a že mi zrušili i data, protože k tomuto tarifu se 100 GB nedává. Volal jsem hned operátora a ten mi řekl, že mi nemůžou vrátit data ani peníze, takže jsem si hezky zanadával a vyhodil SIM kartu do koše, společně s 600 Kč. Věřím, že už nikdy neudělám takovou chybu, abych skočil zlodějům z O2 na jejich špek a budu se snažit jejich službám vyhýbat s celou rodinou! Kdyby měl někdo k mému názoru nějakou poznámku, může mě kontaktovat na aplikaci Threema: https://threema.id/M44P3XF8 Přeji hezký den.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Příspěvek od Pitomec »

Firmu O2 vůbec nemusím, nicméně tady je zjevně problém v tom, že si uživatel nepřečte smluvní dokumenty. Kdyby ano, pak také bude vědět, co změna tarifu obnáší.
Přílohy
dtmne.jpg
dtmne.jpg (102.88 KiB) Zobrazeno 3572 x
Obrázek
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Příspěvek od 5uch »

Poslyšte, vy jste dost zbrklý! 8-)
mol191280 píše:přepnul jsem na tarif s názvem "NA!VÝBĚR" ... došlo ke změně tarifu! ... zrušili i data, protože k tomuto tarifu se 100 GB nedává.
Pochopitelně, "NA!VÝBĚR" není totéž co DATAMANIA 100 GB. Chce to číst nejprve podmínky a obecně být opatrný, než člověk provede nějakou akci, která může být nevratná. A přepnutí akčního promo tarifu dávaného po omezenou dobu a za zvláštních podmínek a jen na nové SIM karty... to je jasný favorit "když to dám pryč, už to nepůjde zpátky".
mol191280 píše:takže jsem si hezky zanadával a vyhodil SIM kartu do koše, společně s 600 Kč.
Tak ji zase z koše vyndejte, těch 600 Kč můžete použít na něco smysluplného. Koupit si (podstatně méně výhodný) balíček dat k předplacence, dát to někomu z rodiny, ať to protelefonuje, použít na platby třetím stranám... a kdyby bylo nejhůř, utratit to za darovací DMS na nějakou charitu. Jen to proboha nenechávat O2, ti si to nezaslouží, i bez toho hrabou a mlaskají víc než je slušné.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Příspěvek od xsouku04 »

SIM koupené v létě 2020 by se měly aktivovat do konce roku 2021. Je ale možné, že to půjde ještě nějaký ten den později, těžko to bude v O2 hned o půlnoci někdo vypínat.

Co mi je ale záhadou, kdy expiruje již použitá SIM. Píší rok od posledního dobití a přesné datum nechtějí říci. A co v případě, že někdo SIM aktivoval, spotřeboval data, ale ještě nedobil?
Zdá se, že chtít takové informace od O2 je nad jejich síly. Dnes mi nějaký jejich guru tvrdil, že ač má sim 0 Kč, je stále neaktivovaná, pro aktivaci ji mám dobít a datový balíček (který ale v modemu nefunguje) prý platí do 9.1.2021, nechápu proč ....

Tak záhada je asi odstraněna. LTE wifi modem byl nějakej divnej a po resetu do továrního nastavení začal internet teprve fungovat.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: datamanie.cz : 100 GB za 300 Kč

Příspěvek od Pitomec »

SIM by se měla aktivovat prvním použitím a od tohoto data plyne oněch 12 měsíců (pokud se dobije, pak je 12 měsíců od posledního dobití). Mělo by to být i uvedeno někde v Obchodních podmínkách.
Obrázek
Odpovědět